LMA Luiza, Arsenie!!! Fluturasi de 2011 (134)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

BUna seara mamicilor!

Nu am mai intrat ca nu am apucat, am avut o petrecere superba la mot, a durat pana la 5 dimineata si la 7 dimineata Rares m-a trezit, ca el a ajuns acasa pe la ora 22. A fost un adevarat print, s-a comportat exemplar, a ras la toata lumea, a stat la toti si am fost 35 de persoane. A ales mingea, foarfecuta, cheia de la masina, calculatorul si pixul. M-a iubit toata ziua, m-a pupat, m-a mangaiat, ce sa mai , m-a facut cea mai fericita mamica din lume. Poze nu prea am, ca trebuie sa le iau. Tortul a fost demential, Rares s-a jucat cu el, a dansat si i-a placut foarte mult. Cand am timp voi atasa cateva poze.

La multi ani Arsenie! Sa fii sanatos, voios si norocos si sa iti bucuri parintii. SA iti traiasca mami cele 3 comori si sa te faca cea mai fericita mamica din lume!

La multi ani Luiza de Alehiam, sa fii sanatoasa si voioasa! Sa iti traiasca mami cele 2 minuni!

La multi ani Maria de Moulineta! Sa fii sanatoasa , norocoasa si voioasa si sa iti bucuri mamica! SA iti traiasca mami cele 2 printese si sa te bucure toata viata!

La multi ani Radu de DanaMi! Sa fii sanatos si cuminte si sa iti bucuri parintii! Sa iti traiasca mami printul si sa fiti fericiti!

tuturor. Nu am timp sa citesc, insa cum voi avea sper sa apuc sa recuperez.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

petra azi de ziua ei a facut primii 2 pasi netinuta
da atat

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




La multe lunite printesa frumoasa! Sa fii sanatoasa, voioasa si norocoasa! Felicitari pentru primii pasi! Sa iti traiasca mami cele 2 comori!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

La multi ani Catank! Sa fii sanatoasa mami si fericita alaturi de minunea ta, Ioana!Te imbratisez cu mare drag!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanales spune:

Buna seara
ma iertati fetelor ca n am mai reusit sa intru, acum am terminat de citit, am avut 2 sapt de groaza, ceva probleme admin si de familie,uff
intre timp vad ca au fost multi si multe sarbatorite, felicitari pentru moturile luate si implimirea unui anisor tuturor fluturaselor si fluturasilor
Am citit despre pregatiri, petreceri reusite si momente intense si tineam sa va felicitam si noi
La multi ani, Catalina, Maria, Lucas, Anastasia, Julius, Rares Andrei, Miriam, Andra Ioana, Arsenie, Maria si Luiza Alexandra
Daca am uitat pe cineva ne iertati ca sunt tare ingrijorata si nedormita, asa am mai putut recupera de citit pe forum
Noi am fost cu febra noapte (39 rectal) si mucisori de cateva zile sper sa se remita febra, dar imediat creste daca intrerup admin antitermicelor, cam o sapt continuu, nu?
mi a fost tare greu sa mi vad puiutu cu obrajiorii rosii si sa nu pape nimic, dcat lm. nu stiu dc febra asa mare e de la dinti, inainte nu mi facea decat decat 37 cu 5 si l am mai scos afara 1 ora -2 dupa o pauza in care a stat numai in casa, cand au fost gerurile cele mari, poate de la asta, stiu eu
v am pupat, ma duc sa l mai pazesc (la tample se infierbanta) si n b si frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

juniorul meu si-a mai imbogatit vocabularul cu 2 noi cuvinte: nani si buni (nini ) doamnece vorba dulce are!!!

ally mi-ai facut seara si mai frumoasadecat era cu pozicile puse!!!! este superb, superb micul pletos edu!!!!

andreea, ce frumos ca v ati distrat. asteptam pozici.

mi-am adus aminte: stiti ca imi faceam griji sa nu ii fuga un ochisor juniorului??? ei se uita perfect acum! ma topeste cu minunatii lui ochisori verzui

si sa il si parasc putin poate isi mai revine: este innebunit dupa prize tot ce prind baga in priza si de cateva ori a si reusit sa bage veioza in priza cu toateca avem prize speciale pt copilasi care merg mai greu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

ioanales da de ce nu mergi la medic ?
la asemenea febra?
e inca sugar
poate iti da antibiotic
supravegheaza cu grija
nu cred ca e febra de la dinti atat de mare
mai ales ca aveti si mucisori
sanatate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Seara buna si de la noi!
Ioana, poate fi de la iesitul afara. O raceala, un rosu in gat, mai bine dai o fuga la doctor. Nu stiu cum e la voi, dar la noi inca e frig. Nu stiu daca azi au fost mai mult de 6-7 grade si asta la soare. Noi am stat doar 20 de minute. O ora deja mi se pare mult. Bine, tu poate iesi cu carutul, carutul mai tine ceva, dar tot aer rece respira. Noi iesim pe jos ca ne mananca de fund caruciorul

Aly, l-am vazut pe Edutz. Simpatic foc, ca de obicei, jucaus nevoie mare!

Yasmi, felicitari pt noile achizitii! Verbale!

Mandreac, ma bucur ca v-ati simtit bine. V-ati distrat, nu gluma. Fotbalist, zici? Si forfecuta pt ce se pune? Cam ce ar insemna? A! Frizer, adica, ma rog, hair stylist . Sau designer? Abia astept sa vad pozele!

Delia, voiam sa zic la un moment dat, dar acu' mi-am adus aminte. Pai voi aveti maselute, nu gluma! Hai ca aproape ai scapat! Luca, nici gand. Cand ma gandesc ca ii vor aparea cand voi fi eu cu burta mare . O placere sa ma bazaie... sa-l tin in brate...

Irinuca, noi am avut un singur episod cu muci, fara febra sau tuse. Am scapat cam in a 11-12-a zi tot cu homeopate. In ultimele 4 zile i-am dat oscilococinum 3 zile jumatate de fiola dimineata, jumatate la pranz si seara o biluta de coryzalia dizolvata in vreo 20-30 ml apa. I-am mai dat cred inca o zi coryzalia.

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 18+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Multumim tuturor pentru urari! Sa avem copilasi sanatosi si fericiti!

La multi ani Luiza Alexandra! Multa bucurie sa aduci parintilor!

La multi ani Catank! Viata frumoasa alaturi de familia ta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

buna dimi!!!!
va servesc cu un 3in 1....desi imi propusesem sa ma las de cafea tot am luat cateva plicuri de porcarii din astea ca sunt zombii rau
nu am apucat sa va citesc de luna trecuta..aseara cand in sfarsit am reusit sa ajung pe aici v-am citit cu lacrimi in ochi....simt ca ma indepartez incet, incet de voi, daca nu va mai citesc asa des si imi pare tare rau
nici nu stiu pe ce sa dau vina..insa am o perioada tare proasta..am avut acum o saptamana niste stari tare ciudate le fac cam la 3l si un pic...ma ia cu migrena puternica apoi tremur ,nu suport lumina si ajung la voma...parca mi se face frica cand incepe sa ma doara un pic capul....m-a ajuns oboseala stresul .....
anna de cand merge e argintul viu...2h si ceva cat e treaza intre somnuri nu o pot tine in loc si se invarte uneori si in cerc de ametesc.....deja merge destul de stabil .nu pot spune ca astea 2h stau numai im picioare dupa ea dar si privind-o dupa canapea ma oboseste+nervii care mi-i face ca scoate incaltamintea din dulapurile de sub scara
si daca tot am zis de ea sa mai spun ca avem tot 3 dintiiar eu ma dau cu capul de pereti ca asa de mofturoasa si plangacioasa e cateodata si daca o mai apuca si noaptea e mai rau
-mananca cu placere (dar fara sa mai cantaresc cat) tot mancare de bebelusi...
musca si manca din mar ff bine...portocala taiata bucatele mici....dar dimineata eu tot respect acel program cu fructele pasate cat o mai tine
-mi se pare din ce in ce mai inteligenta....adica ,daca gaseste bentitele lui S si le pun pe cap....incearca sa isi puna caciula in cap.....intr-o zi a gasit in canapea combinezonul ei de iesit afara si l-a luat si l-a tras dupa ea pana la usa de la iesire si batea cu palmutele in geam....duminica am iesit si noi din barlog si am ajuns in cartierl latin ,unde ne-am intalnit cu 2 baieteii....asa m-a impresionat ca s-a jucat ff frumos cu ei....era ff indrazneatza..s-a dus la unul si-l tragea de fular..pe celalalt il tot impingea cu degetelul pe desenul de pe geaca si ii vorbea tare si apasat pe limba ei....a impins caruciorul de papusele al unei fetite mai mari....nu imi venea sa cred ca deja am fata mare si sociabila

-am trecut pe lp milulil junior si e constipata rau...face zilnic dar parca face un iepre kk....eu nu stiu ce sa fac acum....sa-l schimb o contine prea mult fe ,sau sa-l las ca poate se acomodeaza


Irinuk tu parca erai cu mucisorii....homeopatele de care a zis Ailed se gasesc fara nici un fel de problma la farm. Remedio....dar si sinupretul e ff bun...asa am scapat noi de muci....14 zile 10 pic dimi si 10 seara....
acum e S infundata si daca tot mai am in sticla i-am si bagat ei 25 pic

uff nu imi mai amintesc ce am citit....o sa dau un refresh, ca mai vroiam sa va raspund....
felicit pe Dodo pt reusita si pe Petra

La multi ani pt Arsenie !!!!
La multi ani pt Luiza!!!!
La multi ani Pt Catank!!!! cu totii sa va bucurati de o viatza frumoasa ferita de necazuri si de griji!!!!

si cu ceva intarziere La MUlti ani Andra!!!!.....

uhh au venit gunoierii pe strada si eu nu am scos gunoiul..am fugiittttt.....dar cum ma intorc intru la pozeeeeeee ca mi-a mirosit mie ca sunt ceva noutati

Mergi la inceput