La multi ani Andra Ioana!!!Fluturasi de 2011 (133)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Andra, La Multi ANi!
Sa cresti mare si sanatoasa, si frumoasa si norocoasa si sa ii bucuri pe mami, pe tati si pe Vlad!

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 18+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Laleyly - sa stii ca si noi seara tot la iaurt sau branzica fagaras am ramas. nu prea se impaca cu gris,orez etc dar eu nici nu tin musai sa le manance ca are parte de fainoase seara cu lapticul si dimineata cu sucul de fructe.

la pranz noi mai papam asa:
--- "tocanita"de cartofi cu piept de pui: cartof,ardei capia,praz/ceapa pe care o inabusesc cu apa si putin unt,dovlecel,morvovv. Dupa ce se inmoaie ceapa pun celelalte legume si pieptul de pui taiat fasii( a fier inainte si am aruncat prima apa) si las pana sunt fierte si scade apa asa ca la tocanita. La sfarsit pun sos de rosii facut de noi sau din comert si patrunjel tocat marunt. Iese dementiaaaaal
-- ciorbite de pui/vita/perisoare in care pun legume de tot felul si la sfarsit adaug o rosie rasa pe razatoare si patrunjel tocat marunt. la fel iese delicios
-- budinca de conopida cu parmezan: http: //www . utile copii. ro/retete/retete-pt-copii/budinca-de-conopida-si-parmezan-pentru-bebe-peste-9-luni/9452/
-- pui cu rosii si usturoi in care adaug si cartof sa fie satios.
-- legume de tot felul bagate la cuptor cu unt+apa si le servesc cu galbenus de ou si smantanica
-- ficatel fiert in lapte cu cartof,dovlecel,ardei si usturoi. dupa ce blenduiesc adaug parmezan


seara poti sa incerci sa ii dai o felie de paine cu branzica/iaurt
daca imi mai amintesc mai scriu ...cam atat am in cap acum :)

dupa ce implineste 11 luni incep incet incet sa ii adaug si putina sare sa o trec pe mancare de-a noastra. si acum,recunosc mai pun ff rar ff putina sare cand nu-mi iese gateala



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am culcat buburuza si acum pap niste napolitane cu e-uri

si eu am primit ieri un martisor de la sot si bomboane Rafaelo

ina ma bucur ca mai dai pe la noi, asa rarut dar este bine si asa deci tie ti-era dor de escapada la munca mie inca nu.

viss mie imi place ceea ce fac dar nici pe departe nu sunt 'picatura din ocean' ca sa fiu asa ar fi trebuit sa fiu arhitect

yvy, viss grea profesie v-ati ales. cred ca este una din cele mai grele mai ales ca este vorba de viata oamenilor. cred ca gandul asta te apasa cel mai mult ca medic, nu?

spridusha este bine cat ai slabit, prea mult odata nu este bine. treptat asa...
si da, asa-i cu sanii....se topesc si ei asta-i mai naspa cand slabesti. cred ca exercitii intense ar ajuta. poti face si acasa cu greutati de 2 kg. eu faceam odata dar m-am lenevit acum, ar trebui sa ma apuc si eu ca greutatile le am, special pentru asta le-am cumparat

dinora incepi si tu serviciul? nu mai stiu....o sa fie greu departe de pui, mai ales la inceput

pisuc te asteptam sa ne zici si tu culoarea caruciorului

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Mada- imi pare rau ca au recit copilasii,mai ales Cristi. Da-i lamaie,portocala si gref + miere poate ii trece

Soacra-mea face mucenici moldovenesti pe 7 :))) de abia astept

eu am o leneeeee de zile mari. am si febra musculara ca m-am catarat ieri pe geamurile de la casa sa sterg etichete si ciment
am un morman de rufe de imapchetat/strans si 2 cosuri pline de rufe

avem un pat mareee la noi in dormitor de 1,80 latime si acum nu am lenjerii voi pune poze sa vedeti si voi.

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetelor, nu mai stiu sigur...in al doilea an primesc aceeasi indemnizatie ca in primul an?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alexina abia astept poze ai facut febra, vezi daca n-ai antrenament la curatat etichete


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

alexina abia astept poze ai facut febra, vezi daca n-ai antrenament la curatat etichete


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




daca ai stii cat m-au enervat si ce bine erau lipite .numai cu cif le-am putut scoat si cu buretelul abraziv.

daca ai optat pt varianta 2- cu 2 ani de stat acasa primesc ca in primul an indemnizatia, eu asa stiu

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-eu cand eram mai mica,am vrut sa ma fac educatoare.sau invatatoaredar am fost diagnosticata cu-lipsa urechii muzicaleasa ca,m-am gandit ca fara ea,am drumul inchis,si mi s-a dus gandul.acum probabil as da la finante banci.sunt momente cand,simt la fel ca tine,ca e in van-mai ales datorita bolilor astea deprimante,cand galagia,mirosul si depresia ma sufoca,atunci ma refugiez in cabinet si fac hartogaraie.ma destinde.este nitel cald,placut,pot avea si un capucino langa,si imi face placere sa fac acea hartogaraie de care fuge majoritatea,asta am facut mai mult in ultimele luni de sarcina,..asa ca ma gandesc ca finante-banci m-ar prinde.sau m-as plicitisi,dc as face asta non-stop?!pacat ca sunt prea batrana,s-o iau de la capat.si am si lene cam mare acum..unde e elanul tineretii,la 19 ani daramam muntii,acum..?

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)




Aha! Deci si tu te-ai gandit sa te reprofilezi?

Recunosc ca de cand pitica a dat sens vietii mele si eu ma gandesc destul de des la asta, mai ales ca acum banii chiar conteaza (stii vorba aia, banii nu aduc fericirea, dar o intretin).
Acum conteaza mai mult pentru mine confortul financiar decat sa am o profesie nobila si sa mor de foame: deci am de ales intre reprofilare si profesare in strainatate!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Strumphy unde-s mucenicii, ca nu-i vad?






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

salutare fetele!


azi scurt pe doi, ca maine am musafiri si sunt la smotru. am intrat sa urez la multi ani sarbatoritilor si sa va salut

la multi ani andra de miki!sa cresti mare si frumoasa!!!

la multe lunite Eduard Andrei de AllyLaur, Petru Constantin de Pisucmic,Sophia Nicole de Strumphitza, Albert de Ilinca77


va pup pe toate si va doresc un week-end minunat!

Mergi la inceput