LMA Licurici de ianuarie-februarie 2009 (163)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

porumbita te rog mult de tot
da-mi si mie nr tau de tel pe pm
sa te sun
sa te intreb cate ceva despre stomatita
ca simt ca o iau razna
azi ne-am pus branula
am renuntat la cedax dupa 5 zile
si ne-a dat cefort
offffff
si febra vad ca tot face
nu mai pot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata!

Sa aveti o primavara minunata!!!

Cris, felicitari pt nepotel, sa fie sanatos si el si mami!
Cami, sper sa scapati rapid, sanatate multa!

Eu si Eva am primit martisoare de la barbatii casei! Pacat ca a nins si nu a venit primavara si afara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Sa aveti o primavara minunata dragele mele!!!
Va trimit raze de soare de la Timisoara sa va incalzeasca si un martisor dulce de la mine:

https://picasaweb.google.com/106883286244141611098/DeAleBucatariei#5714820869085503682
edit: sa nu mancati coditele de la flori, in rest puteti ataca totul pana si ghiveciul si pamantul din el :))

Sa vina primavaraaaaaaaaaaaaa!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

O pentru fiecare, sa aveti o primavara minunata!

Cami sanatate multa, sper sa treceti repede si peste asta .

Paula zic si aici: esti fenomenala, cat talent si rabdare poti sa ai! Chapeau!

Noi sa zic ca ne-am mai revenit, dar acum suflu si in iaurt. Astept sfarsitul de sapatamana sa vad cu ce mai vine Razvi de la gradi .

Plus ca maine vine pediatra pt vaccinul de 6 luni al Andrei, sper sa nu aiba nici o reactie adversa ca tocmai ce si-a revenit si ea. Si cel mai probabil sambata mergem sa recoltam sange pentru analize.

Ieri am inceput si noi cu carnita, a acceptat-o , dar inca nu ma entuziasmez ca a fost o cantitate foarte mica.

De dimineata am impartit martisoare la gradi din partea lui Razvi, iar diseara mergem la Targul de martisoare organizat de copiii din gradinita

fetele, o zi frumoasa sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

'Neata fetelor,
o primavara plina de caldurs si bucurii...

Paula multumim de tratatie.. faci in ciuda cuiva??

Porumbita ce frumos ca plecati de Paste.. noi nu ne putem face planuri din cauza job-ului sotului.. off.. plecam cind putem..

Cami multa sanatate!!

Crisspy sper sa fie ok copii... si noi am impartit azi martisoare!!
Ma intrebai acum cateva zile daca mai mergem la logoped, nu mai mergem,insa vorbeste din ce in ce mai mult si mai corect( educatoarele lucreaza cu el intensiv, tinand cont ca mare parte din zi e acolo.. si mami e draguta cu ele..)..
L-am inscris insa la un curs de dansuri, sambata viitoare e prima sedinta va spun dupa cum a fost.. asta pt ca e plin de energie.. si sora-sa la fel

Eu sunt happy.. am reusit sa slabesc destul de bine pana acum( am dat aproape 10 kg in 2 luni) o sa fiu o dar important e ca ma simt foarte bine..
Plec ca doarme mandra si le fac paine( nu mai cumpar paine cam de o luna, le-o fac eu in casa( nu la masina) si o mananca foarte bine)..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

cami trimis


carmen unde mergeti la dans?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

O primavara frumoasa sa aveti, dragelor!

Paula, esti fantastica, cat ai muncit la buchetelul ala?

Crisspy, s-auzim vesti bune de la doctor!

Carmen, felicitari pentru kilogramele pierdute, cu incredere inainte! Cat vrei sa mai dai jos?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Porumbita saptamana viitoare merg sa reperez locatia si-ti explic.

Iulia ar trebui sa mai dau cel putin 10 kg ca sa ajung la greutatea ideala, astea le voi da mai greu dar nu am de gand sa renunt, mai ales ca vine caldura si voi alerga dupa copii in parc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Ce frumos fetelor ca ati impartit martisoare, eu nu am impartit ca am stat cu bebe, tati a fost plecat pana pe la 9 si ceva seara, Marius nu e. Dar am primit 3 buchete de lalele, daca tot am 3 baieti in casa. La pranz am fost cu colegele de la munca si am mancat. Carmen nu pot ca sa spun unde.

Carmen te felicit pentru ambitie, sunt mandra de tine. felicitari! Poate o sa ma prinda si pe mine, eu am dat doar 2 kg jos in ultimele 3 saptamani dar e drept ca nu ma chinui foarte tare ca in zilele in care mananc mai putin se vede si la lapte, sau asa mi se pare. La mine dorinta e sa dau inca 8 pana la final de iunie si inca vreo 8 apoi pana la finalul anului, dar aici clar o sa trebuiasca sport ca altfel nu merge.

Crisspy sper sa fie totul in regula cu vaccinul si sa nu mai aduca Razvi nimic de la gradinita.
Apropo trebuie sa ii comand si eu olita la Marius pentru gradinita, sa ii iau la fel ca acasa.

Multumesc de aprecieri fetelor. Cat am lucrat la cosulet nu stiu pentru ca nu pot sta sa fac intr-una mai ales daca bebe e treaz. O data am pregatit betele, altadata am facut lacramioarele, apoi ghioceii...si tot asa, o saptamana tot am muncit la parti din tort.
Acum am emotii ca pentru 8 Martie am de facut 2 torturi pentru colegele sotului care fac supriza la colegi (si prima comanda pentru care o sa iau si bani). Si sotul saptamana viitoare e si plecat in Germania si mai am si actiunea Suflet pentru mama de miercuri. Sper sa fie bebe intelegator

Cami sper sa rezolvati mai repede cu stomatita.

Sunt si cam suparata ca la prima sarcina s-a distrus mare parte din dantura si acum e si mai rau. Si imi cade si parul tare, am inceput sa iau din nou vitaminele prenatale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Paula, nu-mi pomeni de dantura, ca ieri am lasat la dentist 210 lei, pentru detartraj... Am gingiile f. sensibile, sangereaza la cea mai mica atingere, s-au umflat si infectat, s-a adunat tartru sub gingie...

Ieri am stat o ora si ceva la dentist, Daria a stat cu mine, asa de cuminte a fost...

Trei ture de anestezie si tot m-a durut...

Si cica tre' sa fac doua interventii chirurgicale, sus si jos, in fatza, sa se scurteze frenul acela...

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...

Martisoare de vanzare...



Mergi la inceput