Strugurasi de Sept-Oct 2011 *42*

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

bunny cam 500 ron
ca tot vb de preturi , mie mi se par exagerat de scumpe scutecele de copii , indiferent de marca
pe la voi cat sunt ? pampersul de ex ? aici este 62 ron 50 buc



veziż d´aia nu ma intorc eu in Romania, nu-mi permit

lp - cutie 8OOgr(stil humana) - 15€(cel mai eftin este 12, cel mai scump vreo 28)
lp - cutie 14OOgr(stil humana) - 23€
pampers - bax 1OO buc - cam 2O€
toujours - 56buc - 7.8O€

Dbunny cu Daniel (23.11.2006) si Noa (1.oct.2o11)


ai dreptate , stai acolo ca stai bine

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Racheel bravo ptr diversificare.Eu as sta si 2 ore numai sa manance.Eva deschide gura, saraca..............chiar e disperata.Cum sa va zic, cred ca nu stie sa inghita.Pur si simplu scoate limba si da afara tot.Cred ca nici saliva nu si-o inghite.Schimb barbetelele la 15 min ude varza.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Eu am newsletter de la astia cu rochiile. cum a intrat modelul cum am inhatat o!

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:



Noi am fost la munte de vineri pana ieri ...ne-am intors cu tuse si mucisori.Sper din tot sufletul sa nu-mi faca si febra.Ea si tati sunt bocna.In schimb eu si Sarah nu avem nimic.
Citesc sa vad ce ati mai facut si cum sunteti voi si revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pinkysor
Tanno, bine ai venit la noi in casuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inutsa
tanno bine ai venit! Primul tatic de la noi

sper sa fie cat mai multi,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Stiam eu ca am uitat ceva
bine ai venit Tannoo !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

uitasem

bine ai venit tanno, eu una ma bucur caci cate odata mai e nevoie de un barbat sa ne mai arate realitatea(ffffffffff rar).

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana
iN Primul rand bine ai venit Tanno, sa fie Bogdanel sanatos, vesel si intelept, ca de restul sunt convinsa ca va ocupati voi..
e ciudat sa stiu ca avem un barbat intre noi, parca nu imi mai vine sa vb despre

de cand particip la discutii pe DC, m-am obisnuit cu vorbareala dintre fete; asa ca, relax, vorbeste linistita despre orice ...
merci ptr gandurile bune,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Buna! mai doreste cineva la aceasta ora?

Noi am avut un week-end tare ciudat....Razvan a facut vineri o alergie urata la telina. Exact cum ma temeam...Vorba aia: de ce ti-e frica, nu scapi. De-aia o intrebam si pe Jade cum a reactionat T la ea.

Cum s-a manifestat alergia la noi? Pai, in prima faza cam la 1 ora dupa ce a papat piureul, i s-a umplut fata de bobite rosii, pana pe frunte, pleoape,manuta si un piciorus. In a doua faza, a facut kk moale si acid. In a treia faza, a avut dureri de burtica foarte nasoale si stare de voma. Dupa acestea , a doua zi , dimineata la 4:30 si-a papat lapticul dormind, dar cand a venit ora 10:30 , sa-i dau din nou laptic, l-a refuzat cu desavarsire. Cred ca ii era teama sa mai puna gura , sa nu pateasca la fel. L-am lasat in pace, pentru ca isi facea greata de cate ori vedea bibe. Pe la 13:00 , sotul imi spune sa incerc cu piure de morcov si patrunjel, daca la el nu a reactionat...poate mananca. I-am facut pireutul moale , moale. Succes total.A acceptat sa manance vreo 6 lingurite, dupa care a mancat si o sticla de 210 ml cu lapte. De atunci, suntem cam sclifositi la fiecare masa, dar ma bucur, ca dupa toti nervii(pusi la incercare si intinsi la maxim), dupa tot nesomnul si statul cu el aproape tot timpul in brate, cand eu cand sotul...reuseste sa manance. Noi de cand am avut problema cu deshidratarea, ma tem la fiecare refuz de-al copilului de a accepta lichidele...

Acum, Mariana , multumim din suflet pentru banuti. Au intrat.

Pana acum in contul lui Razvan s-au strans , cu tot cu alocatia lui, 2230,75 lei.Nu e nici mult, dar nici putin. Pentru noi, fiecare leut conteaza. Pentru asta va multumim !

Inutsa , chiar in momentul cand credeam ca o sa imi iau campii cu R, ai sosit tu cu piesa asta. In disperare de cauza, am dat volumul laptopului la maxim si , R a adormit dupa primele acorduri.Cand, pana atunci, nu mai stiam ce sa-i mai fac sa nu mai maraie si sa se agite...nu mai vroia nicicum, nici in brate, nici intins, nici in leagan...nimic. Piesa asta, l-a linistit ca prin farmec.

Am citit. Am cautat. N-am stiut ca e din set, este la mine, dar o fotografiasem ca articol de sine statator. O sa o adaug la set.

Nanna ce mai faceti voi? Cum mai e Inez? Cum a fost la ziua bunicului?

May cum zicea Mikka, ceaiul de ceapa este foart bun la tusea ta...insa daca nu iti place gustul , poti sa adaugi si 2-3 nuci, spalate bine si sparte, puse acolo cu coaja cu tot. Dau un gust mai bun ceaiului(siropului)...Sanatate multa.

Multumim pentru laude. Ne bucuram ca am reusit sa va amuzam cu filmuletul.

Bunny , asa cum ii spuneam si sotului, eu cred ca strugurasii nostri, sunt toti frati intre ei..Practic au(am) crescut impreuna. Ce familie frumoasa suntem noi...

Hellena condoleante si putere de a merge mai departe . P conteaza .

Tannoo bine ai venit taticule printre noi si felicitari pentru scumpetea de Bogdanel.E de admirat faptul ca te numeri printre mamici. Sotul nu indrazneste nici macar sa citeasca posturile mele, ce sa mai zic de altceva, In schimb ma intreaba mereu de cate vreo mamica sau copil de pe forum..mai ales de cele pe care eu le pomenesc mai des prin casa...ca altfel, le incurca rau.. Daca nu scriu o perioada....ma impinge de la spate...ca ce zic fetele?


Oana ...din descrierile tale...."mama ce grasana sunt"..mi te imaginam , cat China.... ...Acum, ca ai dat link-ul de la Shiq, mi-am dat seama ca de fapt doar tu te vezi asa.... Este site-ul meu preferat. Foarte multe lucruri mi-am luat de acolo, insa acum, nu prea mai pot comanda , pentru ca nu mai prea au marimi ...Asta vara mi-am luat niste sandale super de la ei...Chiar vroiam sa iti recomand eu site-ul, cand ziceai de rochii...insa....daca tu te descriai ....

Bujo multumesc pentru specificatii. Te intrebasem, pentur ca din intamplare am dat peste reteta ta undeva pe un blog....si era o poza....painica arata super crescuta...si de-aia eram eu intrigata...

Mikka Welcome home.

Ionela

Seidana

Pinky >>>>Da, mai asteptam....stiu ca pentru multe dintre noi, week-endurile sunt rezervate familiei. Daca vremea o sa continue sa fie asa frumoasa, atunci poate ca o sa ma incumet si singura sa vin ...fara sa ma aduca sotul la punctul de intalnire si sa vina sa ne ia , dupa ce terminam noi palavrageala...

Anca_Toma , felicitari pentru reusitele lui Iancu.

Camady ...o sa stii cand e pregatita piticuta pentru diversificare. AM invatat pe propria-mi piele ca e bine sa lasam copilasul in ritmul lui. Si eu as fi vrut sa incep mai tarziu diversificarea, dar ue nu mai faceam fata cu mesele dese si copioase de laptic ale lui Razvan.

Bunny da, la noi e mai scump.LP pe care il folosesc la Razvan, costa 400gr. 10 euro. SI noi mancam 2 cutii pe saptamana. Ajungem cam la 80 euro pe luna doar LP , plus 2-3 baxuri de scutece. Acum , de exemplu, a luat sotul 2 baxuri de cate 54 buc, de Pampers active baby, albastru...care sunt cat de cat mai bune si pot sa le las mai multe ore ....asa mai facem economie...



_

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011


Vizitati Sifonierul Strugurasilor

Mergi la inceput