LMA Luiza, Arsenie!!! Fluturasi de 2011 (134)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele
haideti la cafeluta fierbinte si aromata
sunt cam obo ca s-a trezit Anastasia pe la 2 azi noapte

azi nu prea o sa intru ca mergem la shopping, sa mai iau cate ceva buburuzei ca vine primavara imeidat mai vreau niste papucei sa-i iau ca astia ce i-a primit sunt cam mari.

ionales multa sanatate puiului mic, nu cred ca a fost febra aia mare de la dintisori. n-ai fost cu el la doctor? ca ar fi bine, vezi ce-ti zice

cami incet, incet o ia si Petra la pas bravo Petra pentru primii pasi

ally este atat de dulce Edy, o minune de copil, vesel, strengar, mereu rade cu gurita pana la urechi si face niste mutrite dulci va umple sufletele de bucurie

mandreeac abia astept sa vad poze, ma bucur ca v-ati distrat bine si Rares a fost un adevarat cavaler

moulineta voi ce faceti? numai atat ne-ai scris?

catank deci te-ai distrat putin acolo spor la treburi si te asteptam cand esti libera. sunt sigura ca a iesit bun tortul este reteta aia care o zisesem si eu? tort de mere cu crema de zahar ars?

merg sa mananc si sa fac putina curatenie ca apoi vine buni si plecam. afara este soare dar frig, sper sa se incalzeasca mai tarziu. si mi-am ales si costumatia pentru 8 martie
voi nu mergeti nicaieri de 8 martie?

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

deea dar ce ai, de ce esti asa? nu ar trebui sa fi deloc stresata. hai obosita da, dar stresata de ce? esti acasa cu Anna, nu mergi la servici, este super asa. eu mereu asa ma gandesc, stau acasa cu Anastasia, ce poate fi mai frumos? chiar daca ma oboseste, mai maraie....doar nu sunt bibelouri, mai fac si ei scandal

vezi ca starile astea sunt foarte periculoase, poti deveni depresiva. o prietena asa este, ia pastile de depresie, de somn, a fost la psihiatru si i-a dat niste porcarii de pastile, cele mai tari. si are doar 29 de ani si este dpendenta de pastile. dar n-are ocupatie, nu face nimic. statul ala degeaba in casa o termina, de aia este asa. bine, la tine nu este cazul de stat degeaba.

dar trebuie sa iesi din starea asta, iesiti la plimbare, o zi stai numai cu Anna, a doua zi mai faci curat, nu te obosi cu toate intr-o zi ca este clar ca nu poti. sau ia pe cineva sa te ajute cu casa, curatenia.... Anna nu sta si in patut? ca in timpul asta sa mai faci si tu ceva? sau sa stai intinsa putin cat sta ea in patut.

acum ar trebui sa fi cea mai linistita si fericita si sa ai o stare de bine cu 2 printese asa frumoase si minunate cum ai tu. totul depinde de tine sa iesi din starea asta. totul sta in mintea noastra, cum gandesti asa esti.
deci cu cat te gandesti ca la 3 luni faci criza si te si uiti cand se implinesc 3 luni, cu atat va fi mai rau si vei face crizele. esti si subconstientul care este uneori, cel mai mare inamic.
sper sa nu te supere sfatul meu, chiar vreau sa te ajut si sa fi bine

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

neatza Roxy!
ce bulanoasa esti ....te distrezi de 8 martie ...super sa te distrezi maxim si cu gandul la noi cele care nu iesim....

fluturasilor care v-ati taiat motul si rupt turta sa va fie de bine!!!!

eu din 2 petreceri la care ma gandisem mai sa nu fac nici una cu public
asa ma suparasem si inca sunt dezamagita de anumite persoane...nu mai scriu si pe aici dar asta e ...cred ca sunt eu prea naiva si ma gandesc ca toata lumea e ca mine sa puna suflet in toat ceea ce fac....


dar lasa fata mea sa fie sanatoasa si o sa-i faca mama petreceri frumoase...mai ales cu copii cand si-o face prieteni la gradi si la scoala


acum chiar ma duc sa scot tomberonul ,ca cei care au trecut nu erau urbanul meu....erau rebu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Roxy stiu ce zici...dar poate ca nu ar trebui sa zic aici insa la mine e vb de o suma mare de bani ....defapt toata averea nostra e investita si nu putem momentan sa recupeam din ei..iar lipsa banior ma termina...plus daca mai esti si obisnuit cu un anume trai...nu pot sa zic ca eram cheltuitori rau ,extravaganti sau mai stiu eu ce ..dar nu sunt obisnuita sa zic ..stai azi nu platim factura aia ca trebuie sa luam papa sau invers...am mai patit asa in 2008 si tot nu ne-am invatat minte sa pastram ceva intr-o banca....asta e....


a , anna sta destul de mult in patut ,in scaunul de masa ....e cumintica nu pot zice ca e rea rau....dar e copil nu o pot chinui din cauza treburilor si prefer sa nu le fac sa trag tare cat dorme decat sa-i ingradesc ei libertatea..mai ales acum cand a inceput si ea sa mearga

citind-o pe YvY chiar o compatimesc la cat trage cu L...eu zic ca ma salvez cand doarme ea.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata fetele!

Multumesc de cafelutza

Aseara am fost la cumparaturi si a venit socru sa stea cu copii. Noi am intarziat ca am intrat si in Flanco si am luat alt blender ca asta s-a cam bulit plus un storcator de fructe/legume ca tot asa cel pe care-l aveam s-a bulit de muuult. Cand am ajuns acasa credeam ca socru e terminat..l-am lasat 2.5 ore cu copii, dar era stapan pe situatie , chiar i-a schimbat si pampersul Catalinei, este a doua oara cand in viata lui cand schimba
Mi-am facut cumparaturile pentru mucenici, am luat si faina Dobrogea pt cozonaci, sper sa-mi iasa buni mucenicii
Maine fac mucenii muntenesti, ca sa aiba timp sa se usuce si pe 8 seara ii fierb. Iar poimaine ii fac pe cei moldovenesti.

roxy, ce tare ca iesi in oras de 8 martie

deea, sigur de la oboseala ai starile astea, baga urgent cateva zile de somn bun. Si eu am patit in iarna asa cu durerile de cap din cauza oboselii...efectiv nu m-am putut ridica din pat de durere. Cand sunt prea obosita, eu ma asez pe covor in living cu cateva jucarii si Cata sta numai pe langa mine, ne jucam, se catara pe mine, dar eu ma relaxez atunci
daca ziceai din timp ca duci lipsa de copii la petrecere, veneam noi Abia astept vremea calda sa ne mai vedem in parc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

nu am vrut sa recunosc ca am citit cam pe diagonala aserara ,insa acum cand am intrat la pozicile lui miki nici urma de Andra domnisoara de 1an....asa ca refreshind pe aici am gasit postarea ta Lalely...eu sfecla o fierb in coaja..o spal cu buretele de bucatarie si apoi o pin intr-un ibric..e fiarta cand poti baga furculita in ea....si apoi o amestec cu un cartof sau cu ce legume am eu....ii place annei la benunie..dar am mai zis ca inca papa bine mancarea pasata si combinatiile de bebelusi

ii pun ori galbenus de ou,ficat sau carnitza..ceam am....e delicioasa si buna de mancat soldatei,cum ziceti voi, coapta.....

dar uite sa iti zic cum ii faceam eu la inceput...un cartof mic sau 1/2 cartof mare cu 1/2 de sfecla..blenduite +1 cupa lp + apa plata sau apa in care a fiert cartoful sa iasa piureul bun....nu cleios de la cartof....si un pic de ulei de masline sau un pic de unt....cel mai bun la gust este cu galbenus

dar eu cand am sfecla pun cu ce legume am......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

deea am inteles acum...asa este, cand esti obisnuit cu un trai, numai gandul ca nu ai mai putea trai macar la fel, te ingrozeste.....dar trebuie sa te gandesti ca va fi bine si se va rezolva cumva, la urma uremi sanatosi sa fim ca restul....le mai rezolvam noi.
fetelor, o sa ma gandesc si la voi de 8 martie

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-roxy- cum e la munte? mai e zapada , macar pe partie? avem unde sa-i dam cu sania pe bebici, dc venim in week-end?
?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

NEATA! Azi dau de baut azi face printesa mea 11 lunite mai un hop si face anul, atunci sa vezi shou.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

mamicile cu bebei frumosi!!

noi iesim in avans pt 8 martie in 7 martie ca nu am mai gasit sa fac rezervare unde vroiam asa ca juniorul pleaca de azi in vacanta la buni iar maine seara merge si printesica iar pe 8 dimi avem serbare la noua gradi de ziua mamei. sunt tareeee curioasa cum o sa fie in comparatie cu cealalta gradi unde era fata.

Mergi la inceput