Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (54)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Denisa sanatate multa. Am citit si eu ce povesteai tu. Din pacate cred ca nu prea e mare lucru de facut. Asa cum spunea cineva mai sus educatia, mediul, situatia financiara contribuie in mare masura la felul in care parintii aleg sa-si creasca copii. Si nu cred ca e doar lipsa de informatie. Probabil ca unii parinti sunt atat de prinsi intr-o lupta a supravietuirii incat .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Si Theo a devenit mai "catarator" in ultima vreme. Se catara pe mobila joasa, pe scaune.
Eu tot cu vorbitul sunt ingrijorata. Insa tot ce pot face e sa-l stimulez, sa astept si sa sper ca in curand va incepe si el sa se exprime mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Onimir bine ai venit in casuta noastra am vazut si poza cu voi , ai o frumusete de baietel

Racusor sanatate multa!

Bumblee te inteleg asa bine
imi amintesc ca si cum ar fi fost ieri ,de cum era in copilarie ... cum i se lumina chipul mamei cand ne vedea cu (..)cate o felicitare si o floare si ce fericita o faceam , iar acum... cat e de trista ca nu ne are aproape

si pe mine ma pandeste o febra ...dar o febra musculara

Andra e bine , nu a mai facut nici kk si nici nu a mai varsat deloc. a mancat putintel si azi dar isi va reveni, sper.

eu sunt satula deja de cataratul pe masa din bucatarie
din fericire stie si sa se dea jos dar nu o las nesupravegheata nici 10 secunde cand e in bucatarie, iar in casa nu am mobila pe care sa se catare, de fapt mint o masuta mica si pitica de tv , dar sa plictisit de ea.

Crispro , eu nu am dormit o noapte cum trebuie si inca ma simt obosita zau ca nu as avea puterea ta , atatea nopti la rand!! sanatate multa lu' Vladut!! sa isi revina repede si sa ii poti da tratamentul pentru somnic

Puiutz nu am apucat sa-ti scriu nimic dar sa stii ca ma gandesc la voi putere multa in continuare si sa dea Dumnezeu sa va reveniti din toate punctele de vedere cat de curand.

Eladea eu dupa ce mi-am scos premolarul am luat calmante aproape o saptamana...cam 3 pastile in 24 de ore...is multe dar nu aveam incontro...trebuia sa fiu la dispozitia Andrei bine dispusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Buna seara!

Vin si eu sa va aduc cate un buchetel de flori de 1 Martie!
Va doresc o primavara calda si fericita!

Noi suntem bine, tot in SUA, abia astept data de 14 sa ma urc in avion sa vin acasa, mi e dor de Cata, de casa, prieteni si cafenele

Am citit zilele trecute jumatate din cap trecut si am vazut poze frumoase cu delfinasi mari si frumosi.
Adriana, felicitari mami! Ai 2 printese minunate!
Alina, La multi ani! sa fi sanatoasa si fericita!
Nu lua decizii la nervi
Imi place camera lui Victoras poznas!

Mi e dor de voi, cu timpul stau mai prost ca am mai iesit prin oras, am fost la NY, la statuia Libertatii, pe Empire Building.

R spune intr una tati, tati! E cam nasol aici cu nu are copii cu cine sa se joace. Il mail duc intr un parculet la 20 min de mers pe jos si mai alearga si el pe langa ceilalti copii, se da singurel pe topogan, il dau in leagan si cam atat

aici nu e asa frig ca in tara, sunt cam 10 grade C in fiecare zi. Eu pe R il port cu caciula iar ceilalti sunt cu capul gol si cu un hanorac deschis., sau alta data am vazut o fetita in tricou ca a vrut si ea in parc 10 min.

Va pup si va doresc multa sanatate la tot delfinariu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Alice nu imi amintesc sa fi luat homeopate in alaptare...am baut mamma plus (asta il comandam de pe net sau il luam de la naturalia), mult mult ceai de lactatie de la fares si spirulina...

pediatra imi mai spusese de pastile, more milk plus (astea cica sunt bune), galafor sau nutrinatal...dar nu ma intelegeam bine cu ele, uitam sa le iau, mi se facea greata, asa ca am baut muuuulte lichide, bere fara alcool...

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Vin si eu aproape la miezul noptii sa-i urez la multi ani mamicii lui Bumblebee!

Fete dragi, Ilinca, Crissteo, Mycya, Denisa, Bumble, mii de scuze daca am uitat pe cineva , va sunt recunoscatoare pentru sustinere si urari si pentru faptul ca voi ma considerati puternica, off...nu prea cred ca e asa, dar ma straduiesc sa fiu!

Denisa, ati ajuns acasa? Sper din suflet ca da! Cum e Carla? Si dragul de Mateo ce v-a dus lipsa, cum isi striga el surioara si mamica



Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Ainotna saru'mana pentru sfaturi! Ieri ma bucuram ca Raducu nu a facut kk, ma gandeam ca e un semn bun si ne indreptam spre normalizare, dar azi a facut de 2 ori... prima data mai binisor, adica jumate moale jumate mai legat, dar a doua oara iarasi a fost pastos

O sa ii scot lactatele de tot, ii au LP complet delactozat si astept 2 saptamani, daca nu se indreapta situatia o sa-i fac si analiza pentru intoleranta la gluten, altceva nu stiu ce as mai putea testa

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Neata!
dau eu in dimineata asta.
sunt treaza de la 6 ca a vomat Andra iar si are in continuare si diaree.
astept sa se faca 8 si ma duc cu ea la pediatru.

sotul e si el la pat , a varsat toata noaptea, asteapta si el sa mearga la medic iar mie imi e greata si ma doare capul ne-a luat pe toti acu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Neata fete dragi!!

Dam cafeluta cu ce vreti voi, eu mi-s cam cheauna, tre sa fac curat, Cristi tocmai mi-a facut cadooo in pampers, mancare am facuta de ieri.ma doare spatele de crap, tre sa renunt sa-l mai ridic pe pici ca nu ma vad bine.
Mycya: mai mami, sa nu fie vreun virus nasol, ca nu e de gluma.
Racusor:pupam sa te faci bine repede, ca stiu cum e sa bolesti si piciul sa fie calare pe tine
Puiutz: chiar imi faceam griji pentru voi, mai ales ca ne-ai zis de frig era la voi, ooff, bine ca vine primavara, se mai aranjeaza lucrurile.bine ca e mai bine cu tatal tau.
Denisa: ati ajuns acasa?

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

neata.
sotul de serviciu azi noapte.am dormit din plin.o singura trezire de 10 min.
sotul e zombie.

sanatate delfinasilor bolnaviori.

puiutz, eu cred ca trebuie sa-i faci si intoleranta la lactoza si la gluten si la fructoza.
daca, Doamne fereste , are vreuna din ele, sa stii ca in Ausatria exista medicamente pe care strumf le poate lua si poate consuma alimentele cu pricina.

te pun in legatura cu ei, fara probleme.
eu iau d ela ei enzima pe care eu nu o produc,asa cand sunt pusa in situatia de a manca ceva cu histamina.ideal ar fi sa le iau zilnic,dar..............

strumf e iar in greva foamei. se plimba prin casa si zice:grrrreu,grrrrrrrrrrreu,crrrrrrrema,crrrrrrrrrrema. o sa fie rarait ,ca taica-su.

Mergi la inceput