Strugurasi de Sept-Oct 2011 *42*

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Fetelor, eu nu reusesc nicicum sa va urmaresc. Am ratat o gramada de capitole si nu o sa le pot recupera din lipsa de timp. Citesc cate 1-2 mesaje pe capitol cred.

Hellena condoleante

Hayat painica cu iaurt nu creste foarte mult. Insa cred ca ajuta ca iaurtul sa fie mai dens (poti alege unul mai gras). Eu folosesc Milli sau Muller. Sa nu uiti de pliculetul de praf de copt si sa incingi bine cuptorul inainte. Am facut si eu odata fara sa incalzesc cuptorul si intr-adevar nu prea a crescut.

Am inceput si noi diversificarea. Impropriu spus de fapt. I-am fiert cateva rondele de morcov si le-am facut piure. Ignorat total. Statea cu el pe limba fara sa-l plimbe, fara sa se strambe sau sa reactioneze in vreun fel. Intr-un final a inceput sa scuipe cum face ea cand se distreaza si sa bage pumnii in gura peste morcovul ala. Nici nu cred ca a sesizat ca avea ceva in gura Drept urmare, am amanat cateva zile, poate i se trezeste interesul. Dar la mine e relaxare totala: nu vrea, nu-i bai, e timp pt toate. Asa e la bebe2. Fix cat vrea si cand vrea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Dar despre acest tip de scaune de masa ce parere aveti? http://www.lacopii.ro/scaun-de-masa-marty-pierre-cardin.html
N-am studiat piata ca si preturi, dar ma incanta ca poate fi luat prin concedii, loc nu ocupa prea mult si poate sta cu mine la masa.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Camady, m-am uitat si eu la scaun din asta, dar nu am gasit daca se pliaza sau nu si tinand cont ca nu e mentionat in specificatiile lui, mai degraba as zice ca nu se pliaza.
De asta m-am hotarat la unul din scaunele din link-urile pe care vi le-am dat aseara.


Citat:
citat din mesajul lui camady

Dar despre acest tip de scaune de masa ce parere aveti? http://www.lacopii.ro/scaun-de-masa-marty-pierre-cardin.html
N-am studiat piata ca si preturi, dar ma incanta ca poate fi luat prin concedii, loc nu ocupa prea mult si poate sta cu mine la masa.

mami de Eva Maria 24.08.2011 si Razvan Gabriel 07.07.2003

camady's baby



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Buna ziua si de la noi

kora eu am aparatul Avent
mie mi se pare minunat
l am luat de a farma tei , este cel mai ieftin

bunny cam 500 ron
ca tot vb de preturi , mie mi se par exagerat de scumpe scutecele de copii , indiferent de marca
pe la voi cat sunt ? pampersul de ex ? aici este 62 ron 50 buc

hellena condoleante

inutsa ce mult ma bucur ca este surioara mai bine

tanno bine ai venit
interesant sa avem un barbat printre noi
sper sa si participi la discutiile noastre



_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Camady, eu am luat un M care pe rochie e 38.marimea se potriveste. materialul e fff fain, 60% vscoza de lana si restul e pes si lycra.e croita f bine si pica foarte frumos. nu stiu de ce ar modelul care l am luat eu nu mai e expus pe site. e usor bufanta sus, pana sub genunchi cu o curea in talie, bleumarin. imi place f tare!

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Ramasasem datoare cu un raspuns, nici nu mai tin minte daca am raspuns sau nu. Daca da, a nu se lua in considerare ce scriu mai jos

lena am vb cu verisoara despre hainutele George. Le-a luat de la o doamna, nu din magazin. Nu are nr ei de tel, dar daca o mai vede, o sa ceara

camady mie nu mi se par ok scaunele de tipul ala, copilul sta atarnand in aer, nu are sprijin prea bun.

oana faine rochiile si pretul e f bun!

Da, fetelor, e , intr-adevar, o mare usurare ca sora e bine acum! De abia o astept acasa. Nepotii nu mai zic, nu au vazut-o de peste 4 luni.

Va las o melodie suuuuper faina, o ascult intruna, Sade "Babyfather"
http://www.youtube.com/watch?v=XoHWjG6LUsA&ob=av2e

de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

neata fetelor!

Despre intalnirea din we de obicei ar fi ok , dar we asta vroiam sa plec pana la Piatra Neamt n-am mai fost din ianuarie deja bunica mi-a zis ca am ceva cu ea , dar sotul zicea sa mergem saptamana cealalta , deci s-ar putea sa fiu libera.Spuneti voi cand si eu un apromit ca fac tot pozibilul.

La noi diversificarea merge greu, e fff haios cum rade el si scuipa morcovul, are asa o sadisfactie.Nu ma agit ca sunt constienta ca la un moment dat o sa manance.Perseveram in fiecare zi.trebuie sa ma duc sa imi iau un belnder manual ca asta care il am e ff mare si nu sfarama ok un morcovel tot timpul trebuie sa fierb mai mult si dupa care ii arunc.
Oricum cred ca morcovul nu e trecut pe lista de alimente preferate ale lui Iancu.

Acum sa ne laudam ne-am intors, de mai multe ori bineinteles de pe burta pe spate nu si invers, dar deja am baiat mare.

Oana site-ul cu rochii e super, nuami ca nu prea au marimi, eu M nu am gasit la nimic, si unele chiar imi placeau, chiar daca e mai greu de alaptat(la mine cam asta e criteriul de cumparat haine) sunt fff frumoase si accesibile.
Bine ca nu au marimea mea ca acum luam 2.

Apropo de zgomote Iancu le adora, dar cred ca din cauza ca el e mai ciudatel adoarme cand aude fheon, sau nu mai zic de aspirator.Adora bormasina si sa nu mai zic ca la tara a dormit odata afara in caruta(rustic) si fratemiu taia lemne cu drujba ceva mai incolo, s-a trezit de foame.
De auzit aude ca i-am facut si testul dar il vedem si ca reactioneaza la zgomote dar nu e mod sa se sperie.De straini nu se teme dar am vazut ca e mai rusinos, asteapta putin pana sa rada.




anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Neata...

Sei ziceam k tii minte orele mesei :D
uite http://www.facebook.com/profile.php?id=100001064139308

stiu de comanda minima de 500 ron. O sa facem mai multe mamici impreunA...

Mikka thanks

Alayna, sanatate multa !!!

Oana, bine k ai gasit :)

Inutsa mersic. sanatate surioarei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Neata, Neata


In weekend am avut musafiri pe nepoata mea cu prietenul ei.Azi vine soacra-mea cu bunica sotului si stau toata saptamana.Party mare

Camady si la noi in prima zi a fost la fel.Adoua zi a deschis gurita de 2 ori.Am stat 40 minute sa pape 2 lingurite.Acum sunt multumita de cat papa.
Eu am luat scaun de la Primii Pasi.Este unul cu 320 lei si sunt incantata de el.Eu il las la cel mai jos nivel si eu stau jos si asa am mai multa rabdare sa-i dau papica.


Suntem in a 5-a zi de diversificare.3 zile i-am dat morcov, acum suntem la dovlecel

hellena condoleante!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

bunny cam 500 ron
ca tot vb de preturi , mie mi se par exagerat de scumpe scutecele de copii , indiferent de marca
pe la voi cat sunt ? pampersul de ex ? aici este 62 ron 50 buc



veziż d´aia nu ma intorc eu in Romania, nu-mi permit

lp - cutie 8OOgr(stil humana) - 15€(cel mai eftin este 12, cel mai scump vreo 28)
lp - cutie 14OOgr(stil humana) - 23€
pampers - bax 1OO buc - cam 2O€
toujours - 56buc - 7.8O€

Mergi la inceput