Brumarei si craciunite de nov-dec 2011 (3)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

LA MULTI ANI TUTUROR FEMEILOR,SA FITI IUBITE,SANATOASE,SA IUBITI SI SA VA DEA BUNUL DUMNEZEU NUMAI LUCRURI BUNE.Aramis e o firma care vinde haine de copii si bebei,au si site.va pupam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

lA MULTI ANI, MAMICI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela-p spune:

la multi ani ! cu intarziere, ieri am avut multa treaba si nu am ajuns la net.
in turcia nu am fost niciodata, doar in bulgaria si grecia
nu am mai fost de mult la marea noastra si ne gandim sa mergem
dar nu am mai fost in formatie de 3 si luna martie e o luna buna de rezervat vacante si ar trebui sa ne hotaram
ma gandesc ca ar fi ok ceva aproape de plaja, dar nu stiu ce vom face cu mancarea pt ca fetele mele sunt cam fitoase, plus bebe care poate va fi cu diversificarea
deocamdata, stefaniei nu ii plac deloc calatoriile, nici macar scurte, face f urat, asa ca nu stiu daca va fi mai bine sa putem sta undeva cateva zile
cu maia si maria am fost cand erau de cateva luni la mare, bulgari si la noi, si a fost totul ok.
dar acum cu 3 e mai complicat cu logistica
chiar nu stiu ce sa fac...



mamica fericita de 3 printese Maria Teodora 26dec 2001, Maia Andreea 28 nov 2006,Stefania Gabriela 20 nov 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

ia uite ce de turcalete pai mai bine mergeam impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecori spune:

mihaela,

iti recomand cu caldura Antalya-zona Lara, mai ales pt copii e super, 15 min de la aeroport. sunt hoteluri care au bufet pt bebelusi, bufet pt copii, bufet pt adulti, bleder, sterilizatoare, in camera patut/tarc pt bebe...tot ce ai nevoie. uitate la Delphin Palace, Miracle, Shewoods...sunt cateva din ele.
la noi la mare daca mergi vei fi dezamagita...camere foarte mici si pt doua persoane...dar daca mergi cu 3 printese dupa tine...noii am fost in vara si tare dezamagiti am fost...ce imi place la noi la mare e ca te plimbi dintr-un capat in altul al statiunilor...la turci stai intr-un loc nu ai nevoie sa iesi din hotel.

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristineescu spune:

Oana, intrebai de alapat, cat de papaciosi sunt bebelusii: al meu nu prea cere si mai mult vrea in somn sau semi-adormit. Noaptea se trezeste de 2 ori. Poate bebelina ta are un puseu de crestere.

Tonia, cu cine o sa stea bebe?

Miere, ce devreme ai inceput jobul. cine sta cu bebelina? aha, am vazut ca e la cresa, of, of.

Mihaela, ma bucur ca sunt mai bine fetele tale. Voi unde vreti la mare? Abia astept si eu vara sa ne bucuram de mare. Noi ne-am mutat in constanta de 2 ani :)

Arleza, cum mai e bebelina? Si noi am tras-o cu febra de la o laringo-traheita.








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristineescu spune:

Anna-mama, ati scapat de muci?

Bebele meu a fost bolnavior, a luat de la fratior o laringo-traheita si am tras-o cateva zile si a slabit vreo 200 de grame. Noi azi implinim 5 ani de la acte si ma uit cum zboara timpul. Fac cinste azi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonia Antonia spune:

cristineescu, cu bebe o sa stea soacra mea care va veni la noi peste 2 saptamani.Ma suprapun cu ea numai 2 zile pentru predarea stafetei. Ieri i-am dat pentru prima data lapte din biberon, i s-a parut ciudat la inceput, nu stia sa traga din tetina dar pana la urma a mancat vreo 50 ml. Dar tot sanul e baza...nu stiu ce o sa ma fac eu la inceput peste zi cu tatele pline de lapte. Cred ca in timp secretia se va diminua. Imi pare tare rau pentru bebe ca nu va mai suge cand vrea el, incerc sa pastrez alaptatul de dimineata si seara.

Apoi, din septembrie va merge la cresa.

Deocamdata e sanatos, nu a racit, are numai dermatita atopica destul de serioasa, cu leziuni pe fata si pe brate. Si supraveghem pielectazia.

WE placut tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

Salutare!CRISTINEESCU,Sara e mai bine,multumim de intrebare,i-a trecut raceala,sper sa nu mai raceasca ,niciodata daca s-ar putea.TONIA bafta la inceperea serviciului.Cum v-ati distrat de 8 martie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

neata fetele
o cafeluta
noi am facut vaccinul de 4 luni, am tipat de a sarit pampersul de pe popoias
de cateva zile suntem ffffffff plangaciosi si nu vrem sa papam, roadem degetelul numa in lateral
avem gingile albe si umflate la canini
sper ca nu ii da intai caninii
azi mergem la dr sa vedem ce ne zice

Mergi la inceput