LMA Luiza, Arsenie!!! Fluturasi de 2011 (134)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

daca nu mi-a spart farfuriile...pana sa inchid eu aici am zis sa bag cardul in aparat sa-i fac ceva poze, ea si-a facut de lucru....a ridicat capacul de la acvariu si si-a aruncat marul acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Azi nu prea am chef de treaba, dupa cum se vede

Deea si a mea s-a nazdravanit si are o pasiune pentru WC. Ieri a infascat 2 bluze pe care le luasem de pe sarma sa le impachetez sa le bag in dulap(ca alta pasiune e sa se plimbe cu haine prin casa) si s-a gandit ea ca nu sunt bine spalate. Ca a prins usa de la baie deschisa si wc cu capacul ridicat si le-a aruncat in wc. Iar frate-su a venit la mine sa-mi zica ca Lu spala rufe .

Irinuca, bentita nu era de la Lilutesa. E brosa luata de la targul de handmade de la palatul Sutu/muzeul bucurestilor de la Universitate, pe care am pus-o de o bentita elastica. Asa a avit fata bentita cu pampon asortat cu bluza.
Cu muci, sa stii ca baita ii mai inmoaie si o ajuta sa-si curete narile. Si noi stam de ceva timp cu muci, ca avem distribuitor gratuit de la gradinita. Nici nu stiu ce o sa fac cu vaccinul.

Delia ma bucur ca ti-a placut rochita Luizei de la nasa. Eu i-am zis ca am o pasiune mai nou pentru turcoaz, ca pot sa-i imbrac pe amandoi asemanator, fiind o culoare care se potriveste si la fete si la baieti..

Mai vroiam eu sa zic una alta, dar nu mai stiu ce ...




Mad cu Robert si Lulu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Yasmi, Alina06, Roxy si abia astept sa iau si eu pozele , sa vad cum am iesit. Am si eu ceva pe aparat, dar nu stiu daca eu apar in vreo poza cu Rares, dar dupa ce ma uit, daca suntem si noi, pun una doua sa ne vedeti. Da fotbalist, frezat si cu masina. Sanatos sa fie si vom vedea ce va iesi, asta a fost doar asa de amuzament.

Mary sa traiasca pruncuta si sa fie sanatoasa!

Deea stiu ca e foarte greu, dar fii optimista, ai casa, ai 2 fete superbe si sanatoase. Eu numai asa ma gandesc si ii multumesc Domnului zilnic pentru ca suntem sanatosi. Restul le vom face cu timpul.

Ally am vazut minune de prunc. E o dulceata.

tuturor fara exceptie.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

buna Jasmine, bineinteles ca vom fi prietene. imi plac ff mult copii de virsta ta. de acum citi va ani am o slabiciune ptr bebeii m. in primavara lui 2005 o disperasem pe mama cind ieseam in parc. ma duceam direct la zona bebelusilor.uneori gaseam mamici binevoitoare care ma lasau sa le tin eu biberonul cu ceai la copii lor.
mereu ii zic lui mami sa manance mancare de bebelusi sa mai faca o fetita, dar ea nu vrea.i-am si propus sa imi dea mie acesta mincare, sa fac eu bebelusa si tot nu vrea
ce super era cand aveam si eu varsta ta. poti face atat de multe lucrui fara sa se supere cineva pe tine, acum mami ma mai alearga prin casa :wink: imi amintesc cum ma furisam in debara (ca atunci exista si asa ceva) si varsam malaiul, orezul ,faina sau ce mai gaseam la indemina, apoi incepeam sa bag miinile si sa vezi ce iesea
ce vremuri!
am sa mai revin
acum sunt putin suparata am inceput sa tusesc iarasi si m-a dus mami la dr. aveam deja niste pufuri. acum trebuie sa mai iau si alte siropele
va las trebuie sa invat cea de-a3a poezie ptr serbare
pupici mari si mici

un fragment dintr-un jurnal in care scriam eu prin 2006....
in ultimul timp tot am vrut sa recistesc aceste pagini....din viatza lui Stefy si cat de mult si-a dorit ea sa mai aiba o surioara....daca mai am timp mai caut.....m-am emotionat rau de tot caci pe atunci ea era universul meu si nu mai credeam in alta minune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Neatza!
Hai sa scriu si eu repede ca mi se descarca laptopul, plus ca se apropie si ora de trezire a lui Luca .

Deea, imi pare bine ca ne scrii, imi pare rau ca ai starile astea. Eu cred ca sunt de la primavara: dupa o iarna asa lunga si grea, cred ca nici tu nu te-ai omorat cu iesitul, plus grijile financiare. Stiu ca nu prea are cine sa te ajute, dar poate gasesti pe cineva sa stea 2 ore cu pitica, sa iesi si tu sa te relaxezi. Ori cu sotul, ori cu printesa cea mare asa ca-ntre fete. Macar in parc. Are dreptate Roxy, sunt stari periculoase... si eu am 2 cunostinte, una din ele soacra... Puup!

Viss, va petreceti la munte?

Roxy, Yasmi, foarte misto ca iesiti! Sa aveti petreceri frumoase! Eu sunt singura de data asta, sotul a inceput cursul la Fagaras, pleaca duminica, vine vineri. Si oricum mai avem 50 de lei pana pe 15 . Deja ma distreaza situatia, mi-a trecut supararea!

Yasmi, sunt curioasa cum e cu gradinita. Sa ne spui parerea ta.

Mada exact asa fac si eu cu Luca. Ma intind pe covor, uneori mai si motzai . Tare socrul, bravo lui! Si socru-meu e de ajutor. Ca soacra-mea fara el... ii e frica singura cu Luca . Si nu poate sa-l adoarma. El il duce la somn

Ma duc sa mai citesc din urma, cat ma mai tine laptopul. Mi-e lene sa caut incarcatorul.


Off, ce era sa uit: Mary, La Multe Lunitze! Acusi face anul... si noi pe langa voi, putin mai in urma, dar va prindem !

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 18+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Am trecut sa va salut!

LA MULTI ANI, Alexandra Mirela!

Eu sint terminata de oboseala, abia acum am reusit sa adorm picea, care e treaza de la 6:30 (plus bonusuri: 4 treziri azi-noapte ).
Mananca de rupe de 4 zile incoace (de dimineata am facut cate o omleta dintr-un ou pentru fiecare, ea a mancat-o pe a ei si 2/3 din a mea, plus o felie de painica de casa), dar si urla, insa cel mai rau lucru care ma termina e ca nu doarme


toate mamicile care se gandesc la noi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:



Mary sa traiasca pruncuta si sa fie sanatoasa!






[/quote]Multumim mami!

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Neatza!
Hai sa scriu si eu repede ca mi se descarca laptopul, plus ca se apropie si ora de trezire a lui Luca .

Deea, imi pare bine ca ne scrii, imi pare rau ca ai starile astea. Eu cred ca sunt de la primavara: dupa o iarna asa lunga si grea, cred ca nici tu nu te-ai omorat cu iesitul, plus grijile financiare. Stiu ca nu prea are cine sa te ajute, dar poate gasesti pe cineva sa stea 2 ore cu pitica, sa iesi si tu sa te relaxezi. Ori cu sotul, ori cu printesa cea mare asa ca-ntre fete. Macar in parc. Are dreptate Roxy, sunt stari periculoase... si eu am 2 cunostinte, una din ele soacra... Puup!

Viss, va petreceti la munte?

Roxy, Yasmi, foarte misto ca iesiti! Sa aveti petreceri frumoase! Eu sunt singura de data asta, sotul a inceput cursul la Fagaras, pleaca duminica, vine vineri. Si oricum mai avem 50 de lei pana pe 15 . Deja ma distreaza situatia, mi-a trecut supararea!

Yasmi, sunt curioasa cum e cu gradinita. Sa ne spui parerea ta.

Mada exact asa fac si eu cu Luca. Ma intind pe covor, uneori mai si motzai . Tare socrul, bravo lui! Si socru-meu e de ajutor. Ca soacra-mea fara el... ii e frica singura cu Luca . Si nu poate sa-l adoarma. El il duce la somn

Ma duc sa mai citesc din urma, cat ma mai tine laptopul. Mi-e lene sa caut incarcatorul.


Off, ce era sa uit: Mary, La Multe Lunitze! Acusi face anul... si noi pe langa voi, putin mai in urma, dar va prindem !

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 18+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!
Multumim, da asa trece timpul!

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yvyana

Am trecut sa va salut!

LA MULTI ANI, Alexandra Mirela!

Eu sint terminata de oboseala, abia acum am reusit sa adorm picea, care e treaza de la 6:30 (plus bonusuri: 4 treziri azi-noapte ).
Mananca de rupe de 4 zile incoace (de dimineata am facut cate o omleta dintr-un ou pentru fiecare, ea a mancat-o pe a ei si 2/3 din a mea, plus o felie de painica de casa), dar si urla, insa cel mai rau lucru care ma termina e ca nu doarme


toate mamicile care se gandesc la noi!




Multumim!

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

la multi ani alexandra!!

stau si ma gandesc...sa pun papica la foc (azi vreau sa fac o ciorbica de salata verde cu multaaaa smantana ) sau sa merg si sa imi fac somnul de frumusete



mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!

MULTUMIM!

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput