Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (54)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Pana nu trece ziua, vreau sa-i urez si eu mamei Alinei LA MULTI ANI!!
Onimir, poza e mica, mica, in schimb am vazut o frumusete de baiat la avatarul tau

Ce de Victorasi avem in delfinariu!!!!

Alina, multa sanatate si tie!! Vad ca urmeaza schimbul 2, mamicile acum...dar nu-i nimic, ca noi suportam boala, delfinasii sa fie sanatosi.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

MI 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Si tot ma plangeam eu ca nu primesc flori...mi/a facut sotul o surpriza...a trimis un amic cu un buchet de flori si o cutie de bomboane pt mine si flori pt Antonia ...plus am mai primit alte 2 buchete de la 2 prieteni...sunt happy

Onimir bine ai venit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Vezi, Georgia, ca e 1 Martie si la tine!

Onimir, foarte dulce Victor al tau! Voinicelul!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

multumesc mamicute dragi

am mancat o supa de curcan cu ceapa de la Andrei si m-am mai pus pe picioare putin, la birou am facut si febra acum ma simt chiar bine, sa vedem...

i-am dat si lui Andrei supa cu ceapa de fapt doar asa a vrut sa se urce la masa, ca sa pape "apa" (ceapa) "utee" (iute) si apoi repede ciorbitza. si pentru ca i-am pus pe Pooh si Happy la masa si i-am zis ca papa ei tot poate el scapa

oricum este extra extra marait si nemultumit de la dintisori

va

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

La multi ani mami de Bumblebee!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Multumesc mult pentru urari!
Nu am mai pupat-o pe mama mea de mai bine de 10 ani de ziua ei , tot de atunci nu i-am mai oferit un buchet de flori, martisor (personal). Toata ziua am fost cu lacrimi in ochi..
In seara asta, pt prima data a plans V cu mine..
M-am certat iar cu sotiorul, se ingroasa 'gluma'...



Sa-l ajutam pe Vlad!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Onimir, bine ati venit in delfnariu! Sedere placuta!

Sanatate multa, mamici si puiuti!

Petra, V a fost o zvarluga din stadiul embrionar , astea cu urcat, cocotat, sunt de-ale casei.
Ma bucur ca am un copil sanatos, sper sa nu se raneasca (tare, ca nu scapam de cucuie, zgareturi) in expeditiile lui si eu sper sa mai raman cu legaturi nervoase si neuroni functionali .



Sa-l ajutam pe Vlad!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Oferim si noi cate un martisor si un ghiocel tuturor fetitelor si mamicilor din delfinariu cu speranta unei primaveri frumoase dupa o iarna lunga, lunga si grea.

Eu abia incep sa imi revin dupa raceala. Am inceput cu nurofen insa am vazut ca nu are nici un efect astfel incat am trecut la antibiotic (amoxicilina). Mi-a fost foarte, foarte rau: ma durea capul ingrozitor si nu ma puteam ridica din pat (asta impreuna cu durere in gat, tuse, nas care curgea intr-una). La asta s-a adaugat si febra. Noroc ca e mama la noi caci doua zile nu am putut avea grija de Theo.

Asa ca Racusor te inteleg prin ce treci si iti urez multa sanatate. Si ptr ca intrebai de medicamente, eu am mai luat is coldrex ptr ca altfel, desi pe antibiotic, nu reuseam sa scap de febra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

eu tot ce sper e sa nu ia si Andrei mai degraba ma laudam ca mi-e mai bine, da de unde am trecut la faza de frisoane, durere de cap si ochi, febra nu am (dar nici nu fac in general) si nas infundat....am bagat nurofen raceala si gripa, ceai cu miere si lamaie, sa vedem... ma simt ca si batuta, asa ca sper din tot sufletul ca Andrei sa scape...

as sta acasa, dar mi-e ca Andrei o sa stea calare pe mine...nu prea ii pasa cum ma simt doar aseara ma mangaia si ma trimitea la nana, dar in rest

bumbleeblee

Roxana bine ca ati trecut peste raceala

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Am gasit in biblioteca la soacramea "dictionar de homeopatie". Sunt prezentate 300 si ceva de medicamente ( pt ce se iau si cum) si vreo 500 de boli -cum se trateaza.
Bine, la bolile mai serioase scrie ca trebuie consultat un doctor
Dar e tare interesant

Racusor, tu ce luai homeopat pt alaptare?

Mergi la inceput