Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (54)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

cand iesim ii spun doctoritei clar



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


Sa-l ajutam pe Vladut

produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

O Primavara frumoasa dragele mele!!! un martisor si cate o pentru fiecare

Puiut multumim. l fel si voua si sa isi revina si Raducu cu scaunele

Ilinca multumim de intrebare Andruta e mai bine.

aseara am pus-o la nani pe la 20 si a adormit chiar f repede.
eu mi-am facut bagejelul pe urma si am plecat la sala. i-am spus sotului ca in caz de ceva sa ma sune ca eu vin imediat.
pe la 22 :30 cand am intrat pe usa, Andruta mea era pe hol cu un zambet cat fata ei de mare ...a inceput sa vomite in somn si de aia imi era treaza. a trebui sa schimb si lenjerii, haine , sa pun la spalat si sa ii fac si dus am adormit si noi intr-un sfarsit pe la 23 :30 . am luat-o un pat cu noi sa o simt in caz ca face febra ori de mai da sa vomite sa o ridic repede. din fericire nu a mai varsat deloc si nici febra nu a facut.
apa bea multa, de mancat mai putin si nici nu insist. nu se simte ea bine la stomacel de refuza.
dilema mea este...de ce nu prea face pipi??? dim avea pampi aproape uscat, daca facuse un pisulica acolo. a facut o sg data la wc si timp de 3 ore in pampi nimic...
unde se duce apa care o bea, plus laptele de dim?? ca a baut multe lichide si ieri si azi.
are si scaune apoase dar nu dese, i-am dat jumate de pliculet de smecta dar nu a baut decat jumate din el.

sanatate multa la toti bolnaviorii!!!

Denisa daca sotiorul tau drag se comporta in asa fel si in astfel de situatii , inseamna ca nu mai are respect pentru familia lui nici cat negru sub unghie .
sanatate multa !! sa ajungeti mai repede acasa la voi si sa fie totul bine

Paula poate odata cu primavara infloresti si tu
mi-a ramas intiparita in memorie poza de la revelion in care zambeai si erai si f aranjata cat imi doresc sa fii asa in fiecare zi !!!

Bumblee LA MULTI ANI MAICUTEI TALE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

AM REVENIT...repede, iar...

am avut o zi plina pana acum...am cumparat martisoare, flori pt doamnele de la gradi, pt mama, bunica-mea, stomatoloaga... am depasit bugetul, dar asta e...odata e 1 martie!

DENISA draga mea, multa putere si sanatate va doresc...Doamne ajuta sa ajungeti odata acasa, sanatoase...
cat despre bietul copil, ce mai e de zis...nu e singurul in sit asta, din pacate... chiar daca informezi medicul, gandeste-te ca ajunge tot acasa, cu ma-sa...deci?

NICOLE, tin pumnii sa se rezolve odata si pb voastre...e nasol asa...Doamne ajuta sa vina vremuri mai bune!

eu mi-am scos ieri maseaua de minte, am niste fire p'acolo, ma cam doare...bagat Ketonal si ieri si azi...sper ca nu-l influenteaza f tare pe Filip...chiar asa, e vreo pb????

am trimis copiii afara, e asa frumosssssssssss....

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui onimir

Bun gasit mamici de delfinasi!Sunt mama unui baietel nascut in august 2010 si m-as bucura daca m-ati primi in randul vostru sa impartasim din experienta de mamici.


Bine ai venit onimir
Povesteste mai multe depre delfinas si despre tine.
Scrie 10 mesaje si apoi vei aparea in timp real...

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Denisa, spune-i, macar pleci impacata

Cristina, mersi dar nu sunt cu nimic mai presus de oricare dintre voi

Anca, sunt de acord cu ce ai spus. Eu pana la copii nu stiam ce-s alea medicamente..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Mycya,eu stiu ca lipsa de pipi e primul semn de dezhidratare. Tb sa bea mai multe lichide.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

MI 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

O primavara frumoasa si insorita!

Bumble - la multi ani mamei tale!

onimir - bine ai venit!

denisa - e ingrozitor ce povestesti tu acolo. Femeia ar trebui sa primeasca ceva consultanta minima necesara despre nutritie, poate chiar nu stie.. Of, trist rau:(
Sanatate multa Carlei!

Multumesc tuturor pt urarile pt caruciorul roz



*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxvmaz2dwoj.png" target="_blank">17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Aseara il laudam pe V sotului, ca parca doarme mai bine. si probabil m-a auzit V, si a vrut sa imi arate ca inca poate sta treaz.. de la 1 la 5 dimineata. Iar la 8 s-a trezit. Acum doarme, vedem cat.

Am iesit afara la plimbare, cu caruciorul -culmea ca a sta in carucior! Desi altfel nu reuseam sa fac nimic (am cumparat si eu niste martisoare, mai pe la posta, farmacie), el cuminte in carucior, cu un pic de painica.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


Cristina draga abea astept diminetile in care sa ne scrii ca nazdravanul tau a dormit toata noaptea.....Ma simt eu obosita numai cand citesc cate ore sta treaz noaptea....Esti fantastica, zau asa, ca rezisti atat de bine....

Mai sta in carucior???? wow...Tudor nu a mai vrut carucior de la 10 luni....Bravo lui Valdut ca macar asa poti face mai multe si tu

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Oana, tu cum te mai simti? ai mers la munca? Matei e bine, nu?


sunt putin mai bine, inca in CM...sper sa imi revin rapid
antibioticul asta ma termina

Citat:
citat din mesajul lui ilinca79
Oana? Matei a inceput sa pape bine? Multi pentru toti!

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)


inca NU
e a 5a zi...

Mycya faptul ca pampersul e gol e semnd e deshidratare...varsaturile+scaunele apoase insemana un virus la stomacel...nu e necesara febra, la noi nu a aparut intotdeauna
fi atenta la lichide sa nu se deshidrateze
daca vrei iti spun ce luam noi in astfel de cazuri


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

oana, incearca viusid.e pt cazuri extreme.
e super bun si e natural 100%.
noi il folosim de 6 luni.

Mergi la inceput