La multi ani Andra Ioana!!!Fluturasi de 2011 (133)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-ina- mersi ca ai raspuns.scriind aici nu fac decat sa incerc sa ma inteleg mai bine,, prin prisma celorlalti nu mai par asa strange- in fata mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Ziua buna!
Multumesc mamici pentru urari!
Ne-a venit randul sa uram si noi:

La multi ani Miriam de felicitas !!!
La multi ani Alexandru de Ina.click !!!
La multi ani Sofia de MsBB !!!
La multi ani Andra de Miki !!!
La multe lunite Sophie de Strumphita
La multe lunite Eduard Andrei de AllyLaur
La multe lunite Petru Constantin de pisucmic

si mii de

O zi superba tuturor!
p.s. regret ca nu pot sta mai mult, scrie mai mult, o vb de bine ptr fiecare...mii de scuze, insa sunt cu sufletul alaturi de voi...fara exceptie.Aveti grija de voi, de bb....
Va iubesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-yvyana- citindu-te , mi-a trecut.macar cateva zile
-la noi e mai rau, ca dc nu sunt chimioterapice, mor "cu zile" ..sau fara zile.dar nu mai apuci sa lupti ca medic in nici un fel, asa ca asta te termina .off..dar de-aia nu ne schimbam meseria.ca facem ce ne place. sau macar incercam.sau ne agatam de ideea ca facem ceva.ne agatam si noi de acei 1/3 pacienti pe care ii scoatem la ..liman.mereu discut cu colegele- dc ai avea 10 pacienti si din astia sigur salvezi 1, ai mai lupta 1 luna ptr toti 10 la fel?noi asta facem..il cautam pe ala 1.poate e un bunic, un verisor, fata cuiva.in spatele crizei, a lipsei de bani, a orgiilor din spitale cu lipsa de materiale, personal,..fiecaruia ne-ar place sa stim ca cineva ar lupta la fel, chiar dc cu morile de vant- ptr copilul, sotul nostru...spune-mi ca tu yvy- nu mai simti asta deloc- deloc- deloc?!
- sunt curioasa, cate dintre noi isi "iubesc" meseria - e prea pompos, fac ce le place la locul de munca? se simt si chiar sunt utile, chiar dc asemeni unei picaturi intr-un ocean?

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)




Bravo tie daca inca mai simti asta... si eu am luptat la fel, dar acum am inceput sa cred ca e in van, parca totul depinde de noroc, dar mai rau este ca parca simt ca nu mai merita efortul, nu stiu daca m-as mai adapta in sistemul asta aflat in putrefactie... momentan nici nu vreau sa ma gandesc prea mult la asta...


Inteleg perfect la ce te referi tu, dar din pacate meseria asta nu o poti face de unul singur, colaborarea este cheia, lucrul in echipa este vital (cel putin in specialitatea mea conteaza fiecare minut, in cateva ore pacientul poate muri daca nu intri in sala cu el sa-i pui stimulator/stent, degeaba vine primarul la ora 8 dimineata si are program de intrat in sala la ora 9 ca baba mea cu 30 batai/min venita la 3 dimineata in garda mea poate e teapana deja...).
Asta constat de ceva vreme, ca fiecare este pentru el, pacientul nu mai conteaza - acel frate al cuiva, bunic, tata, mama etc., daca nu e "cineva", un VIP/politician/persoana importanta pentru care se pun lucrurile in miscare destul de repede poate muri in van.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, pe unde eeeesti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-eu cand eram mai mica,am vrut sa ma fac educatoare.sau invatatoaredar am fost diagnosticata cu-lipsa urechii muzicaleasa ca,m-am gandit ca fara ea,am drumul inchis,si mi s-a dus gandul.acum probabil as da la finante banci.sunt momente cand,simt la fel ca tine,ca e in van-mai ales datorita bolilor astea deprimante,cand galagia,mirosul si depresia ma sufoca,atunci ma refugiez in cabinet si fac hartogaraie.ma destinde.este nitel cald,placut,pot avea si un capucino langa,si imi face placere sa fac acea hartogaraie de care fuge majoritatea,asta am facut mai mult in ultimele luni de sarcina,..asa ca ma gandesc ca finante-banci m-ar prinde.sau m-as plicitisi,dc as face asta non-stop?!pacat ca sunt prea batrana,s-o iau de la capat.si am si lene cam mare acum..unde e elanul tineretii,la 19 ani daramam muntii,acum..?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Buna dimineata!

LA MULTI ANI ANDRA IOANA!!!
La multe lunite Sophia Nicole!
La multe lunite Eduard Andrei!
La multe lunite Petru Constantin!


mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Fetele, mucenici am citit ca se impart pe data de 9 martie.

Catink i-a dat Ioana martisor lui tati? Eu i-am dat martisor lui Anda sa ii dea lui tati si a intins manuta i la dat , apoi a pus capul in jos si a ras, parca s-a rusinat asa am ras .
Strumpy ma bucur ca ai primit si tu martisor cred ca nu ai mai primit de mult nu? Menajera ta e romanca?


mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

La Multi Ani, Andra de Miki sa fii sanatoasa, desteapta shi sa-ti iubesti parintii care te cresc cu atita drag!!!

Fetelor, am primit loc la gradi de pe 1 aprilie !!! Pe cit de tare ma bucur, pe atit sunt plina de emotii shi ginduri...Cum sa nu-mi vad puiul atitea ore pe zi...of-of!! Pe de alta parte imi va fi mai usor, caci nu am pe nimeni aici sa ma ajute.

Pup toti puiutii care implinesc lunite azi!! Sa fiti sanatosi si cuminti!!!


Va pupic shi pe voi toate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Buna dimi, fetelor!



Sunt restanta la urari asa ca va rog permiteti-mi sa le urez urmatorilor fluturasi sa fie sanatosi, sa creasca frumos, si sa fie fericiti!

La multi ani Miriam de felicitas !!!
La multi ani Alexandru de Ina.click !!!
La multi ani Sofia de MsBB !!!
La multi ani Andra de Miki !!!
La multe lunite Sophie de Strumphita
La multe lunite Eduard Andrei de AllyLaur
La multe lunite Petru Constantin de pisucmic

Se pare ca nu am citit cu atentie capitolul de la inceput, ca nu am prins de ce madutza il opereaza pe cristi...e totul ok?

Cami, imi pare rau ca tragi atata cu fetele, e greu greu, iti urez sanatate multa si putere!

Strumph multumim frumos de urari, o tin tot asa, m-am entuziasmat si eu ieri :)) ca am mai scazut un kg. Pana acum sunt aproape 4 kg in 3 saptamani. Hm..daca se putea mai bine, era tare bine. Marea mea problema e ca se micsoreaazaaa odata cu slabitul si ma enerveaza chestia asta. Habar n-am ce sa le fac...ma gandeam sa ma bag la aparate la sala sa ajut muschii din zona...dar se duce grasimea din corp, si cum sanii sunt tot grasime in principiu...se duce si de-acolo. Si raman cu 2 sosete. si ma deprim

Si apropo, deja salivez cu gandul la mucenici. Si muntenesti si moldovenesti. Ambele retete imi plac. Ii ador, bunica-mea facea cand eram mica si face si acum, si as manca in continuu.
Stiu ca anul trecut, pe 8 martie mi-a zis doc ca pe 9 facem cez si eu am fugit acasa si mi-am facut mucenici muntenesti sa mananc ca mi-era pofta...stiam ca a doua zi nu voi putea... si i-am zis lui Cristi...stai cuminte acolo in burtica, iti da mama mucenici si maine iesi. Pana atunci, nu!

Sa aveti o zi frumoasa!

Ma enerveaza ca inca e frig afara...nu pot iesi cu el asa cum as vrea eu. La noi aici bate vantul la malul marii si daca sunt 3 grade, se simte ca si cum ar fi cu minus...Urat! Dar vine ea vara si ne mutam pe plaja

Va puuup!

Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Orice cauza are efectul sau, orice efect are o cauza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata !!!

Am trecut sa va salut si apoi o duc pe mandra la nani ca ii somnoroasa, si-a papat toate fructele, un paharel avent plin ochi si se tot freaca la ochi, acum e cu daddy jos si dupa ce termin cu forumul o pun la nani, deh ...s-a trezit la 7 fix azi, nu mai avea rabdare nu stiu de ce, o fi stiind ca e tac su azi acasa si nu mai putea de dorul lui eu nici nu am auzit-o cand s-a trezit, noroc cu barbatul ca s-a ridicat si s-a dus la ea, eu doar cand a deschis usa la dormitor l-am auzit, credeam ca se duce la baie si cand colo el s-a dus la donsoara ca se trezise

La Multi ani Andra!!! sa cresti mare sanatoasa si sa fii cuminte si sa iti asculti parintiiMiki sa iti traiasca fetita cu ochii negri si sa fiti fericiti si impliniti pana la adanci batraneti si sa va aduca numai bucurii si impliniri!

Va multumim frumos de urari la toate asteptam sa facem anisorul sa sarbatorim cu mare fast si sampanie din belsug

Madutza nu stiu cati mucenici ies dintr-un kil de faina, nu-mi mai aduc aminte, eu i-am facut destul de marisori, tu poti sa ii faci mai mici.... faci cununitele mai subtiri si ii pui mai mici in tava, asa am sa incerc sa fac si eu anul asta, oricum sper sa nu fac foarte multi ca sa nu am ce manca, de fac multi, multi mananc , pentru ca nu ma ajuta anul asta Nick, e in post... lui am sa ii fac de post sanatate puilor si sa le treaca mucii si tusea

Ma duc sa o culc pe maimutel ca o aud cum se maraie cu daddy pe jos, si dupa ce s-o trezi iesim afara ca s-a ridicat ceata si iese soarele

Va pup si o zi frumoasa

Edit: uitasi in graba mea sa ii urez pe fluturasii mici sarbatoriti azi Petru si Eduard, sa cresteti mari si sanatosi si sa veniti la Londra cand veti creste sa o curtati pe Sophia Pisuc si Ally sa va traiasca flacaii si sa va bucurati de ei si sa fie sanatosi



Mergi la inceput