La multi ani Andra Ioana!!!Fluturasi de 2011 (133)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Si eu pe aici in miez de noapte...






La multi ani Andra de Miki, sa cresti mare si sanatoasa, ca desteapta, frumoasa si cuminte esti!









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:



La multe lunite!!!






Eduard Andrei de AllyLaur
Petru Constantin de Pisucmic
Sophia Nicole de Strumphitza
Albert de Ilinca77



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

La multi ani Andra!!!

Sa cresti mare si sanatoasa printesica frumoasa de mami Micki!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

La multe lunite minunatul meu Eduard Andrei ...luna viitoare facem anisorul !!!

La multe lunite Sophia, Petru, Albert !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Yvyana, multumim mult mami!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

- am fost azi pe afara,din nou. din pacate soarele cu dinti- m-a inselat, asa ca nu mi-am luat nici caciula, nici manusim-am intors cu mainile degerate pe bara de care impingeam carutul,simteam numai ace in elebebicii au tras si un somn bun afara,iar eu m-am revigorat simtind ca-mi pun muschii in miscare din nou impingand la el, cu cat mergea mai greu, eu ma simteam mai fericita ca fac niste efort.am cumparat si eu 2-3 martisoare,mai ales 2 papitoi mici la pitici, mi-am luat in covrig cu ciocolata caldut-si ..a mai trecut 1 zi.la aproape 1 an de zile,incep sa simt acut lipsa serviciului- a socializarii, a face si altceva.a discuta si despre altceva.noroc ca vine primavara! si ca incet-incet ne vom reintegra si noi in tabloul pe care ni l-a descris azi ally atat de frumos- cu topogane, leagane si alte nebunii..plus mersul lor singurei in picioruse, iar eu sa alerg dupa ei, unul hais, unul cea. desi cred ca va fi si greu, ma bucur ca va fi asa.am nevoie sa fiu mai activa,mult mai activaaltfel o iau cu capul..am fost obisnuita cu alt ritm..stiu ca o sa-l recapat imediat ce o sa ma intorc,pana la pensionare, dar momentan imi lipseste

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)




Si eu mi-am luat teapa azi afara, pitica a dormit o ora si jumatate si mie mi-au inghetat mainile pe carut incat nu mai reuseam sa le misc ca sa deschid usa casei si sa intram amandoua la caldurica ... de nas, urechi si restul extremitatilor nu mai vorbesc...



Eu nu simt deloc lipsa jobului, chiar imi displace ideea reintoarcerii la un moment dat (o fi OK?).
Saptamanal ma viziteaza colegele/prietenele din breasla si sunt la curent cu ceea ce se intampla zilnic in spital (sunt chiar mai mult decat la curent cu "micile" barfe si toate magariile care (li) se intampla acum decat atunci cand eram fizic in spital - informatiile vin de pe mai multe piste si mintea mea e mult mai odihnita acum decat atunci si dornica de cunoastere ).
Deci momentan nu-mi surade deloc ideea revenirii in campul muncii, mai ales ca lucrurile merg din rau in mai rau de cand am plecat, este mult mai nasol in garzi, s-a redus lista de investigatii si analize care se fac in regim de urgenta peste noapte, la medicamente idem samd... lucrurile au regresat fata de cum erau cand am plecat si mai ales in garzi esti mult descoperit, ma refer din punct de vedere medico-legal.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Ally



NB!!!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza!
si nesquick si ceai!
LA MULTI ANI ANDRA! SA FII SANATOASA SI FERICITA!
La multe lunitze Sophie, Eddy si Petru!Va pup fetele! pe toateee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele
azi este baba mea si ningeeeee asa, este frumos afara, dar nu stiu ce inseamna daca ninge de baba mea

fetelor, ca am uitat sa va zic....babele se aleg in functie de data nasterii cica, am auzit si eu. daca esti nascut pe 10 baba este 1+0=1. cica asa se alege baba. dar eu mereu aleg alta baba, anul asta am respectat regula

yvy am uitat sa-ti zic de buburuza bucalata am vazut are niste falcuteee...a ta mi se pare cea mai bucalata dintre bebei tare scumpa este si imi place tare mult covorasul. as vrea si eu unul asa cu verde, rosu, galben....

alina06 ma bucur ca acum ai o sarcina mai usoara, mai ales ca-l ai si pe Luca, conteaza. imediat ajungi la jumatatea sarcinii, ce a trecut timpul

strumphitza ce bine arata mucenicii vad ca si tu ii coci in cuptor, nu ii fierbi. si noi la fel ii facem, nu ne plac fierti. fierti mi se par asa o papaleasca

La multi ani,Andra! sa cresti mare, sanatoasa, cumintica si sa iti bucuri parintii alaturi de fratiorul strengar,


La multi ani si pentru Edy, Petru, Sophia si Albert
mamici, sa va traiasca puiutii minunati si sa va umple sufletele de bucurii

irinuca vaiii ce sperietura ai tras. cum este Daria? daca zici ca nu a muscat din cubulet si nu i-a ramas in gurita....4este bine. trebuie avut mare grija cu astea. si mie mi-e frica de astea, trebuie sa le bag pe toate in dulap sus sa nu ajunga la ele, ca am unele puse si mai jos

bb_yasmi unde esti? te-ai apucat de mucenici si tu? ce faceti?

toate mamicile.


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed pana am scris eu tu ai si dat cafeaua mai bine ca ai dat-o tu ca eu am uitat

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput