Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (54)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Bumblee, La multi Ani mamei tale, sa fie sanatoasa si sa te poti bucura si tu mai des de prezenta ei. Imi pare rau ca esti trista

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Am primit si eu ieri o zambila, si mi-a mancat-o Raul. Nu stiam eu ce are mov in gura...

Mycya, din pacate, enterocolita asta e tare pacatoasa. Poate da impresia ca , gata, a disparut, si revine in forta...Si noi am patit asa, o data. Multa sanatate

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

MI 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

neata fete dragi


dau cafeluta...is zombi si eu...?Filip s-a tot marait azi noapte, plus tzitzi de nspe ori... pe mine ma doare locul extractiei, tre sa bag iar ketonal si tot aman momentul...de cateva zile iau zilnic...
chair vroiam sa va intreb: POT LUA KETONAL ZILNIC DACA ALAPTEZ?????? SAU MAI BINE SA IAU NUROFEN???HELP!!!

bianca, uf, deci mai am de tras cateva zile...

PUIUTZ, acu am citit despre voi...imi pare rau de tatal tau, sa dea DD sa-si revina...tare greu trebuie sa va fie...sanatate multa si ne gandim la voi...

BUMBLE, draga mea...imi pare rau ca esti trista...te imbratisez tare...altceva nu stiu ce pot sa fac...

sanatate puiutilor bolnaviori...ca multi mai sunt... si mamicilor la fel...dragele de voi...

si eu am primit ieri primul Martisor de la fiu-mio...si o felicitare draguta, cand m-am dus dupa el la gradi... a fost asa figura cum a venit direct la mine, cu felicitarea in mana, mi-a intins-o si a fugit...s-a emotionat...

revin!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Neata

Alice - pt alaptare am luat Urtica Urens ch5 parca

Tina - ce fain, 10 grade wow.. Abia astept sa se incalzeasca si la noi. Abia asteptam poze

Racusor, Mycya - sanatate multa

Puiutz - of ce va mai chinuiti cu regimul lui Raducu. Sper sa descoperiti de la ce e problema pana la urma

Bianca e cu muci aposi iar, dupa ce i se uscasera, nu stiu daca o fi aceeasi viroza sau alta, cert e ca nu i-am dat niciun medicament.
Oare ce as putea sa ii dau homeopat pt muci aposi?

Eladea - si mie mi-a prescris Ketonal cand m-am operat la unghia incarnata in alaptare, dar dupa ce am citit prospectul nu am mai luat.

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxvmaz2dwoj.png" target="_blank">17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

michelle, am citit si eu prospectul, dar sincer nu rezist prea bine fara...acu ma gandesc totusi ca F e mare, ca nu se excreta prea mult in lapte si oricum el nu suge ca si cand era mic...

azi la ora 14 am 2 zile de la extractie...sper ca pe maine, poimaine sa fiu mai ok... oare Nurofen ar fi mai indicat sa iau ???

aaa, referitor la muci aposi - noi luam granule de Allium cepa(e cu ceapa)...coryzalia...asta se dizolva, sau il sfarmi si-l pui in apa...sanatate puiutei!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Andreea, cand aveam durerile de dupa nastere, medicul ginecolog mi-a spus ca mai bine iau Ketonal decat nurofen. E adevarat, ca nu luam decat daca era nevoie, deci nu stiu daca zilnic e ok.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

adriana, mersi... am bagat un ketonal de o ora...ideea e ca incerc sa iau 1 pe zi...si sper ca de maine, poimaine sa nu mai iau...

ref la produse homeopate, am gasit aici sfaturi utile si interesante...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Buna fete dragi!

Laurika

Histamina, sa stii ca ma gandeam si eu si la o intoleranta la fructoza... saru'mana pentru oferta de ajutor, sa stii ca daca am nevoie o sa te rog sa ma ajuti

Mycya, off, bietii de voi!!! Sanatate la toti trei!

Referitor la ketonal - eu am facut prostia in primele 10 zilde dupa nastere sa fac zilnic cate o injectie pt. ca nu mai puteam de durere de hemoroizi si acum ma intreb daca nu cumva l-a afectat pe Raducu in vreun fel...of!

Paula, ce tare Raul cu zambila . Si eu am primit o zambila mov dar vad ca e in vaza inca

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Racusor, iertare. Am incurcat borcanele :)
Michelle, multumesc

Eu cred ca am reusit sa fentez raceala. Nu mai am nici un muc, am luat coryzalia. Fug sa cumpar homeogene ca am o jena in gat si sa nu se transforme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Michelle si sanatate Biancai!

Adriana cum te mai simti?

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput