La multi ani !!! Fluturasi de 2011 (132)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui MaryM85

Aaaa si CATINK pt post eu folosesc des lapte de soia si tofu mie imi plac.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)


Ce reprezinta tofu?aaaaaaa branza tofu? nici una nici alta nu am papat niciodata

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca





Daca cumperi lapte de soia sa cumperi simplu, iar tofu da branza de soia la inceput nu imi placea dar acum fac cu paste si in salata sau dim la micul dejun

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui MaryM85

Yasmi sa stii ca fac zilnic abdomene, cum crezi ca mia scazut burtoiu fac zilnic 80-100 de abdomeneeu am zis ca nu sunt grasa dar ma deranja burta desi am 63 kg cred ca am oase grele.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)


''baga'' mai multe treptat. Eu am ajuns la 300, ...sunt bune la burtica, mai bune decat praji

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui MaryM85

Yasmi sa stii ca fac zilnic abdomene, cum crezi ca mia scazut burtoiu fac zilnic 80-100 de abdomeneeu am zis ca nu sunt grasa dar ma deranja burta desi am 63 kg cred ca am oase grele.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)


''baga'' mai multe treptat. Eu am ajuns la 300, ...sunt bune la burtica, mai bune decat praji

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mada, nu i-am dat inca dinastea. dar papa juniorul seminte de floarea soarelui , porumb, pufarini
multumesc pt raspunsul cu centrala...deja aveam impresia ca nu vrea nimeni sa imi raspunda

eu o astept pe buni sa ramana cu L sa ies si eu la un mic shoping... as vrea o pereche de blugi..ceva tricouri....sa vedem...

mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



cheltuiala placuta!

Fug si eu la treburi...

O zi superba sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui MaryM85

Yasmi sa stii ca fac zilnic abdomene, cum crezi ca mia scazut burtoiu fac zilnic 80-100 de abdomeneeu am zis ca nu sunt grasa dar ma deranja burta desi am 63 kg cred ca am oase grele.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)


fff bine. bravo!!!ce inaltime ai???
fa abdomene cate poti/rezisti dar sa le faci corect. vezica sunt o multitudine de modele de exercitii-abdomene astfel incat nu te plictisesti sa le faci si asa diversificate iti par si mai usoare. cauta pe you tube sa le vezi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, spor la cumparaturi.

catank, minimartienii sunt niste vitamine pt copii de la Walmark...se numesc asa sa fie mai atractiv pt copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

catank, mada

mai sunt pe aci o jumica de ora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

YASMI am 1.65cm nu foarte inalta. ROXY am vazut ca vorbeai de triplarea greutati la un an Anda mea are deja triplata dreutatea la 10 luni s-a nascut cu 3100g si acum are 9300g, dar fiecare copil e diferit nu toti cresc si se ingrasa la fel.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

Neata....bag si eu o cafea ca-s rupta de oboseala. Julius s-a trezit aseara de 5-6 ori...nu mai shtiu ce are ca ultimul dintoc a taiat chiar de ziua lui...sa fie altul oare? In gurita nu ma pot uita ca nu ma lasa.

Vreau sa multumesc tuturor mamicilor care ne-au felicitat. Sunteti nishte scumpe .

La multi ani Rares Andrei shi Alexandru!!! Sa fiti sanatosi, cuminti shi cu minti :)!!! Multe si pentru mamicile lor scumpe!

Vorbiti despre margarina....noi papam Lätta cu iaurt acasa. Nu are E-uri shi e buna-buna. Pentru Julius cumpar din buticuri Bio, margarina 100% vegetala. Noi mai avem de luptat cu alergiile.

La capitolul somnic....Julius doarme o singura data pe zi de aproape 2 luni. La 6.30-7.00 se trezeshte, la 10.00-10-30 il pun la somnic 2 ore, 2 ore jumatate sau trei. Pe la 19.30-20.00 e la nani deja.

De papa, of.....greu la noi. Dimineata pe la 8.30 salam bio pe piine unsa cu margarina vegetala, sau cereale cu lapte shi fructe. Dupa ce papa, roade pina la masa viitoare fructe. Nu le mai papa pasate sau pisate cu furculita. Le vrea intregi sa le roada. La fel shi legumele. Morcov, ardei, castravete, rosii papa crude la bucata :). Cind il pun in patut papa laptic (mai alaptez) cit are. Dupa ce se trezeshte papam orez, paste, hrisca, legume fierte, cu sau fara carne dupa pofta shi chef. O data pe saptamana papam peste. Pe la 15-16 mai papa fructe cu biscuiti, iar pe la 18.00 iarashi cereale cu lapte sau piine cu pasta de ficatel, sau pasta de legume. In pat isi mai primeshte portia de laptic matern.

Va pupacim shi va dorim o zi buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata !

Am venit sa va salut , nimic important de spus si spor si chef de trancanit nu am, las pe alta Am chef de calcat camasi ca am o tona am calcat aseara 20 si mai am vreo 60 pe putin ca le-am adunat ceva plus vreo 10 ale mele ... deci sa ma duc acum ca tot am chef sa il fructific credca dupa vreo 10 ma las pagubasa si ii mai las si menajerei cateva ... si am sa fac si o banana cake pentru ca am multe banane coapte si mi-e si pofta

Va pup si poate ne auzim mai tarziu, nu promit, nu am chef de forum sincer.... iau o pauza de la butoane ca e binevenita nu ?



Mergi la inceput