Strugurasi de Sept-Oct 2011 *42*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

ba da, tanno, ii dau de ala. i-am dat de cand am inceput antibioticul si inca o sapt dupa.
pe prospect scrie 3, farmacistul mi-a zis 1 pe zi ca-i prea micuta.
1 i-am dat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinush4u spune:

salutam toti strugurasii si le uram si noi o primavara frumoasa.

noi postam mai rar,insa venim sa dam raportul nu inainte sa felicitam bebelusi cu dintisori.

despre noi:acum 2 saptamani am racit pentru prima oara, a luat de la mine o viroza respiratorie care a debutat cu tuse (pe care numai mami a vazut=o ca e diferita de ce mai tusea el inecandu-se cu saliva) , si cu febra 39.noroc ca am sesizat dr de la primul semn de raceala.
cred ca am imbatranit cu 25 de ani saptamana trecuta .am luat antibiotic ,panadol, colargol pentru nas, ketof,biotics.de la antibiotic am facut diaree, 7 scaune intr-o zi,am trecut pe milupa hn25 , ne-am reglat, dupa care nu mai urina.dupa 12 ore pampersul era uscat.apoi ne-am constipat.in fine.iii multumesc lui dzeu si dr=ului care a venit zilnic, la 7 dim la 12 la pranz, seara,sa il vada, sa il asculte sa nu se duca la plamani.asta mi-a asigurat cat de cat confortul psihic.

ce a fost cel mai rau : muci, multi,slava domnului necolorati insa a fost un cosmar.cand venea momentul sa il curat in nas, intai cu apa de mare , apoi il batistuta bebelusului, apoi puneam colargol , ne stia tot cartierul.nu reuseam 3 insi sa il tinem sa il aspiram.l-am traumatizat si pe el si suntem si noi la fel de traumatizati.

apoi am facut aerosoli.pe-astia ia acceptat bine,chiar il distra.makr atat.

acum suntem bine.si noi faceam parte din bebelusi care se ineaca cu aerul motiv pentru care nu l-am scos mai toata iarna.si nu suportam caciula.acum iesim.merge iar cu mine la servici, cu bona cu tot.

despre diversificare :am inceput de la 4 luni si 3 saptamani cu sucul :morcov, mar, para, ananas(asta doat cateva zile), apoi piureul pe care l=a primit minunat.cu 2 zile inainte de raceala incepusem cu supa.nu i-a placut si apoi cat am fost raciti am sistat si fructele din cauza de diaree si supica.acum am revenit.mancam cca 80 ml piure dimineata de morcov cu mar insa supica nu ne place.am incercat intai cu morcov si dovlecel pasat, apoi cu telina si morcov, nu merge,azi in piure de legume am pus o lingurita de lapte praf de-al lui...doar doar...nu merge.se stramba cu o sila...

asta ma debusoleaza.nu stiu cum sa continui diversificarea.

ps..revin ca s-a trezit si postam si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui tannoo25

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Citat:
citat din mesajul lui tannoo25

cine se ocupa de prima pagina?


tanno de ce intrebi?
Vrei sa te trecem cu Bogdanel pe prima pagina?



da, daca se poate ...



Pai, lasa-ne datele si te trece Seidana.ea se ocupa de prima pagina.

Nume, data nasteri, kg, cm,scor apgar


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

May si eu tot eurespal i-am dat pentru tuse si i-a trecut.
Imi pare rau ca esti racita poate trece.
De ce plange socrela?ca plecati?
O sa fie goala casa fara voi...


irinush printisorul bolnavior.

Offf Doamne cati strugurasi bolnaviori avem...


Noi azi am papat si nu prea morcovel.Nu am ovie sa-i deschid eu gurita nu?fara sa o fac sa planga?

Asa stam o ora sa papam 2 lingurite de morcovel...Sa incerc cu altceva?Ce ma sfatuiti?


Am baut ceiut Baby drink cred ca 20 ml cu canuta bineinteles nu mi-avenit sa cred.apoi sa o pun la incercare am pus ceiutul in bibe si se stramba toata.nua vrut sa-l puna pe gurita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

n-am vrut sa fiu bitchy in mesajul anterior asa cum am parut :D




no worries

Oana, sarumana poate ma incumet in weekend :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Jade l-ai pus pe T in Mei-tai?

Am uitat sa va zic.Am luat scaunul acela de la Primii Pasi.Sunt incantata de el.Nu este asa mic cum ma asteptam este chiar masiv.Este reglabil pe 5 nivele, spatarul pe 3, se face si balansoar. Si am luat si un carut mai mic, mai usor

O pun pe pitik in scaun dar bineinteles ca i s evede doar capul Doamne miniona este ...Important este ca-i place sa stea in el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

mariana tu ii dai lui Anto ceva pt durerea de dintisori ?

irinush va pup
da , e groaznic sa ti vezi copilul bolnavior
bine ca a trecut

rach azi a venit mei taiul
cum l am pus in el a inceput sa rada si s a apucat sa roada la bretele
dar cand l am imbracat sa l scoata taica su afara , s a pus pe un plans de am renuntat
sa va bucurati cu drag de achizitii ! vrem poze cu Anastasia in scaun

may ce bine ca s a facut Bea bine
tu esti mare , las ca ti trece
cu biberoanele...
tetinele le am schimbat cred ca de trei ori si asta nu pt ca se deteriorase ci pt ca am trecut la alt nr
biberoanele nu le am schimbat niciodata , de ce sa le schimb ??
sunt impecabile
am aventuri din cele mai gablui la culoare , care imita sticla si care sunt excelente
n am de gand sa le schimb , nu vad de ce...
vai ce mila imi este de soacra ta :((

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

mAY.. DE CE plange soacra?
bine ca e bine Bea, off ce ma bucur, vb lui Jade, cu tine e mai usor

Jade.. pt dintisor..

Abmariana.. ce baiat mare ai...

pt fete ce nu au FB

http://www.youtube.com/watch?v=GT3MB-AL0FI&feature=youtu.be

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

'Na seara!
In primul rand va uram o primavara fabuloasa, cu muuuult soare si voie buna!!!
Noi suntem prin zona, nu am deschis calc de 2 zile [mi se parea incredibil acum vreo 3 ani ]. Copiii sunt bine, Bia il distreaza pe frate-su, care chiuie de bucurie, veselie mare in casa . In rest, asteptam soareleeeeee si caldura

may dar nu poate veni socrela in vizita la voi? Oare si noi asa o sa facem la varsta lor? Cu siguranta da...

Mai intru
Noapte buna!

de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

seidanaaa , vai , mi ai luminat seara !!
este mortal filmul , bestial de a dreptul
EXCELENT !!!
m am distrat MAXIM :)))


_


de T 6+


Mergi la inceput