Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (54)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Buna dimineata dragelor

O primavara frumoasa va doresc

Bumblebee la multi ani mamei

Of fetelor tare multi bolnaviori...le doresc multa sanatate ...noi suntem bine...nu mai tusim

Denisa groaznic ce povestesti ...sper sa se faca bine Carla sa va intoarceti acasa

Ce frumos ca ati primit martisoare...eu nu am de la cine sa primesc ...inainte imi aducea sotul flori si cand eram la mama primeam de la tata si frate....dar martisorul meu e Antonia...acum 2 ani de 1 martie aflam ca e fetita

Va pup cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_goga spune:

O primavara cat mai frumoasa mamici dragi si cate un martisor si un ghiocel din partea noastra!!! Va pupam!!!

Mami de Bogdan-Andrei(13.07.2010) si +15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Sa aveti o primavara frumoasa mamici

Citat:
citat din mesajul lui onimir

Bun gasit mamici de delfinasi!Sunt mama unui baietel nascut in august 2010 si m-as bucura daca m-ati primi in randul vostru sa impartasim din experienta de mamici.


bun venit pe
scrie rapid 10 mesaje ca sa iti apara mesajele fara a mai fi moderate


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

onimir, bine ai venit!

cris, asa mi s-a spus si mie, daca se intareste si inroseste zona, comprese.

pe mine ma incearca o raceala, si eu incerc sa o fentez am dat iama in homeopatele marei :)) sa vedem ce iese



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Onimir, bine ai venit!.
Alice, eu m-am lamurit ca iti trece raceala fara medicamente atunci cand Sasha a refuzat cu indarjire sa le ia si s-a vindecat la fel de repede/incet ca atunci cand lua medicamentele...Avea prescris si antibiotic iar el nu a luat nici antitermicele...Sa te faci repede bine!

Sanatate si delfinasilor bolnaviori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

O primavara minunata, cu sanatate, iubire si impliniri!

Crispro, Ilinca, Ainotna, multumim ca v-ati gandit la noi!

Am scos si noi capul din zapada, ca si ghiocelul! Pana acum am hibernat, eu. Acum incerc sa simt primavara si sa ma simt renascuta Sa vad ce-mi iese. Las ca incep la vara serviciul si nu mai am timp nici sa intru in depresie, d-apai sa ma adancesc in ea.

Copiii sunt bine, sunt veseli si se joaca mult impreuna, a inceput si teo sa se bucure cu adevarat ca are un frate- era si cazu- sunt tare haiosi, fac tot felul de lucruri, se imita unul pe altul. Sunt sanatosi, de vreo 3 saptamani n-au mai avut nimic, multumesc lui Dumnezeu, ca parca nu-mi vine sa cred. Va dorim si voua si delfinasilor sa va faceti bine cu totii. Am mai citit, dar asa mai pe sarite.

Vreau sa felicit mamicile cu burtici pentru fetitele frumoase pe care le au in burtica! Sa aveti sarcina usoara si bebe sanatos!

Celor care-si doresc bebe sa le auda Doamne-Doamne rugamintea!

Elena puiutz, imi pare rau ca ai trecut prin zile asa grele, incet incet se rezolva, bine ca tatal tau e bine, sa-i dea Dumnezeu sanatate sa joace la nunta nepotului!

Adriana, multe imbratisari! Cand imi aduc aminte cum mi-a fost si mie cu acomodarea baietilor unul cu altul si cat de greu i-a fost lui teo sa-l accepte pe albert, nu-mi vine decat sa-ti zic, daca ai nevoie de sprijin sa-l ceri, ca nu e usor. Se aduna problemele unle peste altele si pentru tine ca proaspata mamica e o perioada plina de provocari, stres, emotii, etc.

Denisa, imi pare rau pentru statul in spital, multa sanatate Clarei! Cand mergeti acasa? Cum se simte?

Din pacate, referitor la ce povestesti tu, sunt atatia oameni pe langa noi care nu au avut acces la informatiile pe care le stim noi si care nu au nici mediul, poate nici capacitatea si nici sustinerea sa-si creasca copiii responsabil. Eu zic ca mama respectiva nu stie ce rau ii face copilului, poate a avut conditii care nu i-au favorizat educatia, dar ma intreb un medic nu a vazut niciodata copilul ala, nu a stiut sa o invete, sa o indrume? Greu la noi.

Am vazut pozele de MI, sunteti minunate si aveti niste copii superbi! Foarte frumoase toate pozele! Poate la urmatoarea intalnire, reusim si noi sa ajungem.

Sa aveti o zi minunata si sa va faceti bine cu totii!

Va pupam si va imbratisam cu drag!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

O primavara frumoasa tuturor! Si sa vina mai repedeee!
Bumble, la multi ani mamicutei tale!
Onimir, bine ai venit! Povesteste-ne despre voi.
Denisa, m-am ingrozit de colega ta de salon. Medicii din spital ar trebui sa-i traga un perdaf... Poate atat o duce capul, s-o invete cineva, ca nenoroceste copilul. Dar voi mai stati mult internate, nu e mai bine Carla?
Noi am fost ieri la cumparat de martisoare si flori pt. colegele lui tati, ale lui Radu + d-na invatatoare.
Ainotna, si eu m-am convins de mult ca trece raceala fara tratament. Eu nu iau nimic in afara de pastilute de supt daca ma doare gatul, nici homeopate, nimic. In rest ceai de musetel cu lamaie si miere si atat. Niciodata nu ma tine o raceala mai mult de 3 zile si racesc doar o data pe an. Pe copii nu pot sa-i tin fara tratament, mi-e frica, mai ales daca fac si febra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Salut
In sfarsit!! A venit primavara!!! O astept din octombrie
Eu nu am bona, a luat raceala de la Raul si de abia vorbea marti, asa ca m-a innebunit Raul de cap. Sa stiti ca mamicile care nu au nici un ajutor cu copii sunt pt mine niste eroine. Cele mai mari. Nu stiu cum reusiti sa mai fiti intregi la cap...
Raul nu sta locului o clipa. Eu ii faceam mancare, am stat 1 min cu fata la aragaz si cand m-am intors era in 4 labe pe masa din bucatarie, incontinuu face nazbatii.... Dar e mult mai bine asa, decat bolnav, apatic si fara pofta de mancare.

Cat despre mamica de care spunea Denisa, eu nu mai judec pe nimeni. Sunt sigura ca nici ea nu vede cu ochi buni felul in care hranesc altele copii. Eu, stiu cum ma uitam la o mamica care isi imbraca copilul f gros, la 15 grade si ma uitam cu mila, atat la mama , cat si la copil, dar acel copil a racit f rar, in timp ce Raul a fost tot cu mucii la nas. Pana la urma, nu stiu cine a gresit, eu sau ea?

Onimir, bine ai venit!! Vrem poze si povesti despre voi...

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

MI 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Onimir, bine ai venit! te primim cu drag in gasca!

Crissteo, bine ai revenit! Ne lipsea vorba ta blanda si calda.

Aseara il laudam pe V sotului, ca parca doarme mai bine. si probabil m-a auzit V, si a vrut sa imi arate ca inca poate sta treaz.. de la 1 la 5 dimineata. Iar la 8 s-a trezit. Acum doarme, vedem cat.

Am iesit afara la plimbare, cu caruciorul -culmea ca a sta in carucior! Desi altfel nu reuseam sa fac nimic (am cumparat si eu niste martisoare, mai pe la posta, farmacie), el cuminte in carucior, cu un pic de painica.

si-a facut un pic greata pe finalul mesei de pranz, cu ceva bucati mai mari, asa ca a vomat juma de mancare- e prima voma... (regurgitarile de bebe nu se pun).

Cris, eu mereu ii puneam compresa dupa vaccin, chiar cand ajungeam acasa (asa mi-a zis dr), si nu a apucat sa se roseasca. Si sa stii ca sunt si eu curioasa cum va dormi V la camin, la amiaza, ca acasa doarme greu. Poate ne fac copilasii surpriza si vor adormi singurei, vreo 2 ceasuri neintorsi.

Alice, bravo pt baietel mare si santatos! Si brato tie, pt tot ce esti tu! Te admir mult, mami tinerica si optimista!

Oana, tu cum te mai simti? ai mers la munca? Matei e bine, nu?

Paula, iar nu scrii nimic!!! Ce faci???

Sanatate multa tuturor bolnaviorilor!!!

Va doresc si eu o primavara frumoasa, calda cu multe bucurii! Si va trimit fiecareia cate un martisor virtual!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Paula, acum am vazut ca ai scris, no bine.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput