Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (54)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Ideea e ca femeia asta nici nu o duce bine material,dar un kg mere e cat 1 napolitana pe care o baga in copil
Nu stiu ,i-as spune dr dar mi-e frica si de reactia lui. Asa mila imi e de copilas ,la mama nu pot sa ii spun nimic. Se uita la mine cand o spalam pe Carla pe dinti ca la extraterestrii. Iar ea de cand e aici nu s-a spalat pe dinti ca doar o vad,avem baie in camera etc.....nici sapun nu are la eain fine...

Racusor nu ma intreba de Mateo ca mooooor de dorul lui,ne striga si pe mine si pe Carla cand isi aduce aminte,mai exact la baie,cand il pune in scaunul de masa si vede ca celalalt e gol,intreaba: "Caia unde-i?" apoi la baie i-a vazut o pijama pe pat rosie de-a Carlei si a luat-o la pipet a strans-o si spunea "a lu'Caia"(Carla) apoi cand sa adoarma iar ma striga mami mami...offff
El sta ziua cu bona,pana la 6,apoi vine Calin si seara la baie vine mami cu tati sa il culce,sa faca laptele ca al meu sot nu e in stare si dorm ai mei acolo si de acolo pleaca la lucru,va dati seama. Eu nu am incredere in Calin ca se trezeste daca copilul face febra Doamne feri cum s-a intamplat cu Carla la 3 noaptea. Deci mare lucru nu are Calin de facut iar. Ne incurca numai ca nu are carnet si ajunge mai greu cu mancarea la noi.Nici acum in al cinspelea ceas nu a lasat-o mai moale cu jignirile
eu sunt rupta de oboseala,satula de tot...........
Multumesc fete de gandurile bune pt noi,peste 2 ore sper sa plecam acasa,Carla e mai ok,desi asa virusi sunt ca deja am 2 prietene care au revenit cu copiii dupa 2 zile dupa ce au fost externati cu acceasi febra 40 fara simptome

Pitica mea doarme acum,eu bag vit C,oscilo,lemn dulce si cate un paracentamol



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


Sa-l ajutam pe Vladut

produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

denisa,multa sanatate.

strumf e iar in greva foamei!

a venit ministrul si ne-a dat flori si amrtisoare.chiar fain gestul



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

fete eu innebunesc cand vad,in secunda asta bunica copilului ia un pliculet de zahar il desface si il toarna pe gat la copil,ca sa se linisteasca cicafrate eu cred ca sesisez personalul medical de aici ca sa ceva e de neconceput.



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


Sa-l ajutam pe Vladut

produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

eu as sesiza
sincer
copilul acela nu se poate apara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

O si de la noi! Va doresc o primavara superba!


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Fetr dragi,

va ofer si eu un martisor virtual, care sa va aduca primavara in suflet, si sa alunge toate nelinistile

Ce fac bolnaviorii nostri?
Andruta se simte bine?
Oana? Matei a inceput sa pape bine? Multi pentru toti!
Carla e mai bine, Denisa cand iesiti din cosmarul acela de spital?

Eu am o intrebare pentru cele care stiti: Ce se intampla daca refuzi spitalizarea sau iesi mai repede din spital pe proprie raspundere? E posibil sa nu te mai interneze ulterior, in caz ca apar complicatii?

Puiutz te imbratisez tare, tare, sa-ti recapeti linistea, iar tatalui tau ii dorim multa sanatate.

Crissteo bine ai revenit!

Referitor la baietelul de care povestea Denisa mi se pare unul dintre multele cazuri triste. Chiar ma gandeam zilele trecute ca din pacate a devenit o adevarata provocare sa te alimentezi sanatos printre atatea reclame si produse care ispitesc la tot pasul, si contin tot felul de ingrediente ascunse. Daca nu esti cat de cat educat si nu depui efort sa te informezi, risti sa te indopi cu toate porcariile...si e foarte multa lume in situatia asta din pacate. Plus ca o alimentatie sanatoasa si echilibrata presupune si un efort financiar pe care multi nu si l-ar permite si daca ar fi informati

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

fete eu innebunesc cand vad,in secunda asta bunica copilului ia un pliculet de zahar il desface si il toarna pe gat la copil,ca sa se linisteasca cicafrate eu cred ca sesisez personalul medical de aici ca sa ceva e de neconceput.



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


Sa-l ajutam pe Vladut

produse la bazar

Doamne....ce povestesti tu acolo
eu nu as putea sta fara sa zic ceva ....sunte de parere ca trebuie sesizat cineva!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Cristina,...
Si noi am iesit azi cu caruciorul, ca nu stiu cand il apuca crizele si nu mai vrea sa paseasca, si ma dor bratele sa-l car in brate...asa sta in caruciorul!!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

MI 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby78

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Am si eu un ghiocel in familie, mamicuta mea scumpa si vesnic tanara .

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010 1+

Sa-l ajutam pe Vlad!!


La multi ani pentru mamicuta ta draga

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
15+


LA MUUUUULTI ANI SANATOSI SI FERICITI ALATURI DE VOI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Histamina imi pare rau ca treceti prin perioada nasola cu jobul etc.... sa vina vremuri mai bune

Puiutz si la voi e greu,of of...... pt tine ca esti si tu puternica si treci peste toate



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


Sa-l ajutam pe Vladut

produse la bazar

Mergi la inceput