La multi ani !!! Fluturasi de 2011 (132)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

La multi ani Alex!!!! mami de Alex poate pui o pozica cu el sa-l vedem si noi cat a crescut....doam,ne cand imi amintesc cat era in landou atunci cand ne-am intalnit la spital nu-mi venea sa cred...vorba lui viss ...in poze pareu bebeii mai mari....ce amintire placuta mi-a venit pe retina..eu cu ditamai burtoiul asteptand ultimul control (2 martie 2011)

Catank
sa-ti traiasa finutza grasunica..pai de aceea nu vroia ea sa mai iasa..era bine la mami in burtica...multam si pt retetele detaliate ,parca ai mai pov tu despre acesta placinta cand eram gravide si ai zis ca-i mai complicata..eu am notat-o .am si un prosop mai mare de bumbac special pt acoperit coca/cozonacii,dar ma crezi ca nu stiu daca ma bag sa fac foaia asta

Ally chiar azi am scos camera sa o pozez ...am vrut sa o si filmez motivata de filmul strumfilor lui viss.dar nu sta ....numai dintr-o parte am prins-o ..si cand m-am bunghit eu cum se filmeaza ,ca nu ma pricepeam,..domnisorica mea a gasit o punga cu jucarii dupa canapea si nu s-a mai dat dusa de acolo....am o filmare cu ea cand danseaza pe tel dar nu gasesc cablul sa descarc....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

LA MULTI ANI RARES CEL DRAGALAS! MANDREAC- SA VA TRAIASCA SI SA CREASCA MARE SI INTELIGENT,SA AIBA MULT NOROC IN VIATA SI SA VA ADUCA NUMAI BUCURII.

LA MULTI ANI ALEXANDRU DE ANAXENA!

LA MULTI ANI JULIUS DE DINORA!




Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)


Multumim mami!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Finuta Teodora-Maria s-a nascut in acesta dimineata, 4130g, 52 cm
Sa cresti mare, ptr ca sanatoasa si frumoasa esti deja micuta mea finuta!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca








Sa va traiasca si sa fie sanatoasa!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui persi

Salutari!!!

La multi ani ,pui mic si scump Rares-Andrei!!!

Sa cresti mare si sanatos!!!



Mamicuta fericita de Radu Andrei (31.03.2011)








Multumim mami din suflet!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Dinora multumim pentru urari!

Ally vom avea un tort colorat,cu acadele si fetele zambitoare. Da am facut poze ieri si o sa pun. Mai sunt cate ceva de facut dar se ocupa sotul.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Mi-am culcat mindra si tup un ochi la voi nu ptr mult timp.
Multam inca odata ptr gindurile bune la adresa finutei. Sunt tare mandra de ea....

deeamami, am spus ca e complicata ptr ca trebuie sa ai o dexteritate fantastica, Daca tragi de coca in dorul lelii....cu teama, se va rupe, ideea este sa-ti misti degetelele f repede pe ea, fara frica, ....si cans este plina cu umplutura, iti dai seama ca devine greoaiesi trebuie sa iei ruladele f rapid, altfel risti sa-ti curga tot din ele...sa se rupa...etc MAma soacra a vazut cum o fac dar nici in ziua de azi nu incearca si nu ca n-ar fi curajoasa....probabil se gindeste ca papa cand fac eu. Hai curaj!!!Nu ai ce pierde...doar timpul...dar il transformi in distractie.

Cand am rugat-o pe mama mea sa ma invete, am rugat-o sa nu ma certe daca o rup cand o mut de pe masa pe pinza... nu stiu cum am facut si mi-am bagat degetele la propriu in ease facuse franjuri....bodiganea in gand cred, dar a framantat-o din nou, iar 20 min odihna, si am incercat a doua oara si am reusit. De atunci... nu am mai dat gres....eu greu prima data

allynu mai fac nimic, AZI ca de maine e jale, ...

Caut o canapea nici prea-prea...nici foarte-foarte.... o vreau si crem...si sunt scumpeCei de la mobexpert au niste preturi nesimtite In tgv parca vad ca nu gasesc mare lucru... cum fac oare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Am pus pozeeeeeeeee!

Am vazut pruncuti frumosi de Viss ,Iony, Roxy si Catank!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

La multi ani Rares! Sa cresti mare si sa-i faci fericiti pe parintii tai!
Deja mi-l inchipui pe Rares plimbandu-se la brat cu mamica lui frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Noi suntem raciti cu totii. Dariei i-a mai trecut, doar mai curg niste muci, dar eu si tati suntem raciti cobza. Acum sper sa nu o intoarca si pe ea raceala.
Acum am o durere de cap de nu vad nici tastele bine! Si trebuie sa pun fundu la treaba ca nu am mancare, iar rufele murdare nu mai incap in cosul de rufe!

O zi buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

LA MULTI ANI ALEXANDRU DE ANAXEMA

noi suntem ceva mai binisor
desi stomatita inca ne da batai mariiiiiiiiiii de cap
delia cred ca si tu ai acelasi lucru
e urata senzatia nu ?
incerc sa inteleg ce siumte antonia
care nu mananca de 3 zile mai nimic
azi e a 5 -a zi de antibiotic
diseara il luam
sa vedem cum v om fi
si aseara am dat algolcamin
m-0am saturat de febra asa de mareeeeeeeee
nu mai vreaauuuuuuuuuuu

Mergi la inceput