Strugurasi de Sept-Oct 2011 *42*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Lena, eu am luat hainute de la Mothercare, ptr baieti si sunt de calitate, dar cam scumpute.
Uite mai jos un link luat de pe site-ul lor - sper sa te ajute.

http://www.mothercare.com/Mothercare-sizing-guide-for-babies-children-Clothing-buying-guides-services-advice/b/170236031




Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Are cineva hainute de la mothercare?
Cum sunt marimile. Va rog sa imi spuneti si greutate cm la bebe :P


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Bunny.. pai nu e zi ca alta, insa iti zic azi si ieri cum a papat
ieri:
6.00 LM,8.30 LM, 10,30 fructe, 14.30 LM, 17.30 LM,21.30 LM,
azi
5.15 LM, 7.30 LM, 11.25 fructe, 14,30 LM,16.30 LM, 21.30 LM

insa mAI are nopti in care suge de 2 ori, iar ziua uneori suge si la 3 h

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Are cineva hainute de la mothercare?
Cum sunt marimile. Va rog sa imi spuneti si greutate cm la bebe :P



cum adica¿

Noa are niste pantalonasi marimea 3-6 luni, si ii poarta de la 3 luni...cred ca inca mai merg pe ea(avem 5 luni si 7,7 kg)

hellena condoleante

Dbunny cu Daniel (23.11.2006) si Noa (1.oct.2o11)


Dbunny, mersic.
Eu vroiam sa comanda de la o tipa de pe Fb cred k v-am dat si voua linkul si nu stiam dak sa iau 6-9 luni sau 9-12, pentru ca stiu ca sunt firme care nu respecta ce scrie pe marime.
Exemplu: am body de la magazinul Z de 1 an, pe care scrie 74 cm, si ii este fix Maiei...

Kora, mersic de link. Respecta acele specificatii?


A cumparat cineva hainute de la Aramis http://www.flickr.com/photos/imbracaminte_copii ?

Helena, condoleante.

Sei, felicitari si asteptam poze !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Oana, eu de la L3 nu mai sunt incantata, dar , fiind administrat local, ajunge si mai putin in laptic... mult mai putin decat sa primeascA L3. Daca te simti mai confortabil psihic cu gentamicina, fiind L2 si tot poti sa-l schimbi.. schimba-l

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lena,, despre Aramis sa stii ca am vrut sa cumpar si eu, insa undeva (pe net) am citit ca sunt materiale slabe cu croieli nasoale.. acum ce sa zic.. asta am citit asta zic, eu asa am renuntat sa comand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

da, le respecta

de Aramis nici nu stiam.

Citat:
citat din mesajul lui LenaC



Kora, mersic de link. Respecta acele specificatii?


A cumparat cineva hainute de la Aramis http://www.flickr.com/photos/imbracaminte_copii ?


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Noapte buna, fetelor! Si cu treziri cat mai putine sa fie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei, da tu le tii minte, sau le notezi in carnetel?
De Aramis, am citit si eu de nannete ca ar fi nasoale, dar carter's, mon caramel sigur sunt de calitate.

Multumesc Kora... cred k ma arunc la o comanda.
Eu as vrea sa iau body-uri 7 buc 100 ron, iese 14 ron bucata... mi se pare decent ;) daca sunt de calitate :) si mai vad eu ce iau :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Seara buna!
Oare mai vine primavara odata? La noi mai ninge, se dezgheata zapada si e o mazgaaaaaaa, tare-tare urat mai e!
In shimb in casa e distractie mare, au venit nepotii pt o saptamana si e bucuria Biei, numai chicoteli prin casa, zbenguieli peste tot. In schimb, eu stau mai mult pe la cratite, ca sa fac fata "trupei" .
Si mai am o bucurie: se intoarce si sora acasa in cateva sapt! Mai are de mers la cateva pansamente si gata, nu face chimio sau radioterapie, are tratament de lunga durata si peste 6 luni va merge inapoi in Italia la analize. Yupyyyy!!!

hellena condoleante!

may sanatate tie si piticei! Ti-a zis si Ionela de antibiotic, dar iti spun si eu, am luat Ospamox vreo 6 zile in timpul alaptarii si a fost OK Theo, scutecul mirosea mai intepator, in rest nimic.
Te-ai apucat de bagaje?

tanno bine ai venit! Primul tatic de la noi

kora ma gandeam si eu sa iau inaltator, dar mi se pare ca sunt cam inguste, nu cred ca incape un bebe prea mult timp in el... Cu toate ca,la cat de plimbareti suntem, chiar ne-ar prinde bine! Tu ai probat unul? Cum e?

alayn sanatate!



de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

neatza

eu am accese de tuse asa ca stau bufnnita sa n-o trezesc pe fii-mea...

multumim de urari.

hellena, condoleante.
inutsa, ma bucur pt sora ta ca e mai bine.


Mergi la inceput