Strugurasi de Sept-Oct2011 *41*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Ionela La multi ani !

May pupam gargarita sa ii treaca repede raceala

Lali, felicitari pt botez ! (PS: si tu cu remi??? )

Intrebare: la 6 luni se fac 2 intepaturi la vaccin? Ca la 2 luni? Imi vine sa plang de acum...

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

La multi ani, Ionela!!!Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de familia ta minunata!

La multe lunite T!!!!
La multe lunite Kate!!

Oana, iti multumesc pt raspuns, nu am mai vazut si mesajul tau pt ca deja plecasem. Degeaba mi-ati spus marimile fetelor, nu s-a lipit nimic de mine, m-am dus in Kaufland si i-am luat fetei body-uri cu maneca scurta de 3-6 luni , adica marimea 62-68.Sunt desteapta foc

Apropo, sunt in Kaufland seturi de 3 body-uri destul de dragute cu manec scurta cu 20 de lei. eu am luat 2 seturi chiar

Fetelor nu va mai speriati de toti toparlanii care indruga verzi si uscate pe aici, nici eu nu cred ca a vazut ceva, si apoi ce sa vada? Eu cel putin nu am nimic de ascuns .poze cu Maria si restul familiei am si pe FB si am juma de liceu in lista plus o multime de fosti elevi, nu stiu ce sa mai zic...

Rach, deci iti place mei-tai-ul, ma bucur!Sa va plimbati cu placere cu el. Si mie mi s-a parut ca tipa lucreaza foarte bine, ingrijit. Daca mai folotiti mei-taiul si la iarna, sa stiti ca si coverul de la ea este super, grosut si usor de utilizat. eu acum pe Maria o imbrac destul de subtire, cu un costumas usor, pun coverul peste si gata. Cand ajung la interior (magazin, banca) , las coverul jos, adica scot breteaua de dupa gat si ramane agatat doar de mijoc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

klau, da, se fac 2 intepaturi. si mie mi-e groaza deja desi mai avem o luna. oricum asta va fi ultimul vaccin pe care i-l mai fac.

may, imi pare rau tare de tot, mi-e tare mila de piticuta, draga de ea. Cand a racit Mariuca, imi venea sa mor de fiecare data cand se ineca de la muci si se trezea plangand, te cred ca esti suparata, sper sa treaca cat mai repede afurisita asta de raceala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

La multe lunite kate, tudor & maria sophia

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Da klau se fac 2 vaccinuri ..
pe noi ne-a intepat, am plans putin , am luat-o in brate si gata supararea.. acum dormim sper sa nu avem reactii

rectific: 8700, 70 cm..
am intrebat-o de borcanase: a zis ca decat sa ii iau morcovi sau mere din supermarket, ea a preferat si prefera borcanasele ,decat sa iei fructe injecatate cu conservanti si hormonoi , mai bine ceva bio..
noi pana la 9 luni cel putin nu intoducem branza/iaurt ou peste.. cel putin , apoi vedem

Supa crema slaba, apoi piure mai gros si cand deja da cu limbuta ca si da cum ar mesteca introducem si carnita..
Putem introduce cereale: praf de orez, porumb, tapioca bio, amestecat in legume ...

ne-a dat fier profilactic, insa mai stau putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Fetelor de prin Iasi.. de pe ce site comandati voi hainute romanesti? stiu ca vb de ceva fabrica in zona.. danina?ceva de genul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

pup bulanase vaccinate de Ela, ce mare e, ma mir iar, grasanica

Cu borcanasele cred ca are dreptate, ca prin suprmaketuri avem fructe de cauciuc, asa gust au. Din cate am citit, borcanasele sunt fff atent verificate, spunea o tipa de la iulie -august care lucreaza in domeniul alimentar prin SUA ca sunt verificate dupa standarde Nasa. Nu sunt adepta borcanaselor insa cred ca daca nu cumparam din sursa sigura sau bio, mai bine borcanase si legume congelate (chiar voi mi-ati spus ca sunt mai ok) decat fructe si legume de supermarket.
Din cate am citit eu, f ok sunt borcanasele din DM.

Ooka, cred ca ai dreptate cu steamerul de bambus, acu m-ai pus pe gnduri, o sa iau sita de inox pt gatit la aburi si gata, nu ma mai complic cu nimic pt moment

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

sei daninaline la vs. au si siite. produse de calitate

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

La Multi Ani, Ionela cu multe bucurii si sanatate


La multe lunite T de Jade



La multe lunite Kate de Matza



Ela pupam bulanasele vaccinate


Mikka, la toamna o sa iau mai ales ca sigur vom verge si noi la munte.


Neata, Neata feteleee

Azi dupa-amiaza si noi mergem la vaccin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

La multe lunite Tudor, Kate Maria-sophia!

ionela e ziua ta mamiż sa ne cresti sa ne infloresti! sa ai parte de-o zi faina, plina de cadouri!!

sei acusi e Elena mai grasa ca tine pupam bulanase vaccinate si grase. fierul(habar n-am ce-i ala profilactic) constipa, stii, daż

a-pro-pos la noi, de la 6 luni te lasa sa-l tii tu in brate(tu stand asezata) cand il vaccineaza, si e o diferenta mare. bebe nu-i asa stresat/speriat, ca doar e la mami in brate. propuneti-i data viitoare asistentei

may imi pare rau de mititica. ce fac eu la tuse(de la Dani): il culc cu perna; cu capul in sus tuseste mai putin, nu-l acopar mult(cand transpira tuseste si mai mult) umezesc aerul (cu umidificator, cate-un prosop ud agatat prin casa, si cu fiebatorul de apacel tin pe noptiera... apas pe buton, apa se incalzeste pana face bulbuci, deschid capacul, ies aburii in camera...asa de 3-4 ori pe noapte.

nu cred ca va incalzeste cu ceva sa stiti ca nici noi n-am avut o noapte buna...si aseara de la 9 la 1O era sa sar pe pereti, fata mea cand ii somn urla de vai s-amar. si nu vrea nici in brate, nici in carut, nici plimbata nici nicicum...




Mergi la inceput