Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (51)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

Fetele eu intru mai rar ..am inceput fac si ma preg si pt licenta ..cu Ianis si toate cele pe capdar va citesc cu mare drag!!
Ianis papa dimineata la 10 fructe si la amiaza legume..inca nu am introdus altceva nou..mai asteptam!
De vreo saptamana Ianis nu mai vrea sa doarma in patutul lui delocnu stiu ce sa ma mai fac ca nu pot deloc sa ma odihnesc bine cu el in pat cu mine si a doua zi is varza..dorm la cursuri

Va pe toate si va imbratisez cu draggg


Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


AlyMih, te cred!!! Nici eu nu ma odihnesc bine cu Imi in pat!! Iti mai amintesti la inceput de ianuarie cand nici a mea nu dormea si ne a zis Betty sa insistam cu pusul inapoi la ei in patut? Asa am facut!!! Mi a luat vreo 5 nopti, dar am reusit!! Acum, o mai iau cu mine in pat DOAR pe la trezirea de la ora 4 si asta doar daca e agitata, ca sa mai prind si eu un pic de somn!! Bafta multa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Fetelor am si eu o intrebare legata de problema dintilor. Este safe sau nu sa ii dam bebelusului cu substante pe gingii ca sa-i amelioram durerea? Ma refer la BabyOranjel si alte "alifii". Voi le-ati dat cu ceva ajutator? Merci!


din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




Ilida, noi nu avem nici un dinte, dar din ce stiu eu de la prietena mea care a avut astfel de incercari, e safe!!! Pupici!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

oricum nu mai am timp mult, in iunie merg la servici, si atunci nu va avea cine sa-l tot duca, asa ca insistam acuma pana sunt eu acasa cu el

mama de Carol (29.12.2008) si Patrick (04.07.2011)
blog
http://s288.photobucket.com/home/cristi_2003



Ma bucur mult!! Sanatate multa si pupici!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Salutare si de la noi!


Noi suntem in refacere dupa un sfarsit de saptamana in care am fost toti bolnavi. Andrei cu congestie la plamani si sinusuri (e pe antibiotic), Emma cu otita la ambele urechi (e pe antibiotic), eu dupa 5 zile de febra cauzate de gastro-enterocolita virala plus gripa....In fine, acum suntem mai bine.

Ilida, eu i-am dat cu Oragel lui Andrei cand era bebe si mi-a facut o reactie alergica f. puternica la el (dar el e f. alergic). Mi-am pus si eu pe limba sa vad cum e si e ca spray-ul ala de la dentist cu care ne dadeau ca sa ne amorteasca, mai tii minte? Eu nu-l suportam . Daca il testam pe mine inainte sa-l dau pe el, nu-i puneam. Este un anestezic si efectul trece in aprox. 10-20 minute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui gogoshika10

Multumim mult pentru urari, Miha! Si va dorim si voua viata lunga si fericita impreuna! sper ca v-ati distrat fain! Pupici.

Cristina G.
mami fericita de Andrei Sabin

"http://lb1f.lilypie.com/nIbTp3.png"


Multumesc Cristina!!!
E, nu prea ne am distrat, doar acasa uitandu ne la meci!!
Si parca si Imi a vrut sa ne faca un 'cadou' si in noaptea dinspre 26 spre 27 ne a trezit la 4 dimineata cu chef de joaca, ca noroc cu sotul care m a lasat pe mine sa dorm si a luat o el in primire!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

PETRU de anaemi - 29 iunie
ARIANNA-MARIA de Arianna_M - 29 iulie
CASIAN-OCTAV de ireth - 29 iulie
ALEXANDER-MATEI de wndyctygirl - 29 iulie
RARES-CRISTIAN de dulcica27 - 29
NECTARIA-IOANA de anda_82 - 29 iulie

mammaaa ce gasca de sarbatoriti avem astazi
pupici iepurasilor, multa sanatate!!!

[ harp] [ harp] [ harp] [ harp] [ harp]


mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





Da, da 29 este o gasca mare!!! La multe lunite si de la noi si multa sanatate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

anda...ma bucur f mult pt tine.
nu vreau sa mi fac iluzii, eu am ramas extrem de greu gravida...nu stiu dc sau cand voi mai ramane....sper...


_

Mami fericita de Iustin-Andrei (18.07.2011)





Ramona, dar cat timp ti a luat sa ramai insarcinata? Ca din pacate nu prea am citi odiseea pentru ca lucram!!
Care e povestea lui Iustin?
Sunt sigura ca o sa ti placa sa ne povestesti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Anda, imi pare rau pentru cazatura Nectariei!!!
Bine ca e bine scumpica!!!

Alina_din frumos ce poveststi de Mihail!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Anda, in legatura cu combinatiile eu ii dau:
dimineata: cereale cu mei+LM
Cand am timp, dupa cereale ii mai dau si cateva lingurite (nu prea multe ca deja e full) de fructe: para+piersica, azi dimineata avocado+pepene rosu, mango+piersica, mango+para
mai pe la 12-1 fructe: ce ramane din preparatul de dimineata
mai pe la 3 legume: noi am introdus doar morcov si cartof dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andy08


Noi suntem in refacere dupa un sfarsit de saptamana in care am fost toti bolnavi. Andrei cu congestie la plamani si sinusuri (e pe antibiotic), Emma cu otita la ambele urechi (e pe antibiotic), eu dupa 5 zile de febra cauzate de gastro-enterocolita virala plus gripa....In fine, acum suntem mai bine.

Andy, mami de Andrei si de Emma


Vai vai, imi pare foarte rau!!!
Of Doamne, bine ca sunteti mai bine!!! Mi e tare mila de Emma cu otita!!! Vai si mai e si pe antibiotic!! De la ce fac ei otita asta?
Sanatate multa!!!

Mergi la inceput