LMA Licurici de ianuarie-februarie 2009 (163)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

cami sanatosi sa fim si sa gasim in continuare oferte (ca uneori rezervam vacante si cu 6-8 luni inainte cand e pretul bun, sau plecam cu last minute/vouchere) si sper sa nu fie greu cu 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Noi deja ne-am facut rezervari pt primul concediu in 4 mergem tot in Grecia la sfarsitul lui iunie.

Copiii sunt, multumesc de intrebare. Eva inca mai are nitei muci. Vladut este bun tare, ii da Evei lucrurile lui la care tinea cel mai mult, intelege cand nu ma mai joc cu el ca plange Eva...sunt tare fericita ca ii am pe amandoi! sanatosi sa mi-i tina Doamne Doamne!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Vai Ledi, ce sperietura cu pareza faciala! Multa sanatate si spor la cautat gradinite!

Cami, sper sa streaca stomatita cat mai repede!

Porumbita, eu am zburat la 33 saptamani or so si am fost super OK. Cu decolarile v-am luat, Carla are deja 36 la activ, in aprilie mergem in Florida si mai adaugam 4. Dar na, la noi un zbor dus-intors in Ro are 6 decolari:)

Rox, sanatate tatalui (nu stiu ce-a patit ca am ratat partea aia), sper sa fie bine!

Miere, voi cum mai sunteti?

Ieri s-a lasat cu plansete cand am lasat-o la gradi, dar pe urma a fost OK, a reusit sa doarma o jumatate de ora la pranz


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Daria e iar atomica, si ieri, si azi, ieri m-a facut de-a dreptul sa plang, are o placere in a strica lucrurile... Strica unul, ii explic ce si cum, zice "bine" si in secunda urmatoare l-a stricat pe-al doilea...

Si de zapacita ce e, ieri a cazut de pe pat, in cap... Stransesem cuburile in lada, am pus lada pe pat, sa aspir, s-a suit pe lada, a alunecat si a venit in cap...

N-are stare deloc, deloc, nu mai rezist sa dorm cu ea, doarme agitat, eu nu am loc, ma trezesc obosita, cu dureri de oase, dorm chircita, ca sa n-o lovesc pe ea... Asa ca i-am tras patul langa al meu... Dar si asa se trezeste, azi-noapte de 3 ori, sa ma intrebe daca poate dormi cu mine... Si se apuca de plans de crocodil ca o refuz... O mangai, o tzin de mana, ii cant, si totusi...

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...

Martisoare de vanzare...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

porumbita ce vacante extraordinare!
Unde in Italia mergeti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

selene are nevoie de mai multa joaca cu copii, are nevoie si de alt mediu decat casa, sa isi consume energia...
eu as mai incerca cu gradinita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'neata,

Va las o , fac cinste ca a nascut aseara verisoara mea (e ca o sora pt mine ) un baietel grasunel . Am lasat-o aseara la spital pe la 19:30 cu dilatatie 3-4 si la 22:50 a venit Tudor Stefan

fetele, revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Naty

porumbita ce vacante extraordinare!
Unde in Italia mergeti?

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia






mergem in venetia!

Crisspy sa fie sanatos tudor, sa se refaca repede mama lui si sa se bucure de el!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Porumbita

selene are nevoie de mai multa joaca cu copii, are nevoie si de alt mediu decat casa, sa isi consume energia...
eu as mai incerca cu gradinita!


Porumbita, gradinitele de stat incep in septembrie 2012.

Gradinita particulara noi nu ne permitem.

Sau tu ziceai ca or mai fi locuri la stat acum, pt. semestrul al II-lea sau cum sa zic?


Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...

Martisoare de vanzare...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

da, ma gandeam sa incerci sa vezi unde de ex s-au mai retras copii (la nepotul meu la gradinita din 27 vin maxim 17, oficial sunt doar 6 retrasi)
daria e inteligenta si plina de energie, energie pe care nu si o consuma corespunzator

Mergi la inceput