Strugurasi de Sept-Oct 2011 *42*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

'naseara fetelor,
eu n-am mai scris de cateva zile pt ca am avut o tragedie in familie, mi-a murit bunicul si....a fost si inca mai este fff greu. Nu ma pot concentra sa fac/ spun absolut nimic, nici de P nu mai am puterea sa mai am grija, sunt daramata psihic si fizic.
Nu am apucat sa recuperez ce s-a scris, am aruncat un ochi si am vazut cate ceva....vad ca intra persoane si persoane .....NU INTELEG DE CE NU SE BLOCHEAZA IP-UL CALCULATORULUI DE LA CARE SCRIE?!!! Ca asa isi poate face "n" clone, nu?!
Inca o problema la care e bine sa se reflecte....d-na Roxi parca care initial s-a inreg. la noi acum 1 an, pe mine m-a bagat la prieteni (eu cu ea nu am vb niciodata, nici macar pe forum, d'apai in privat!!!) si-a schimbat nick-ul (CUM D-ZEU A REUSIT EU NU STIU!!! ca eu de mai bine de 1 luna ma rog la propriu de administratorul forumului sa faca schimbarea si se pare ca nu se poate! cum ea a putut? ramane o necunoscuta pt mine)...in fine....
N-am nici chef, nici timp, nici dispozitie, nici nimic acum sa imi mai pun intrebari de genul asta...Moartea bunicului m-a schimbat mult, schimbindu-mi in esenta felul de a relationa si scara de valori.
Nimic nu e mai important in viata decat cei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kora_B
Tanoo, bine ai venit si felicitari ptr Bogdanel

merci,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Stiam eu ca am uitat ceva
bine ai venit Tannoo !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Fetelor, am gasit niste alternative la scaunele de masa ptr copii, sunt niste inaltatoare de scaun. Si sunt mai ieftine si portabile:


http://www.happykidsshop.ro/la-bucatarie/scaune-masa/scaun-masa-copii-fisher-price-fis015

http://www.kiddy.ro/scaune-masa-inaltatoare/834-scaun-de-masa-inaltator-pliabil-deluxe-green-summer-infant-.html



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Are cineva hainute de la mothercare?
Cum sunt marimile. Va rog sa imi spuneti si greutate cm la bebe :P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

BunA SEARA.....

iN Primul rand bine ai venit Tanno, sa fie Bogdanel sanatos, vesel si intelept, ca de restul sunt convinsa ca va ocupati voi..
e ciudat sa stiu ca avem un barbat intre noi, parca nu imi mai vine sa vb despre

apoi.. May imi pare rAu ca inca va luptati cu virusii, sa treaca repede valul

Camady,, si Elena se sperie daca tuseste sau stranuta tati, daca vin straini in casa, mai nou plange daca o ia cineva strain in brate.. insa cum a zis LENA... eu ii zic mereu ce se intampla , de ex cand se speria de aspirator, ma uit la ea si ii spun :"uite mami face curat sa nu avem jeb ca ptiuuu ce pute apoi" si rade.. mereu ii explic ce fac, facand mutrite si incercand sa o fac sa rada.. I-am spus si sotului sa ii explice ce face, si vad ca de 2 zile parcaa nu mai are reactii asa de aiurea la stranutul/tusea lui..

HEllena.. imi pare rau ca treci prin starea asta, insa desi sunt dura, asa e viata : bunicii pleaca, Sever s-a nascut.. stiu ca e greu si mai ales ca ai ajuns asa s te maturizezi in asa mod, fii tare si incearca sa zambesti pt micutul tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Kora..[pup]

Multumim de cuvintele frumoase pt Ela

Noi azi am botezat , Ela exemplar de cuminte in biserica..
Si-a scos si masa de 10 singura, cu o conditie: sa ii dau cat cere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Oana.. la Real este carucior Hauck (cu 3 roti_)sau cu 4) la 499 lei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Are cineva hainute de la mothercare?
Cum sunt marimile. Va rog sa imi spuneti si greutate cm la bebe :P



cum adica¿

Noa are niste pantalonasi marimea 3-6 luni, si ii poarta de la 3 luni...cred ca inca mai merg pe ea(avem 5 luni si 7,7 kg)

hellena condoleante

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana


Noi azi am botezat , Ela exemplar de cuminte in biserica..
Si-a scos si masa de 10 singura, cu o conditie: sa ii dau cat cere



sa va fie de bine increstinarea!

´´si masa de la 1O´´ inseamna... cu cate mese a ramas¿

noi n-avem nici un program, si-acum nu mai papa lm decat din congelator, cam 1OOml/zi, restul lp.

jade voi cat lp consumati lunar mami, ca pe mine incepe sa ma doara portofelul la gaurica

camady si a mea e mai sperioasa de-un timp incoace, se sperie chiar si cu unele persoane care se apropie s-o ´´maimutareasca´´, mai ales cu femeile brunete. Iar un stranut de-al meu o trezeste din somn, si plange, dupa cate imi aduc aminte si Dani a trecut printr-o faza de-asta tot asa, pe la 4-6 luni

zubi¿¿

Mergi la inceput