Strugurasi de Sept-Oct 2011 *42*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

seidanaaa , vai , mi ai luminat seara !!
este mortal filmul , bestial de a dreptul
EXCELENT !!!
m am distrat MAXIM :)))


_


de T 6+





mai am unul .. il vrei?




http://youtu.be/k7HakHUUzb4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

SUPERB !
ce mi place de Maria (cine e , e de pe forum ?) ca se uita fix in camera de filmat :))
cred ca o sa se faca actrita :))


_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

soacrela plange ca plecam.
nu cred ca va veni in vizita ca nu e ea cu avionul.
venim noi in vara ca suntem nasi si se roaga de mine sa nu o aduc pe asta mica fiindca ea nu o sa mai suporte sa se desparta iar de ea

filmuletele cu Ela sunt bestiale cum ti-am spus si pe FB. am ras rau de tot. e haioasa rau cum o ia aproape la bataie pe Maria. si Maria asa impasibila, ea se uita la camera nene :))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Prea tari filmuletele !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

SUPERB !
ce mi place de Maria (cine e , e de pe forum ?) ca se uita fix in camera de filmat :))
cred ca o sa se faca actrita :))


_


de T 6+





Maria e fetita tipei cu care am nascut.. s-au nascut practic de-odata.. Nu e pe forum..

Maia nu era pasionata de Elena, insa Elena fost totala, nu o scapa din ochi inca din carucior, chiuia tot drumul (vreo 3 h), si parca m bagat-o in priza si acasa..a fost totala azi,dupa la 14 a plans o h necontrolabil ( niciodata nu am auzit-o sa imi planga in asa hal , imi era in brate si se sufpca de plans, nu stiu ce a speriat-o)..

De abia astept sa ne vedem cu Ilinca si Natalia si CREOLA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

soacrela plange ca plecam.
nu cred ca va veni in vizita ca nu e ea cu avionul.
venim noi in vara ca suntem nasi si se roaga de mine sa nu o aduc pe asta mica fiindca ea nu o sa mai suporte sa se desparta iar de ea

filmuletele cu Ela sunt bestiale cum ti-am spus si pe FB. am ras rau de tot. e haioasa rau cum o ia aproape la bataie pe Maria. si Maria asa impasibila, ea se uita la camera nene :))


...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................
zebraroz.ro


offf saraca soacra ta....

Mai nu o lua la Bataie pe MAria , era fermecta de Maria, si era asa de entuziasmata de nu stia ce sa faca.. sarea sa o pupe , ii lua manutele sa i-l le suga, o prindea sa o pape sa o de obraji.. radea chiuia, ,tipa...desi asa pare sa o bata...
MARIA .. e o vedeta.. ea pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

seara buna
Incep prin a spune cu sinceritate ca nu reusesc sa va mai citesc. Timpul parca s-a comprimat. Mi-ar trebui vreo 5 zile de 72 ore fiecare ( dintre care doar 12 ore sa fie zi... restul program de noapte) .

Asa, pe satite si la intamplare ... cum v-am citit incerc sa raspund unde am zarit ceva

Anca_T, logica mea imi spune asa: CM e consecinta a ovulatiei care apare cand scade cantitatea de hormoni specifici alaptarii. Hormonii sunt mai putini cand bebe primeste mai putin lapte ( bolnav, diversificare, dinti, greva a suptului, schimbare de mediu, cauza de stres, etc). Bebe suge mai putin inseamna ca -> CM+ scaderea lactatiei...
Ce face un ebe sa creasca lactatia inapoi? Suge des...

abmariana, imi place atitudinea fata de alaptare pe care ai exprimat-o!!!

Oana, unele antibiotice sigure in alaptare trec in cantitati foarte mici in laptele matern si sunt medicamente care pot fi administrate si copiilor .
Ma indoiesc ca ar fi medicamente care sa nu treaca deloc deloc in laptele matern ( exceptie fiind dozele mici administrate local, la distanta de sani). Am sa sap mai adanc pe tema asta.
De aceea eu spun ca atunci cand mamam ia un medicament sa urmareasca bebelusul. Chiar un antibiotic sigur in alaptarea poate da probleme usoare de burtica ( dereglari de flora care duc la diaree). Daca apre ceva e mai bine sa dai probiotic copilului

Scuze.... doar atat am avut timp
O primavara de vis!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Sei Elena are deja o personalitate foarte puternica! E simpatica foc, ar vrea s-o devoreze pe fetita cu fundita! M-am distrat teribil cu cele 2 filmulete.

Jade eu nu i-am dat nimic pt dintisori. Am asteptat sa erupa natural. Multe mamici dau cu gel anestezic. Eu nu-s de acord cu el, are doar actiune mucozala. De fapt eu nici nu-s prea sigura ca eruptia dintilor de lapte e dureroasa. Spatiu pt ei este din belsug. Singurii dinti durerosi sunt molarii de minte( apar intre 18-30 ani) pt ca erup intr-un loc unde nu este spatiu pt ei.
Cred totusi ca bebelusii au o stare de disconfort. Dar eu zic ca nu necesita administrarea de medicamente sau geluri anestezice.

Ionela tu ai contribuit mult in formarea opiniei mele ferme despre alaptare. Intram pe forum si cand eram graviduta. Iar mie din luna a 6-a de sarcina a inceput sa-mi curga colostrul din sani, asa ca m-am gandit eu ca nu are cum sa fie grea alaptarea. Iar acum nu-mi vine deloc sa incep diversificarea, e asa de simplu cu tzitzi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Am uitat sa va spun BUNA DIMINEATA! Sa aveti o zi insorita!

Eu ma pregatesc de munca, la mine sambata e zi aglomerata. Pacientii care scapa tarziu de la munca in cursul saptamanii vor programari sambata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata,

ionela, multumesc! Am primit tratament local deocamdata..mai vedem dupa.

sei, eu cred ca Ela vrea o surioara!

eu azi am program de stat in casa...e asa de urat afara...

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput