Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

fete noi suntem in spital,eu cu Carla cu perfuzii si antibiotic
azi noapte la urgente cu 39,2 si varsaturi,azi la 10 cu 40 si frisoane
faringoamigdalita
mateo e ok





Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


Sa-l ajutam pe Vladut

produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

se pare ca a luat ceva virus nasol d eundeva ca de abia i-a scazut febra cu perfuzii,impachetari etc...
m-am certat pe aici cu ei ca eu nu accept antibioticul,offf asa rau imi pare ca ii l-a dat
nu ma lasa sa scriu revin
de +8 ore+ e +cu pe+rfuzia va dati seama cum o tin



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


Sa-l ajutam pe Vladut

produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Denisa chiar vroiam sa intru sa vad cum sunteti ca si ieri si alaltaieri noapte numai pe voi v-am visat ,nu stiu de ce ca pe DC nu mai intrasem de cateva zile(sunt in urma cu vreo 2 cap).I-am visat pe cei mici ca si cum aveau o luna desi eram constienta ca au peste un an jumate...insanatosire grabnica...pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

fete noi suntem in spital,eu cu Carla cu perfuzii si antibiotic
azi noapte la urgente cu 39,2 si varsaturi,azi la 10 cu 40 si frisoane
faringoamigdalita
mateo e ok





Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


Sa-l ajutam pe Vladut

produse la bazar



Ce rau imi pare, dragele de voi! si cu febra mare, saracuta!Sanatate multa, multa, sa va puneti repede pe picioare, sa va lase acasa!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Crispro, la noi functioneaza f bine serul efedrinat. In maxim 2 zile e desfundat nasul.
Carla, sanatate multa!
Oana, cum sunteti? Ai rezolvat cu seful?

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

am culcat si eu piscoteii.le-am facut baie deodata-asa mi-e de ciuda ca am cada micuta si nu au loc amandoi sa se desfasoare! :(
la mine a venit o matusa sa stea cu Mihai o luna (ca sa evit cresa cat mai mult), apoi o sa revina soacra o perioada..apoi mai vedem.
dar ea nu a crescut copii, nici nu a venit mai nou in contact cu copii, trebuie sa ii spun tot -de la cum se pune scutecul, cum se face biberonul..unde se prinde bodyul cu capse :)

mihai e maimutica curata. absolut tot ce face frate-su imita. tot. asa e de haios. iar Stefan la fel de zvapaiat ca intotdeauna, fara stare..numa alearga si bubuie cd merge prin casa. si tipa, ca nu cumva sa uitam ca e prin preajma.

denisa, imi pare rau! e rau cu ei cand varsa, ca nu le poti da tratament si nici sa ii hidtratezi. de aceea ii interneaza. asa pateam si eu cu Stefan, insa era mai marisor si cu greu am evitat de 2 ori internarea- m-am chinuit o noapte cu el sa il hidtratez la 15 minute cu cate o lingurita de ceai, una de gatorade..toata noaptea! daca ii dadeam mai mult, vomita. sau daca ii dadeam apa.
am zis ca prefer sa faca diaree decat sa vomite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina2005 spune:

Buna seara tuturor,
am intrat sa vad ce mai faceti, ca mi-era dor de voi, dar din pacate noi nu mai aparem in listuta de pe prima pagina...ne-ati uitat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Pe cand zicem ca e mai bine
Temperatura 40
Scaune apoase
Varsaturi

I-am pus un supozitor de novocalmin... Dupa o ora are 38'9
In cat timp trebuie sa ii scada febra???
Acum l-am impachetat si daca într-o ora nu scade sub 38 mergem la urgente

DENISA sa nu iti para rau, la '40 nu prea sunt alte alternative inafara de antibiotice


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

39 temperatura si nu 40 - scriu de pe tel


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

uff..oana, dupa cum ziceam. varsaturile ma omoara. si eu m-as duce la spital daca nu reuseste sa bea nimic. temperatura plus varsaturi> infectie cu ceva. probabil rotavirus.
mihai a avut noroc ca doar diaree a avut- in prima zi vreo 8-9 ori facea, moaaalle..de vineri de-abia am putut aduna o lingurita sa duc la copro, ca tot a intrat in scutec.
sanatate multa tuturor.

denisa, asa e, la 40 temp si varsaturi, nici eu nu m-as gandi si as lasa drii sa faca ce vor. deja mi se pare riscant sa mai incerc eu diverse tratamente alternative. fii impacata!

Mergi la inceput