Brumarei si craciunite de nov-dec 2011 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

neatza!
black, Doamne fereste!! cine a aberat in halul asta, habar n-are ce vorbeste! cu laptele si cm-ul este exact asa cum spui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

Buna dimi la toata lumea.Nu stiu ce e cu Sara mea ca de vreo 3 zile se trezeste din somn plangand si nu tace pana nu ma duc sa o legan putintel.Imi e groaza pt ca e si agitata nu stiu de ce,e maraita tare,si sapt viit pe 8 tre sa facem si vaccinul de 4 luni,ca joi pe 1 facem si noi 4 lunite. Multumesc fetelor pt raspunsuri,cred ca o sa mai astept vreo cativa ani pt al doilea bebe,ca tre sa imi reiau si eu cariera si am ceva grade de dat,pe care nu stiu daca as reusi sa le iau cu 2 copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BlackCat4evR spune:

Luny, culmea, mama fratelui meu, care l-a alaptat pana la 1 an si 4 luni, fara cm! (mi-au sarit ochii din cap de invidie!),,si, evident, mama, care nu m-a alaptat...

Eu cu serviciul stau bine, mi-am luat dirigentiile de santier pe toate domeniile posibile pentru mine, asa ca la reluarea activitatii as putea merge in consultanta, desi eu tot spre santier as trage, daca ar fi dupa mine! Dar programul din executie, cel putin vara e criminal... Sa vedem, poate il responsabilizez pe tati...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana1984 spune:

Salutare, mamici!
Sunt si eu o mamica de decembrie 2011. Fetita mea, Lidia Stefania, s-a nascut pe 27 dec, prin cezariana.
Mi-a spus o prietena despre forumul asta, pt ca sunt un pic stresata cu tot felul de chestii legate de bebelusa. Asa ca ma bucur sa va cunosc, sper sa ma primiti in "echipa"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana1984

Salutare, mamici!
Sunt si eu o mamica de decembrie 2011. Fetita mea, Lidia Stefania, s-a nascut pe 27 dec, prin cezariana.
Mi-a spus o prietena despre forumul asta, pt ca sunt un pic stresata cu tot felul de chestii legate de bebelusa. Asa ca ma bucur sa va cunosc, sper sa ma primiti in "echipa"!


salut, bine ai venit!
scrie 10 mesaje ca pana atunci esti moderata si nu te citim in timp real, apar mai tarziu..
ce stresuri ai? cine n-are, mai ales la primul bb, e intrebarea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Bine ai venit, Oana! Iti raspundem cu placere la tot ce stim si noi. Pupam printesa ta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BlackCat4evR spune:

Bine ai venit, Oana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_78 spune:

salutare.
bine ai venit Oana.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

am lipsit mult de pe aici fetelor si vroiam sa va spunem ca suntem si noi crestini.

As mai vrea sa va intreb cum s-au comportat bebei dupa vaccinul de 2 luni ,ce schema a-ti ales si sa va intreb daca le-au trecut colicii bebeilor trecuti de 3 luni si cum v-ati dat seama cand sa intrerupeti tratamentul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristineescu spune:

Andreea, ti-am trimis PM despre dieta Rina.
Simimarina, am trimis PM.

Scuze ca raspund asa tarziu dar trec zilele intr-un ritm ametitor. Iar acum sunt cu baiatul cel mare bolnavior acasa si el e cel care ma solicita cel mai mult. Bebelusul e cumintel, l-am lasat de cateva ori singurel in patut si a adormit. Cel mare mi-a scos peri albi cu somnul.

Am iesit la un gratar si am intalnit 2 persoane care au slabit cu dieta Dukan - gasiti pe net. Rezultate spectaculoase in scurt timp. Dar trebuie studiat si tinut cont daca alaptati sau nu.

Vorbeati de vaccin. Pe mine ma bate gandul sa nu ii fac nimik. Mai vedem.



Mergi la inceput