Strugurasi de Sept-Oct 2011 *42*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

neatza
cred ca i-am dat inapoi raceala ca iar tuseste si stranuta
maine chem pediatru acasa.
eu am stat numai cu masca langa ea, dar noaptea dor cu ea in camera si probabil de aia...
o sa-i dau sirop de tuse si panadol pana maine


Ionela, la mine nu se aplica ce zici acolo. poate fiindca scot cu pompa mai des decat suge ea?
eu scot 160 cu pompa din ambii si sunt sigura ca ea nu scoate atat, fiindca am facut teste o gramada.


...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................
zebraroz.ro


Dupa definitiile standard, fetita ta e un copil "alimentat natural" si nu neaparat "alaptat". Ea nu stie sa scoata tot din san. Asta invata un bebe mic mic. Ea, la varsta ei, daca nu a invatat deja asta, greu mai poate face asa ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Ionela ,multumesc mult vad ca medicamentele sunt OK ,dar eu nu .
Va trebui sa schimb tratamentul , voi urma 5 zile antibiotic voi merge maine la al 3 doctor
Am o problema mare pe care n-o pot scrie aici public si se pare ca Noura are si ea
Diseara primesc rezultatele ,maine merg la spital sa mi le citeasca doctorul si sa-mi dea pastilutele .
Ma trec trasnpiratiile cand ma gandesc sa opresc iar alaptarea ,cred ca voi pierde laptele de tot






Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui alayna

Ionela ,multumesc mult vad ca medicamentele sunt OK ,dar eu nu .
Va trebui sa schimb tratamentul , voi urma 5 zile antibiotic voi merge maine la al 3 doctor
Am o problema mare pe care n-o pot scrie aici public si se pare ca Noura are si ea
Diseara primesc rezultatele ,maine merg la spital sa mi le citeasca doctorul si sa-mi dea pastilutele .
Ma trec trasnpiratiile cand ma gandesc sa opresc iar alaptarea ,cred ca voi pierde laptele de tot






Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)






PM, mail... poate nu trebuie oprita alaptarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Ti-am trimis un mesaj pe Facebook
Aici pagina mi se incarca ffffff greu




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Ionela, te rog un sfat.
mi-a dat dr dde fam Ospamox antibiotic, tusin si eurespal tablete.
pt mine.
pe prospectul Ospamoxului scrie ca nu este indicata alaptarea, farmacista a zis ca daca mi-a dat dr sa iau.
la tusin n-am prospect ca a fost soacra-mea si a luat doar 10 pastile.
ai idee cum e asta la alaptare?
sa iau Ospamox?
la Eurespal scrie ca nu-i recomndat in alaptare

pe mine ma ia raceala din ce in ce mai rau...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

am gasit de tusin: Nu se va administra pe timpul alaptarii, nedispunandu-se de date suficiente in ceea ce priveste excretarea in laptele matern.
asta-i proasta ce mama ma-sii imi da 3 medicamente care nu-s ok in alaptare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

May, sa stii ca pe multe prospecte scrie ca nu se recomanda in alaptare si totusi substanta activa e o si se poate adminstra. uite te in tabelel pus de ionela de pe kellymom.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

may pe nici un prospect nu vei gasi Že sigur in alaptareŽ nici macar pe cel mai slab paracetamol infantil. eu am luat antibiotic tare, si n-am luat probiotice, nici Noa, si a fost ok. La spital mi-au spus ca medicamentele pot schimba gustul laptelui, atat.

Noa roade la Sofia de 2 ceasuri incontinuu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Ospamox e amoxicilina si merge:

http://www.kellymom.com/health/meds/aap-approved-meds.html

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Fetelor ai vostri copii se sperie??????
Eva se sperie daca: tusesc, stranut, de persoane straine care vin la noi acasa, de robot cand ii fac mancarica. Pune o buza, apoi plange fara aer cu lacrimi de crocodil.
Azi i-am dat cateva lingurite de suc de morcov .Bineinteles ca nu vrea.Ce m-oi face cu ea?

camady's baby

Mergi la inceput