Strugurasi de Sept-Oct 2011 *42*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

P.s. mi am luat o sculaaaa, stie sa faca de toate!

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Neata,

ionela, multumesc! Am primit tratament local deocamdata..mai vedem dupa.

sei, eu cred ca Ela vrea o surioara!

eu azi am program de stat in casa...e asa de urat afara...

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!


Neatza.. si eu cred la fel.. da mai are nitel de asteptat pana la surioara, macar 6 luni dupa ce incep munca..

Daca cumva iei antibiotic, ei sa ii dai neaparat probiotice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Neata

Seidana am vazut pe FB filmuletele cu Elena e bestiala, cum o pupacia pe cea mica

Am gasit o schema interesanta despre diversificare, poate cineva e interesat: http:// diversificare.ro /alimente/2012/03/schema-de-diversificare-perfecta/
doar scoateti spatiile.

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Inca nu iau Sei si mai sper sa nu fie nevoie sa iau pe gura. sper sa dea rezultate tratamentul local. o sa ii du cu siguranta daca e sa imi dea pe gura.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

oana, la noi e vreme frumoasa, nu e deloc de stat in casa! miroase a PRIMAVARA!
multam fetelor care mi-au raspuns legat de ora de trezire. parca e mai bine cand stii ca nu esti singura. deh, capra vecinului ....
irinush, eu i-am mai "diluat" supa lui Stefan cu 30 ml de lapte, gata preparat si mananca supa mult mai bine de cand e mai lichida.
rach, incerca morcovul combinat cu telina sau dovlecel, si sub forma mai lichida.
plec in vizita la mama soacra, apoi in parc si dupa o lasam pe Teodora la o aniversare.
Pupici tuturor si sa aveti o zi frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

neata, la amiaza!

Sei fff comica pitica, se vede ca iubeste copii deja.

Multumesc mult Ionela pt lamurire, si azinoapte tot treziri din 2 in doua ore, asta e astept cu drag sa isi revina.

Acum despre noi, azi am inceput diversificarea si ghiciti cum : cu stangul.I-am dat piure de morcovel fff lungit cu apica, il scuipa imediat ce ii simtea gustul, era fff haios.A mancat, daca se poate spune asa, vreo doua lingurite, eu sunt multumita.Maine continuam. Totusi eu una ma intreb ca oare daca e la puseu ii place lui papica noua, nu cred ca e ok dar perseveram asa in joaca.



anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Fiica mea doarme de 3 ore. unde sa scriu oare?ma duc sa ma rog sa nu fie doar o intamplare.

intre timp am reusit sa fac si eu ceva de mancare si o budinca la plic pt al meu ca e in pofte..

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

La iasi ninge...

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Hellloooo din tarile calde.
Ne-a fost dor de voi!
Nu am reusit sa citesc absolut nmic,sper ca sunteti bine iar strugurasii la fel.
Am sa scriu rapid cate ceva despre noi : Noura e foarte bine ,eu ffffff rau
S-o iau cu inceputul : cu avionul a fost groaznic , fff cald,fiind goluri de aer am tinut fata aproape 4 ore pe genunchi prinsa cu o centura in talie,a plans si zbatut intr-una , fiind cald am dezbracat-o in body si tot era fleasca dupa gat si in spate ,aerul conditionat venea din toate directiile si simteam cum sinusurile mele o iau razna ,insotitoarele de bord ffff neprietenoase
plangea Noura atat de tare din cauza caldurii,am cerut apa pentru ea,amacr o lingurita si am fost refuzata pe motiv ca vom ateriza in cateva minute .
Puteam sa jur ca Noura se va imbolnavi deja facusem inventarul medicamentelor in cap ,dar Dumnezeu a tinut-o sanatoasa pana acum .

In schimb eu m-am pricopsit cu o Salmonella urata de tot ,am stat la pat 3 zile,am schimbat 2 doctori pana acum .
Primul doctor mi-a dat antibiotic si inca ceva .Sfatul lui a fost sa alaptez,eu habar n-aveam ce medicamente imi daduse ,am alaptat-o o zi si ceva ,apoi citisem mai tarziu in prospect ca de fapt luam antibiotic si am oprit alaptatul.
Aici femeile nu dau multa importanta ,ele iau antibiotic in timp ce alapteaza. Am luat tratamentul 4 zile ,am incercat sa scot cu pompa cat am putut ,casa e plina non stop aici si de fiecare data imi bate cineva in usa sa vin in salon , Noura greu tare a acceptat biberonul si mi se pare groznic de obositor din 3 in 3 ore sa le sterilizez.O fac inainte de fiecare masa ca e contaminata apa rau de tot si mi-e frica sa nu inhate si ea vreo Salmonella .
Fiind tot mai rau,m-am dus la alt doctor,cel mai bun din Cairo si urmez alt tratament .
Mi-a spus sa alaptez in continuare ,dar mi-am cam pierdut increderea in dr de aici . Fiind atat de renumit ma gandesc ca o avea dreptate si am inceput sa pun fata iar la san .
Dupa 4 zile fara san ma gandeam sa refuze ,dar m-a apucat cu manutele atat de strans de bluza ,era atat de fericita si s-a strans in bratele mele ,va jur ca am inceput sa plang ,am simttit-o fericita .
Nu stiu daca de la medicamente mi se trage ,dar nu mai am lapte ,nu inghite deloc cand papa ,chiar daca o tin si cate 20 min la san !!!!!! acum c-a dat IAR de san ,nu vrea completare ,nu vrea din biberon nici daca ii este ffff foame .
Eu sper sa -mi revin cu lapticul ,chiar daca ar lua si 100 ml / zi ,apoi ma chinui sa-i dau LP.
Diversificarea nu am inceput-o ,vreau s-o fac acasa nu printre straini.

Medicamentele pe care le iau de 2 zile si alaptez sunt : CONTROLOC , AMRIZOLE , SMECTA si ANTINAL .

Nu am prospectul la ele si nu stiu daca sunt ok ,am incercat sa caut pe google si nu mi se incarca paginile,am deschis forumul in 2 ore ,am incercat sa vb cu Ionela pe mess,dar era pe fuga

Ma bucur ca Noura nu are nimic ,se vede ca lapticul de mama face minuni . Doctorul mi-a zis totusi sa n-o pup pe gura si stau linistita ca nu se duce Salmonela in laptic




Trebuie sa fug ca plange NOura ,revin


Va pup






Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

La iasi ninge...


La noi nu se poate sta la soare avem 21șC...aici cadem dintr-o extrema intr-alta...

alayna yoy ce nasol in avion. aveti grija de voi!

sei ce haioasa-i elena cum o inhata pe Maria!! ar smotoci-o intreaga :))))

weekend placut

Mergi la inceput