La multi ani !!! Fluturasi de 2011 (132)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-am mai dat omleta dim. dupa 1 h de la fructe,n-as vrea sa le dau inca cascaval, branza topita..e-uri..eu nu stiu ce sa le dau seara- la 18-18.30 inafara de mamaliga cu iaurt, plus/minus branza, gris cu lapte, orez cu lapte,paste cu iaurt..desi ei nu sunt plinuti, mie mi-e frica sa nu-i umflu-obsesiile tineretii melenu le dau cereale, dar dc le dau zilnic una din cele enumerate, tot cereale sunt pana la urma, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-multumes frumos ptr toate comentariile despre pozele iubitilor mei-alias piticii- lasate sub poze, filmulet dar si aici!
- spiridusha- si eu ma plang ca nu mai stiu ce sa le dau sa manance?!pai da, ce ai enumerat tu e putintel..dar asta in comparatie cu altii, nu? nevoia lui e mai mica, na..poate nici nu e foarte activ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Maduta sper ca si la voi sa va tina mult si sa nu mai raciti.

Vad ca vorbiti de mancare, ff diversificat aveti meniul..la noi nu-i asa, dar ii timp, ca inca e micuta si ptr stomacel prea multe nu-i nici bine..mai bine le luam treptat.
Eu o duc la dadaca si pranzul il mananca acolo. Asa ca in menuil nostru intra asa:
dimineata papam tatzi si apoi cateva bucatele de sandvis: adica painica unsa cu margarina/unt si/sau cu branzica topita (fara e-uri)..e bun ptr continutul de fe..aici se recomanda sa-i dai painica unsa cu unt/margarina.
la pranz: papa piureu din legume la dadaca..acasa ii gatesc si mancarica din legume, cu carnita de pui sau de vita.
cina: in meniu avem piureu de fructe, dar e musai sa ciuguleasca si ce avem noi in farfurie la cina ca tare mai pofteste..asa ca m-am obisnuit ca at cand fac mancare sa le pun si la fete separat fara sare.

Mai papam un biscuite, iaurt, branzica proaspata, un ou fiert din cand in cand si multa tatzi de la mami.


Bella de Stefania si Anna
Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?
eu am un somn...am papat si m-a luat somnul

picky cum sa-i dai margarina? nici sa nu mai cumperi asa ceva. aia este facuta numai din porcarii cica nici viermi nu face margarina, atat de toxica este. am vazut un reportaj despre asta.
bine, legat de margarina se stie de mult cum este si ce contine. untul este cel mai bun.
nu mancati nici voi, apai la bebelina nici atat. acum eu iti dau un sfat. dar fiecare face cum crede

bb_yasmi ce mult doarme Lucas, chiar mult. poate asa are el nevoie sa doarma. nu trebuie sa-l compari cu alti bebei. nici la somn nici la mancare

madutza ce distractie pe tine...gratareala, cafengiala, rom cu cola, copii dusi de acasa.... si la noi s-a mai incalzit dar doar putin.... cu jumatate de grad

ally o sa-l faci si pe Edy un plimbaret mic si noi suntem plimbareti, asa-i bine acum cat suntem tinerei

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

La Multi Ani fericiti Rares Andrei !!!




Sa cresti mare si sanatos printisor minunat de mami Andreea! Sa ai noroc in viata si sa iti bucurii parintii zi de zi cum ai facut-o si pana acum !




Eduard Andrei 02.04.2011



Multumim din suflet mami!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna fetele!
Subscriu la ce a zis Roxy despre margarina. Povesti cu pesti ca nu stiu ce vitamine are, plastic cu vitamine de sinteza adaugate. NUUUU MARGARINEI !
Noi am fost azi la bazin. Ne-am balacit de numa.
Noi mancam ce ne pica bine. De dimineata a vrut fata mea somon si avocado, numai de astea i-o trebuit,nimik altceva.
Mai nou am descoperit oua de prepelita. Ii fac cate un ou crud de prepelita cu bucatele de paine.Le papa imediat toate.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Yasmi si a mea mananca putin dim, dim a mancat un mar si o bucata de banana si un biscuite dar eu compensez la o ora ii dau laptic iar la amiaz mananca supa crema din legume avocado si carnita sau ou iar dupa masa si eu sunt in pana de idei ii mai dau iaurt ,lapte cu orez sau budinci sau lapte cu gris cam asta ca la 8 mananca laptic si iar somn. despre somn,doarme doua somnuri de la 11 la 13 si de la 15 la 17 azi a facut exceptie a dormit o ora dim si jumate de ora dupa amiaz

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

La multi ani Rares Adrei!!! Sa fii sanatos, cuminte,fericit si sa-i aduci mamei numai bucurii! Pupici Mandreeac

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

La multi ani Rares Andrei!!! Sa fii sanatos, cuminte, fericit si sa-i aduci mamei numai bucurii! Pupici Mandreeac
Scuze de greseala, venim de Pasti cu mielul


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Si eu spun NUUU CLAR MARGARINEI ,SI BRANZA TOPITA E LA FEL NUMAI EURIIII.SCUZE PIKI fiecare face cum crede dar eu te-as sfatui sa nu ii mai dai asa ceva

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput