Strugurasi de Sept-Oct2011 *41*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

ce aveti mai cu grupul ?? ce v a apucat ?
in primul rand eu nu cred ca individul a vazut ceva , doar face pe smecherul cu noi
in al doilea rand , daca e sa i fi spart parola fetei de yahoo , la fel de bine o putea sparge si pe cea de FB
eu cred ca ii dati satisfactie degeaba....

sa facem alt grup...de ce ? daca H nu mai are acces la grup , atunci nici el nu mai are
sa facem cont pe picassa nu prea este bine ca nu putem gestiona absolut deloc cine ne vede si cine nu
parola absolut orice o poate da oricui si noi habar nu avem
pe FB eu va spun de acum ca nu o sa vin (asta in cazul in care pasa cuiva)
in fine....nu cred ca are rost sa mai comentez...faceti cum vreti...

nanna saptamana asta o sa i dau mar si poate si para
legume nu stiu ce mai avem voie sa le dam
am inteles ca cartoful si ardeiul momentan nu....dar altceva ce ?
carnea cand o putem baga ?

rach scaunul arata f bine este f frumos
ai facut o alegere buna

camady eu mancarea o fac la aparatul cu aburi Avent
care face acelasi lucru ca al tau cel de la chicco
iese un piure destul de consistent
daca mi se pare mult prea gros , pun putina apa in el


_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

La multi ani Ionela

La multe lunite Kate

Multumim pt felicitari , suntem baieti mari de acum

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

La multe lunite pline cu sanatate si veselie si strugurasilor care azi sarbatoresc jumatate de anisor!

Insanatosire grabnica celor bolnavi,din pacate sunt multi!
(fata trista)

May -mai repeta-i inca o data soacrei tale ,poate isi aminteste ca este normal ca bebe (chiar si noi) sa nu doresca sa manance atunci cand nu se simte bine. Nu trebuie sa o fortezi.
Pofta de mancare va reveni de indata ce se va vindeca...uneori si mie imi face capul calendar soacra


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

may nici T nu manca aproape deloc cand a fost bolnav
nu avea pofta de mancare , il durea in gat , cine stie...
insa l am chinuit si eu cu medicamentele
ca am fost la un dobitoc de dr care mi a dat un pomelnic de medicamente care pe langa faptul ca doua zile i le am dat inutil , l am mai si terorizat pe bietul copil de o saptamana dupa nu mai deschidea gura nici macar sa i bag biebronul
nu vreau sa mi mai amintesc cum a fost

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Azi i-am dat zeama goala.A baut cateva lingurite.
Am uitat sa va zic ca eva a inceput sa vb..........ta-ta-ta, ete, da,da, dai, dai,te-te.Acum 2 sapt nu zicea decat aaaaaaa.
Si eu sunt de acord cu jade si may.Lasati contul fetelor.Toata ziua cream conturi..........ce dumnezeu.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

fetelor , voi in ce dati bebeilor sa manance, le-ati luat vesela speciala sau doar tacamuri.
Eu incerc sa caut boluri de sticla pt copii si nu prea gasesc, din plastic eu una nu i-as da.
Cele de la Avent sunt din plastic nu?, dar fara bpa presupun?

A-ti gasit pe undeva babetele care se imbraca su totul , din cate am inteles morcovelul pateaza rau.
Ne pregatim cu pasi mari de marea diversificare

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Anca, eu as lua boluri de la luminarc... oare sunt ok?
eu am bebetica din aia care se imbraca, dar am primit-o... arata foarte bine. Oricum nu e luata din ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Eu am achizitionat deocamdata paharelele de la avent + 1 lingurita (Lena sa traiasca!!!)

In materie de vesela eu zic ca ar fi bun orice castronel din ceramica (din asta de mancam noi in ea ...nici nu stiu ce e). Eu am zis ca o sa caut asa + cele de la Avent si sunt suficiente. Mai tarziu o canita cu cioc. Am un bibe de sticla nuk pentru orice eventualitate si cred ca altceva chiar nu mai iau. Apropos ...am niste cupe pt inghetata si mancand intr-o zi mi-am dat seama cat de comode sunt sa le folosesti la bb pt ca tii piciorul ala intre degete sunt suficient de adanci si sunt din sticla. Sau o avea si sticla ceva si nu e buna?1

Trebuie sa ne luam scaunel si steamer. Bunny ..ne-ai bagat morcovu-n cur cu steamerul ala de bambus drept pt care o sa iau si eu , cred, o sita de la ikea de inox.

Apropos de craticioarele de email..eu stiam ca emailul e toxic. Eu am cateva pe care le folosesc de ceva ani si chiar si emailul ala se curata de pe oala. In schimb am un set de inox cu fund dublu, foarte misto si am la el doua craticioare asa mici si frumusele.
Mai am acasa si un gratar din ala de se pune pe ochi..oare o fi bun? Alimentele se fac foarte misto in eldar nu stiu daca e ok pt bb..

Hai ca m-am lungit cat o zi de post!

La multe lunite sarbatoritilor de azi! Sa fie sanatosi si sa creasca mari , mari!

May, pupam pe Bea sa se faca bine repejor!

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MatzaRebela spune:

Buna ziua mamici:)
In Primul rand La Multi Ani Ionela:) Sanatate multa sa ne traiesti 1000 de ani:)

La multe lunite Bebe T. frumosule, sa cresti mare sanatos si voios sa iti bucuri parintii clipa de clipa:)
Felicitari pentru Diversificarea cu brio:)

La multe lunite Gemenasi de Rammy_79!(mai intra mami sa ne spusi is noua ca sunteti bine macar:) )

La multe lunite Maria Sophia:) Multa sanatate!

Despre noi acum...Cum eu am Racit cand am fost la vaccin cu fata bineinteles ca la cateva zile a luat si ea.. si are numai mucisori mititica si asa tuseste si rade:))))(daca tuseste sau isi sufla nasu cnv langa ea plange insa cand tuseste ea rade:)))
azi e a 3-a zi de diversificare insa nu ii place.. am inceput cu cartofel si morcovel facute pireut (nu mi-a acceptat deloc morcovelul simplu) Isi face greata ar baga in gurita insa cand simte pe limbuta ii vine sa vomite...
De ieri sta in 4 labute:))) si se zbengaie fata spate fata spate:)))tare comica e(si tacsu intreba cu o seara in urma auzi dar nu trebuia sa o ia si ea de-a busilea?:))))

In rest ce sa mai zic nu mai stiu... aaa si in fundulet sta mult mai bine ca acum o saptamana.
Si de la vaccin incoa tot maraita e plangacioasa(bine are si momente din astea rele insa per total e o ranjita)
ah si vroiam sa mai zic cv cv si-mi sta pe limba si nu pot sa spun pff ce naspa senzatie....aa daaaa de cateva zile de fiecare data cand vrea sa adorma isi maraie"canta" si apoi adoarme.. fie ca e la san fie ca e singurica...

Atat pentru moment, Revenim:) pupiciiiii

(despre omul de stiinta no comment... e vina noastra ca tot amintim de el..se simte important si normal ca se baga in seama)

Cea mai fericita mamica de Kate Rina 28.08.2011

http://burchiu.ro/botez_burchiu_kate_rina

Ispravele piticei: http://burchiu.ro/kate-rina-burchiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

bebetele care se imbraca cu totul au in Cora mai multe modele
eu am luat ieri una de la bertoni , 14 lei
azi i am dat o si e super cu ea , nu mai stau cu stres ca si pateaza toate hainele de morcov
o sa merg sa mai iau una , doua sa am de schimb

matza ai incercat sa i dai piureul mai lichid ?
sa stii ca si T la fel facea cand il dadeam mai gros , cand il simtea in gura ii venea sa vomite (chiar mi a vomat o data)
dar m am prins ca de la consistenta lui facea asa
acum il diluez cu apa si nu mai avem probleme

may a fost dr ?



_


de T 6+


Mergi la inceput