Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (54)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Mycya,eu stiu ca lipsa de pipi e primul semn de dezhidratare. Tb sa bea mai multe lichide.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

MI 2

asa am gasit si eu pe net dar ea bea lichide multe!!! ieri a baut cam 600 ml . azi adica pana acum , are 500 ml bauti cu tot cu lapte. cam cat sa bea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Mycya,eu stiu ca lipsa de pipi e primul semn de dezhidratare. Tb sa bea mai multe lichide.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

MI 2

asa am gasit si eu pe net dar ea bea lichide multe!!! ieri a baut cam 600 ml . azi adica pana acum , are 500 ml bauti cu tot cu lapte. cam cat sa bea?


600 nu e mult...500ml/zi e minim!


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

m-am linistit
sa trezit si a cerut la caca ...are pampi plin de pipi. i l-am pus acum 2 ore jumate deci e de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onimir spune:

Multumesc de primire!!!
Vreau sa va spun ca va urmaresc inca de la inceputul odiseei.Am avut o tentativa sa ma inscriu si nu am reusit iar apoi m-am multumit sa va citesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Salut
In sfarsit!! A venit primavara!!! O astept din octombrie
Eu nu am bona, a luat raceala de la Raul si de abia vorbea marti, asa ca m-a innebunit Raul de cap. Sa stiti ca mamicile care nu au nici un ajutor cu copii sunt pt mine niste eroine. Cele mai mari. Nu stiu cum reusiti sa mai fiti intregi la cap...
Raul nu sta locului o clipa. Eu ii faceam mancare, am stat 1 min cu fata la aragaz si cand m-am intors era in 4 labe pe masa din bucatarie, incontinuu face nazbatii.... Dar e mult mai bine asa, decat bolnav, apatic si fara pofta de mancare.

Cat despre mamica de care spunea Denisa, eu nu mai judec pe nimeni. Sunt sigura ca nici ea nu vede cu ochi buni felul in care hranesc altele copii. Eu, stiu cum ma uitam la o mamica care isi imbraca copilul f gros, la 15 grade si ma uitam cu mila, atat la mama , cat si la copil, dar acel copil a racit f rar, in timp ce Raul a fost tot cu mucii la nas. Pana la urma, nu stiu cine a gresit, eu sau ea?

Onimir, bine ai venit!! Vrem poze si povesti despre voi...

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

MI 2


Deci imi aduci aminte din faza din filmul "totul despre swex 2", femeii nu ii era teama ca o inseala barbatu cu bona, ci ca pierde bona :)).Iar eu nu ma mai simt intreaga de mult la cap :)), de multe ori zic ca iau bilet DUS la Socola, doar o avem pe soacra Gabitzei acolo:)).Lasa sa fie agitat si fericit, ca altfel ne-am plange ca-s copii anormali, stii vb aia: baba frumoasa si copil cuminte.pupam strengarul si pentru toate mamicile multe, multe .
aseara i-a dat fi-miu lu bunica -sa martisor si bobo (asa le zice la bomboane).era madam fericita toata :))

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra73 spune:

o primavara frumoasa si linistita va doresc si eu!

off, ce de delfinasi bolnaviori! sa se faca bine si mamicile sa isi revina si ele din oboseala.

nici pe noi nu ne-a ocolit boala, un pic de rosu in gat, febra, nopti nedormite, dar bine ca doar atat. Denisa, multa sanatate si putere, esti o mamica grozava! iar despre specimenul din spital, nici nu stiu ce sa spun... pacat de copilas.

pentru fiecare, in loc de martisoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onimir spune:

Asadar eu va cunosc din povestirile voastre.
Despre noi: Victor-Andrei (coincidenta Bumblebee) este nascut pe 14 aug 2010, pe cale naturala .E un baietel cuminte, alintat pe care l-am alaptat pana la un an si 6 luni.Deci e proaspat intarcat si o sa va povestim aventura noastra legata de intarcare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra73 spune:

Paula, acum citesc de nazdravanul tau ca se urca pe masa di bucatarie. Pai fii linistita ca si domnisoara mea asteapta un scaun liber, si hop pe masa. mai sunt si altii asa, sau noi intram in categoria copilasilor turbo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onimir spune:

E prima data cand scriu pe un forum si ma cam poticnesc.
Pana scriu zece mesaje sper sa nu se trezeasca Victoras ca apoi trebuie sa-i acord toata atentia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Mamici si delfinase, sa aveti o primavara insorita, care sa va incalzeasca sufletele si sa va lumineze chipurile!

p.s. aceleasi urari si la delfinasi si la tatici, mi se pare discriminatoriu sa le uram doar fetelor

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput