Brumarei si craciunite de nov-dec 2011 (3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

Buna seara fetele mele dragi!Bine ai venit OANA,intreaba tot ce vrei si spune ce te framanta,noi iti raspundem cu placere,daca stim. ALTESA,Sara mea dupa vaccinul de 2 luni a fost agitata si nu mai manca asa bine,a avut si vreo cateva episoade de plans teribil,de nu o puteam calma cu nimic,dar dupa o sapt si ceva a trecut si si-a revenit.Cu colicii noi nu am avut prea mult de furca,doar o luna maxim a avut; dupa 2 sapt de la nastere i-au aparut si in primele zile a fost groaznic ca nu ii gaseam remediul,pana cand am vazut ca ii merge cu Espumisan.Nu i l-am mai dat de 3 ori pe zi cand am vazut ca nu se mai schimonosea de durere,si nu isi mai ducea piciorusele spre burtica.Atunci am inceput sa-i dau o sg doza dimineata un timp,cam 2 sapt,apoi nu i-am mai dat deloc.Fetele am pus ceva poze de la botez pe facebook,daca vreti sa ne vedeti,dar tre sa mai pun ca sunt decat cateva,cand am timp mai pun.Va pup si noapte buna sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza2bby spune:

O PRIMAVARA FERICITA SI LINISTITA TUTUROR MAMICILOR!


SPER SA PRIMITI MUUUUULTE MARTISOARE SI SA VA BUCURATI DE ELE

PUP TOATE FETELE SI TOTI BEBEII


Alina mamica fericita de Maya Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

Buna dimineata tuturor!Sa aveti o primavara frumoasa,sa fiti sanatosi,voiosi si mancaciosi,mai ales ca prin aprilie sau mai unii bebei incep diversificarea.De la noi multe flori,ganduri bune si de asemenea multi pupici:*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

Fetelor va rog mult,imi puteti spune si mie un site cu hainute de bebei si copii,de pe care ati comandat si ati fost multumite de calitatea hainutelor dar si de pret?As vrea sa cumpar pt Sara ceva pt primavara vara si pt nepotelul meu David care are 2 ani si jumatate,ceva pt Paste.Multumesc anticipat pt raspunsuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simimarina72 spune:

Buna dimineata si sa aveti o primavara frumoasa si plina de impliniri, cu bebei cuminti si mancaciosi!

Bun venit Oana!

Nu am mai reusit nici eu sa intru de ceva vreme!
Felix al meu a inceput sa faca figuri la mancare. Are o perioada mai proasta in care cam refuza biberonul! Sper sa treaca si sa revenim la vremurile cand nu facea mofturi!

In rest, doarme si se joaca! Vorbeste pe limba lui si chiar rade in hohote cand este bine dispus iar cand ne vede se bucura cu tot trupusorul!

A descoperit mainile si se joaca cu ele dar si cu alte jucarii pe care le apuca si le tine pentru scurt timp!

Cristinescu Si eu am fost ocupata cu cel mare dar si cu restul treburilor gospodaresti! Sambata am facut o saorma si o negresa ca sa ii rasfat pe cei mari iar luni am mai tras din nou o negresa cu crema de vanilie (comanda speciala!)! Ieri am alergat dupa martisoare si uite asa trece timpul si te trezesti ca ti se termina postnatalul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simimarina72 spune:

Arleza La multe lunite sanatoase pt. Sara despre care am inteles ca face 4 luni pe 1!
Si al meu a fost cam agitat dupa vaccinul de 2 luni si nu a mai mancat asa bine dar si-a revenit peste 2 zile! La vaccinul de 4 luni insa am avut probleme pt. ca s-a intarit locul unde a fost intepat!
In rest, si Felix a avut o perioada de vreo 2-3 saptamani cand se trezea din somn marait dupa nici o ora si incepea sa planga - tocmai el care nu a fost un plangacios !
Altesa Felix nu a avut colici dar cel mare a fost chinuit din belsug de asa ceva. Nimic nu avea efect - imi pare rau sa o spun iar Espumisan-ul parea apa de ploaie pt. el. Colicile au trecut cam cand a implinit 3 luni sau cu o saptamana mai tarziu si a fost destul de clar momentul in care a scapat de ele pt. ca au disparut crizele de plans de la ora 17.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela-p spune:

maia si stefi sunt racite, eu sunt singura cu toate 3 m asa ca am intrat pe fuga
arleza. daca mai ai cu cine sa te cuplezi la comanda, cauta aramis, eu nu am luat dar poate daca mai gasesc doritoare ne cuplam la o comanda, pt ca e comanda minima de 500 lei. am vazut hainutele de la ei si prin alte locuri-mall, magazin online, la preturi mult mai mari.
alt magazin online nu stiu, eu cumparam fetelor celor mari din magazine.
pup, o primvara frumoasa!





mamica fericita de 3 printese Maria Teodora 26dec 2001, Maia Andreea 28 nov 2006,Stefania Gabriela 20 nov 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela-p spune:


pt tuse, muci, etc, la voi ce a mers?
suntem cu batista bebelusului , maia tuseste, ma duc maine la medic,sper sa reusesc sa ajung

sper sa se inteleaga ceva, am dormit vreo 6 ore in ultimele 48 si sunt zombi...

mamica fericita de 3 printese Maria Teodora 26dec 2001, Maia Andreea 28 nov 2006,Stefania Gabriela 20 nov 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

Mihaela, sanatate multa fetelor!

Bine ai venit Oana!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristineescu spune:

Uf, bebele meu nu are colici in schimb face kk cam la 4-5 zile . Ii fac masaj si incerc eu sa o dreg din alimentatie. Si cu cel mare am avut problema asta la un moment dat, inainte sa incep diversificarea si am incercat atunci toate mamele de siropele si i-a trecut cand am inceput diversificarea. Acum o sa il las in pace pe bebe mic ca pe unde am citit se pare ca cei alaptati nu se constipa.

Pentru colici nu stiu ce sa recomand. Nu cred ca este vreun medicament minune pt asa ceva. Poate o mamica linistita, calma, fara stres. Se pare ca se streseaza si bebelusul odata cu mama.

Mergi la inceput