Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (51)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

Multi ani inainte Miha!Sa fiti sanatosi,uniti si sa aveti grija unii de altii!
Sper in aceasta deplasare sa ti se indeplineasca visul

Loredana,
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png




Multumesc mult Lori!!!
In legatura cu visul, NUUUU!!! Mai poate astepta!! Chiar nu s pregatita pentru inca unul asa de devreme!!! Sincer!! Corpul meu este inca o epava!! Poate mai incolo!! Inca nu m am decis, dar multumesc frumos!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Uram si noi multa sanatate si bucurii sarbatoritilor de azi:

PETRU de anaemi - 29 iunie
ARIANNA-MARIA de Arianna_M - 29 iulie
CASIAN-OCTAV de ireth - 29 iulie
ALEXANDER-MATEI de wndyctygirl - 29 iulie
RARES-CRISTIAN de dulcica27 - 29
ai multumim celor care ne-au urat.

Astazi mi-a cazut si mie Nectaruta din pat si m-am speriat ingrozitor, insa pare ca e ok, se comporta ca inainte.am lasat-o in mijlocul patului mare si am iesit din camera pentru cateva secunde si am auzit bumm.Oricum multumesc Lui Dumnezeu ca nu a patit nimic.A devenit f rapida la rostogoliri, ca asa ne deplasam cel mai usor, in cateva secunde parcurge tot patul.
Vreau sa-i mai diversific meniul si nu ma duce capul ce sa-i mai dau.Papam piure de legume cu pui, dovleac placintar cu branza, legume cu branza, legume cu ou.Voi ce combinatii mai faceti?

toate fetele

Mami fericita de Nectaria(29.07.2011) si 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Miha ma bucur ca ati scapat de constipatie si la multi ani inainte alaturi de sotul tau.

Crisspy multumesc tare mult!!!!

Razvi si Andra sunt mai bine amandoi, nu mai tusesc, cred ca am terminat cu bolile pe saptamana asta . Trebuie sa-i fac vaccinul mandrei dar mai astept sa-si revina complet. Saptamana astea a scazut de la 6 kg la 5,8kg, deci tot la categoria fulg ne incadram.

Draga mea Crisspy, am fost si eu cu a mea la cantarit luni, pe 27 februarie. Asa, pe 31 ianuarie avea Imi 6,540 kg si luni pe 27 februarie avea 6,760 kg!! Deci a pus in 4 saptamani (aproape 1 luna) 220 grame!! Eu nu sunt deloc impacientata, caci cica ele o sa fie mai micute de felul lor, asa mi a zis mie health visitor ul!! Deci nu trebuie sa ne panicam!! Atata timp cat iau in greutate e bine!!

Crisspy, fericita de Razvi (16.02.2009) si Andra - Maria (26.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura13
baietii sunt bine, alex creste, pe zi ce trece. se ridica toata ziulica in picioare, de tot ce prinde, incearca sa faca ceva pasi timizi, tinut de manutze, a inceput si el sa spuna silabe (ta-ta, da-da, etc). buba mare e ca se trezeste pe la 6 dimineata si nu mai reuseste sa adoarma, drept pentru care pe la 8 dimineata se culca iar, si programul lui atat de frumos (pana acum) este dat complet peste cap. noaptea doarme destul de rau, f rare sunt noptiile in care reusim cat de cat sa ne odihnim.

BRAVOOOO!!!

de mancat mananca f bine, in continuare (da, noi suntem cu fructe crude...

Deci nu sunt singura!!! Deci se poate!!!! Yeaiiiii!!!!! Azi dimineata i am dat pepene rosu cu avocado (reteta de pe site ul wholesomebabyfood) si i a placut!! In materie de legume, noi am papat doar morcov si cartof dulce. Am mers ca la carte, trei zile cate o vegetala!! Dar mi s a zis ca de acum pot sa i introduc si la 2 zile!! Oare e ok? As vrea sa introduc de maine dovlecelul de placinta (engleza: butternut squash).

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si Alexandru 01.07.2011

Poze Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_din

Noi tot crude papam fructele. Citricele stiu ca se dau dupa 8 luni ca sunt usor acide.

Alina cea mai implinita de Mihail (8.08.2011)


Super!!! Eu cred ca cele mai sanatoase sunt fructele crude!!! Eu nu i am dat citrice pulpa, doar suc. Imi cumpar eu suc gata stors de portocale (sau il fac eu acasa) si i dau si ei cu paiul!! E innebunita!!! Si i am mai facut suc de clementine cu mar!! Super tare, a baut bine de tot!! Nu a avut nimic!! Adevarul e ca nici eu nu patesc nimic de la citrice!! Nu imi creeaza aciditate!! imi seamana!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda82

Miha ma bucur ca a scapat Imi de constipatie, si noi avem iar Nectaruta imi cam refuza masa de fructe ...Sper sa gasim si noi o cale sa scapam de ea.Dc astazi papa para poate ra mai bine, dar nu a vrut!!!

Ai incercat cu supa (apa chioara in care au fiert niste legume?). Noi asa am scapat!! Si i am dat si vreo 2-3 picaturi de ceai de musetel!!! Cum mai sunteti cu constipatia??

Sa va spun si de bb din burtica.Am fost azi la dr.Mi-a zis ca e ok cicatricea, ca s-au folosit fire care se resorb...si ca mergem inainte cu sarcina.Bb are 9s si 3 z si ii batea inimioara si misca de zor.Ma rog la Dumnezeu sa mi-l lase si sa ajungem cu bine la termen.

O sa ti l lase Anda!!! Eu pun pariu ca e baiat!!! Sa ne anunti imediat ce afli, da??? La cate saptamani iti poate spune sexul copilului in Romania?


Acum un mesaj pentru cineva care ma citeste si a informat lumea inaintea mea ca sunt insarcinata: Luisa, draga iti doresc spor la citit in continuare,oricum in general nu esti in stare decat sa vb despre altii, ca despre tine nu prea ai ce.

Ups!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

La multe lunite!!!Ce de a sarbatoriti azi

PETRU de anaemi
ARIANNA-MARIA de Arianna_M
CASIAN-OCTAV de ireth
ALEXANDER-MATEI de wndyctygirl
RARES-CRISTIAN de dulcica27
NECTARIA-IOANA de anda_82


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui oxidoni

Salutare si de la noi fetelor.

Reusim sa va citim (ca tot se scrie mai putin), dar e mai greu cu scrisul si la noi... Si nici nu prea avem noutati. Treziri tot dese noaptea, legumele tot cam neiubite, de-a busilea niciun gand. Se lasa din fund pe burta, dar cam atat.

Imi pare rau de trezile noaptea!! La noi e la fel!! O sa vina timpul sa ne bucuram si noi de somn Oxidoni!!! Ca sa te incurajez, vreau sa ti spun ca azi dimineata m am trezit eu inaintea lui Imi!!! Fetelor, nici nu mi mai amintesc cand am postat ca s a intamplat minune ca asta!! Dar nu va imaginati ca nu s a trezit si peste noapte!! ehaaa, treziri au fost la 1 si la 4. Dar imediat la loc la somn!!! Am fost super fresh azi!!!

Sapt asta fac bagaj ca plecam la parinti, iar eu si Miruna ramanem vreo 2 sapt (sper sa nu ne uitati...o sa mai intram de pe tel). Trebuie sa-i calc camasi sotului, sa aiba stoc.
Mai nou, de vineri mai avem un sufletel in casa: un bichon mic si negru si frumos foc. L-am luat ca sa i-l facem cadou mamei mele, asa ca pana vineri convietuim impreuna. Ne e f drag, si ne bate un gand sa-l pastram pt noi, dar mi-e ca o sa ne fie greu dupa ce ma intorc si eu la munca...plus ca mama isi doreste f mult un catel mic. Speram sa se bucure cand i-l dam. Va fi surpriza

Distractie mare Oxidoni si cu siguranta nu te vom uita!! Cat despre catel, te inteleg!!! Eu eu as fi vrut unul, dar vorba ta!! Ce face dupa ce ne intoarcem la servici? Ei vor plimbati, vor afara pentru exercitii, nu vor sa stea singuri!!! E pacat!! Mai bine o sa stea la mama ta!! Si o vei bucura enorm!!! Las o pe mama ta sa se bucure cat mai mult de Miruna si tu fa o pauza!! Eu asa o sa fac cand ajung in romania!!! Pe la masaj, sala, si cofetarie!!! :))))))


Mami de minune de fetita Miruna-Maria (14 iulie 2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Anda, sanatate lui bebe, sanatate fetitei si nu fi suparata, pana la urma a dat o veste minunata
,,o ce veeesteee minunaaaataaaa" :))))))))))))

Bravo tie mamico, aducerea pe lume a copiilor este o binecuvantare si nu o suparare si nu o rusine.
Felicitari!



mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





Ba, eu te iau la mine acasa!!! Ma faci sa rad la fiecare pas!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufi79

Altfel miscam intr-uuuuuuuna, ma face bucati pana seara , n-are stare o secunda si nu sta DELOC singur . Spune mama, tata, papa, baba, dada, hei si mi-e drag de mor .
Asteptam si noi cu mare interes primvara ca am epuizat toate jocurile si jucariile din casa .



mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel
Doamne ai grija de noi




Ce frumos Pufi!!!!

Mergi la inceput