Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (51)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

sarbatoritilor de azi.

MORENNA

Andy si eu astept primavara si vara, macar sa mai creasca putin daca de virusi nu scapam.

Andreea_tc felicitari pentru dintisori. Imi pare rau de alergia la banana, incearca sa o scoti din alimentatie si sa reveniti la ea peste ceva timp, o luna, doua cand sistemul digestiv este mai dezvoltat, poate o tolereaza mai bien atunci. In legatura cu ochiul, eu stiu ca e normal sa mai fuga insa pt linistea ta mergi totusi la dr. Bafta si sa auzim de bine.

Alina cat a avut temperatura? I-ai dat antitermic punctual, adica numai cand a facut temperatura? Sau din 4 in 4 ore? Mi se pare totusi cam mult sa stea cu temperatura o saptamana, dr ce zice?

Legat de laptele praf, eu de cate ori plec undeva incalzesc apa un pic mai mult, o pun in biberon si biberonul intr-o gentuza termorezistenta de la Avent iar laptele praf il iau separat intr-un recipient pt lapte praf de la Avent (are 3 compartimente, deci poti sa pui acolo pentru 3 mese).

Noi suntem binishor, sper sa nu ia Andra virusii de la Razvi. Am fost aseara si i-am facut Andrei radiografie la sold, pentru ca pediatra a auzit un click la unul din ele. Astazi ma duc sa iau radiografia cu interpretare cu tot, sper sa nu fie nimic.

fetele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Oooo, La Multi Ani, Morenna!

Iti doresc tot binele din lume si multe multe bucurii de la puisor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

LA MULTI ANI MORENA!!! MULTA SANATATE SI FERICIRE, TIE SI CELOR DRAGI

mama de Carol (29.12.2008) si Patrick (04.07.2011)
blog
http://s288.photobucket.com/home/cristi_2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Multumim Morenna !!! La multi ani fericiti si tie !!!

Noi am serbat pana mai devreme, cea de-a 5 aniversare a lui Filip cu febra si mers la doctor.

Ieri ne-au sunat de la gradi ca Filip, a facut febra 39...deci azi dimineata am fost la doctor. Se pare ca este ceva viral cum si banuiam de altfel. Mi s-a luat de toate virusurile astea!!!!

Petru inca este bine...si sper sa nu ia si el. Este un grasan are 10 kg si 150 g si 73.5 cm. ...Mi-a rupt mainile,spatele,tzitzile...tot

Mi-e un drag de el de mor.Face pa pa si ca indianul (acum nu va imaginati ca si scoate zgomote la fel ...dar a prins ideea ), dar evident nmai cand vrea el

Treziri inca mai avem si noi,destule. Ieri noapte mai mult pe fotoliu am dormit...dar deja am devenit imuna .

Crisspy,multa sanatate si voua! Bafta sa aveti rezultate bune la radiografie!

Laura felicitari pt progresele lui Alex.Ai niste baieti super frumosi ! Cum este Dani?

Andreea felicitari pt dintisori !

Alina si eu zic ca este prea mult o saptamana de febra! Multa sanatate si voua!

Corry,Morenna, Andy



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Burtocika Irina cand face 6 ani ? daca in toamna are 6 ani si ceva bine si daca tu consideri ca poate face fata cerintelor ...nu ai de ce sa iti faci griji....zic si eu, dar parca ma vezi la anul (2013) ca o sa am aceeasi dilema

Aoleeeuuu....tocmai am realizat ca in toamna lui 2013 o sa am baiat la scoala Mi s-a facut un gol in stomac !!!

Doamne ce mai trece timpul asta!!!

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andy08

Alina-din, si eu as zice sa mergi la dr. din nou. E prea mult o saptamana la bebe asa mic. Starea lui generala cum e? Mananca? Emma a facut otita si avea tot 38,5-39, incepuse sa nu mai manance...

Andy, mami de Andrei si de Emma


nu are nici un alt simptom. starea generala este buna. mananca, se joaca, chiuie.temperatura o face in mod special seara, ziua este bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea_tc

Fetelor noi suntem pe aici va citesc, dar mai greu din cauza serviciului.

Noutati: a iesit si al 4-lea dinte si suspectez o intoleranta /alergie la banana. Dupa ce mananca se inroseste rau in jurul gurii si stiam ca asta e unul din semne.

Voi ce parere aveti?

Mai avem programare la oftalmolog ca lui Alex ii mai fuge putin ochiul stang si vreau sa vad ce spune si dr.

cam atat.

va pup

Mamica de Alexandru Andrei 27 Iunie 2011


Felicitari pentru dintisor si sper sa va lamureasca medicul in legatura cu alergia!
Despre ochisori ,eu stiu ca pot fi asa pana la 1 an si abia atunci sa se fixeze ,dar e bine ca te duci ca sa fi linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_din

Noi nu scapam deloc de fabra asta. cu tot cu antitermice rar scade sub 38. Nu stiu ce sa mai cred. am senzatia ca-l dor gingiile, ca ar fi de la dinti dar totusi o saptamana de febra nu este prea mult?

Alina cea mai implinita de Mihail (8.08.2011)


O alina,multa sanatate si sa se termine odata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

La multi ani cu impliniri pe toate planurile si sanatate din belsug pentru MORENNA si FILIP de Anaemi

La multe lunite si pentru sarbatoritii zilei!Sa fiti sanatosi si sa va bucurati parintii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Multumim Morenna !!! La multi ani fericiti si tie !!!

Noi am serbat pana mai devreme, cea de-a 5 aniversare a lui Filip cu febra si mers la doctor.

Ieri ne-au sunat de la gradi ca Filip, a facut febra 39...deci azi dimineata am fost la doctor. Se pare ca este ceva viral cum si banuiam de altfel. Mi s-a luat de toate virusurile astea!!!!

Petru inca este bine...si sper sa nu ia si el. Este un grasan are 10 kg si 150 g si 73.5 cm. ...Mi-a rupt mainile,spatele,tzitzile...tot

Mi-e un drag de el de mor.Face pa pa si ca indianul (acum nu va imaginati ca si scoate zgomote la fel ...dar a prins ideea ), dar evident nmai cand vrea el

Treziri inca mai avem si noi,destule. Ieri noapte mai mult pe fotoliu am dormit...dar deja am devenit imuna .

Crisspy,multa sanatate si voua! Bafta sa aveti rezultate bune la radiografie!

Laura felicitari pt progresele lui Alex.Ai niste baieti super frumosi ! Cum este Dani?

Andreea felicitari pt dintisori !

Alina si eu zic ca este prea mult o saptamana de febra! Multa sanatate si voua!

Corry,Morenna, Andy



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






Mai Ana,dar ce grasan-lungan ai tu acoloCred si eu ca ti-a rupt ..totPupam cu drag Petrisor frumusel si-i dorim sanatate maxima!

Mergi la inceput