HAI puiutza, dari!!!!(70)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

salutare si de la mine,
Lady - ziua lui tati meu, sotul e curand pe 6 martie. am facut sarmale, piftie, ciupercute umplute cu branzica de capra, salata boeuf, restu a facut maica`mea. tu ce faci? ai ajutor pt maine? nu va duceti la tara?
Alina - v-ati chefuit? multa sanatate bunicutei. ale mele inca nu au 80 de ani. curand...
elenii - nu mai stiu cand ai nascut, dar descrii exact perioada mea de pe la 3-4 saptamani cu sanii. se rupeau cojile de pe sfarcuri de credeam ca se descompun si raman fara. a fost o perioada tare urata, stiu cat de greu e si ii multumesc lui DD ca m-a intarit, caci nu stiu altfel cum am rezistat. Mi se parea imposibil cand imi spuneau toti sa continui sa il tin pe bebe la san. acum e parfum, poate sa traga de ele ca nu mai doare nimic. Daca am rezistat eu cred ca rezista oricineIti tin pumnii si mult curaj !!! sa te gandesti ca asa e cel mai bine si pt tine si pt pui.

ma inscriu si eu in clubul mamicilor cu bebici biciclisti si sfarcuri ca de cauciuc de care se trage cu mare pofta. asta e, ma gandesc doar ca asa e prioada.

puiutza

Mihaela - asteptam mesaje de la mamica implinita si fericita !!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Mi-a regurgitat un pic si pe gura si pe nas la jumatate de ora dupa ce a mancat. Ati intalnit asa ceva? Nu a fost mult cantitativ, dar a ost...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

Si noi din pacate tot in clubul biciclistilor, culmea e ca avem un set de body uri pe care e desenat un iepure biker. A luat fata exemplu

Gianina si Mady si eu credeam ca nu se satura, ca am prea putin lapte cand o vedeam nervoasa la san si il lasa plangand ca sa-l caute cu disperare secunda urmatoare. M-am lamurit si eu intr-un final ca biata copila nu de foame face asa, ci din cauza durerilor de burtica sau pur si simplu de oboseala. Acum cand face asa o tin pe um#259;r sa eructeze cum spunea si Faith sau o legan si adoarme.

Faith te felicit pt ca esti o mamica asa priceputa desi esti proaspata in meseria asta Ai frati mai mici?

Olga #539;i-am admirat copiile la indigo sunt superbi baietii tai nici nu puteau fi altfel cu asa o mamica
Anda Multumim pt vestile despre Miha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

FETELOR AM NEVOIE DE O PARERE URGENT daca am febra 38,4 mai alaptez sau nu?


Stiu ca a mai fost cineva in situatia asta dar nu stiu cine ,de aici de pe forum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

da, Altesa, alaptezi, intre timp identifica si de la ce i febra ca sa vezi ce tratament ti se potriveste, compatibil cu alaptarea. Multe lichide.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

cristina am racit ca am iesit fara haina pe mine la -10 grade din masina din calura repede cu copilu in brate pe la budimex el era blindat dar eu m-am neglijat disperata sa ajung cu el mai repede la doctor.


nu e de la sani daca la asta te refereai am luat deja paracetamol ,homeogene si oscilo dar cum sa fac sa scada febra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

sara si al meu face scandal la san din cauza durerilor de burtica dar am gasit metoda sa pape linistit dau drumul la feon sau la aspirator si papa linistit pana adoarme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Paracetamol scade si febra, daca creste mai sus de 39 si nu scade cu paracetamol, mergi la dr neaparat sa vezi ce antitermic mai poti lua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Pentru a scadea febra bea bea lichide multe, redu tempertura in incaperea unde stai, dar imbraca-te mai gros, sosete cu otet, comprese cu biter suedez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

salutare si de la noi!

am facut o pauza de cateva zile, dar am citit tot.

felicitari mihaela! recuperare rapida si bine ai venit iris!


la subiectul despre vomitatul copilasilor eu cred ca sunt campioana. voi va vaitati de ceva minor. al meu o data la 2 mese vomita in jet pentru ca se agita ff tare de la durerile de burtica. am incercat toate variantele posibile si imposibile. nu mi-a iesit nimic. am vb cu pediatra si mi-a zis ca atata timp cat copilul ia in greutate sa nu ma ingrijorez. deci, incerc sa nu ma ingrijorez, desi e f stresant.
ileana am vazut ca odata i-a iesit pe nasuc si atunci s-a speriat fff tare si f greu l-am linistit.

intre timp am experimentat prima noastra iesire in oras la restaurant la un botez...am avut cel mai cuminte baiat. nici nu s-a miscat din carucior. desi era ora mesei, cat am stat acolo nu s-a trezit. asa ca toata lumea a tras concluzia ca baiatului ii place la restaurant si o sa fie mare petrecaret binenteles ca dupa ce am plecat a inceput distractia...urlete, suspine, agitatie, masa si vomat pe hainele de "gala" ale lui si ale lui mami. dar apoi am avut totusi o noapte linistita.
aaa. si tot ieri am avut prima experinta in calitate de mama si cum ar trebui sa ma organizez ca sa mearga treburile. am esuat in sensul in care trebuia sa fim la ora 3 la biserica si am ajus la 4 cand se terminase slujba, dar la fix pentru poza de grup . trebuie sa invat sa ma mobilizez mai bine. oricum inainte de plecare a fost haos.
ileana ii dau bonisan si intr-adevar a inceput sa faca kk. o data la 2 zile, dar face. tot mai are durerile de burtica, dar si de infacol avea.
si pentru ca la restaurant l-am leganat cu caruciorul si am vazut ca i-a placut, astazi, pentru ca a fost toata ziua marait, l-am pus in carucior si l-am leganat, iar acum doarme de la ora 5 si nu da semne de trezire, desi ora mesei era 7.
cam atat despre noi.
puiutza cum mai esti? maine ne dai noutati?


Mergi la inceput