Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (54)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Vlad bea cam 500-600 cu tot cu lp,in 24 h, in zile bune-asta e maxim!!! Dar de 2 zile , de cand cu diaree, vad ca bea mai multa apa, cere el. Ce bine!

Iuliana, sa stii ca nici nu is asa obosita. Azi noapte la 12 m-am culcat, la 1 s-a trezit V. Si am adormit la 5 iar pana la 8. Dar poate faptul ca in timpul asta stau langa V in pat, ajuta. Ca macar nu leagan, nu fac nimic, doar stau. Azi la amiaza s-a trezit dupa 40 min, luat pe burta, readormit, pus la loc in pat. Dar chiar incepuse sa doarma mai bine...

V nu e catarator, el in schimb danseaza non-stop, nu se opreste!

In carucior sta, dar nu mult. Azi am avut emotii ca nu am mai iesit de mult cu caruciorul afara. Dar i-a placut cat timp umblam. sa nu cumva sa ma opresc. Iar cand m-am oprit, am vazut ca maraie, i-am dat un pic de painica si s-a linistit. Oricum, nu o sa il duc cu caruciorul, doar cand e musai. Ca prefer sa alerge, sa ne plimbam, sa se joace.




Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Cristina, si eu prefer sa mearga pe jos, dar nu mai vrea... Face cativa pasi, apoi isi ridica mainile sa-l iau in brate, daca nu ma execut, se tranteste jos. Bine, daca vede un caine, sau o pisica sau avem un tel bine definit, vine pe jos, doar la plimbare nu vrea.
Petra, Raul nu se catara pe mese pana acum. Pe scaune si pe pat, da, dar de acolo se stie da jos, nu-mi fac pb.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

MI 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onimir spune:

Victoras e un baietel voinic, are 14 kg si 85 cm . Eu am fost cu el la toate controalele lunare pana la un an si acum mergem o data la trei luni.Saptamana viitoare vom merge la dr de familie pentru evaluarea de la un an jumate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

daca pun lapticul de vaca si apita si supita sar de un litru de lichide,dar la noi e malabsorbtie si e firesc sa bea mai multe lichide ca ceilalti strumfi.transpira enorm, e una din caracterisitcile bolii.l-am tuns pt ca efectiv uda cearceaful sub el.

de catarat? cu doi parinti alpinisti?am zis ca-l filmez. se catara pana la 1,5 m, pe bibliotesca. fac eniste prize cu manutele alea mici!!!!aici il mosteneste pe taica-su! e mai bun la catarat ca mine.
plus ca ta-su e si speolog,asa ca ,de la taratul prin pesteri i-a transmis pasiunea pt orice spatiu cat de mic,nu conteaza,tot se baga!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Iuliana, sa stii ca nici nu is asa obosita. Azi noapte la 12 m-am culcat, la 1 s-a trezit V. Si am adormit la 5 iar pana la 8. Dar poate faptul ca in timpul asta stau langa V in pat, ajuta. Ca macar nu leagan, nu fac nimic, doar stau. Azi la amiaza s-a trezit dupa 40 min, luat pe burta, readormit, pus la loc in pat. Dar chiar incepuse sa doarma mai bine...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


Dar nu ai inceput sa ii dai tratamentul acela homeopat pentru somn?

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onimir spune:

Lua foarte mult in greutate de la o luna la alta desi era alaptat si de aceea am dorit sa-l aiba dr sub control.La un moment dat m-a trimis sa-mi fac analiza laptelui ca nu stia nici ea de ce crestea asa in greutate.Rodi, pot sa zic ca ma linistea sa stiu ca Isa era cam la fel cu kg si o vedeam atat de isteata si de vioaie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

ma simt tot mai rau, cred ca am inceput sa fac febra

am luat redoxon, coacaz negru dimineata...o sa cumpar diseara nurofen raceala si gripa. am baut multe ceaiuri cu miere si lamaie...ce sa mai iau??? multumesc

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onimir spune:

Acum se catara peste tot, mai nou ajunge la manere la usi si deschide usa la baie si se apuca de spalat wc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui onimir

Multumesc de primire!!!
Vreau sa va spun ca va urmaresc inca de la inceputul odiseei.Am avut o tentativa sa ma inscriu si nu am reusit iar apoi m-am multumit sa va citesc.


bun venit tie si nazdravanului tau...povesteste-ne despre voi...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Iuliana, am facut tratamentul, 9 zile, si parca era mai bine. Acum mi-a trimis Denisa Ch-ul necesar (care mi l-a prescris dr, ca inainte i-am dat alt ch) si o sa il fac si pe asta. Dar mai astept cateva zile sa isi revina V de la diaree, raceala,etc., sa se puna bine pe picioare.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput