Brumarei si craciunite de nov-dec 2011 (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

BLACK mie mi-a venit menstruatia dupa 2 luni jumate dupa nastere,la cantitate a fost la fel,numai ca nu m-a mai durut burta deloc,inainte de nastere ma durea tare burtica.Si sa stii ca si eu am observat ca Sara e mai agitata cand sunt pe "rosu":D.Am citit ca unii copii sunt mai agitati si mananca mai putin cand sunt mamicile la menstruatie. MIHAELA ma bucur ca ati trecut cu bine de botez,felicitari,asteptam poze.DIANA si de la tine asteptam poze.ANA ma bucur ca ai mai intrat si tu si ca Eva e bine.pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

ANDREEA da stiu si eu ca nu se pupa dupa impartasanie,cica tre sa doarma si apoi e voie.Eu nu prea cred in treburile astea dar am zis sa le respect cat e Sara mica. Fetelor,voi mai vreti un bebe?Cele care aveti doar 1 sau si cele care aveti 2,ca mie imi plac tare copii si daca as avea cu ce sa ii cresc as face 5 sau 6.Si daca da,cand aveti de gand sa il faceti?Eu ma gandeam sa mai astept vreo 3 sau chiar 4 ani sa creasca Sara,ca nu ma descurc cu 2 copii mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Black si inca unul pt frumoasa Vicky.poze!!!
mihaela,felicitari pt botez,arata-ne tortul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Black, apropo de dureri de burta la cm.. la mine durerile sunt infernale in perioada ovulatiei! cm-ul s-a modificat ca la tine, abundent si de durata.. noroc ca mi-a venit dupa 6 luni, nu mai stiu exact cand, dar era diversificat Muf..sa vedem dupa a doua acum, ce o mai fi.. dar daca tot asa va fi, iau AC sa stiu o treaba, desi n-as mai fi vrut, cautam alta forma de protectie.. pe cm abundent, steriletul nu prea merge..
arleza, si eu simt ca si tine, iubesc copiii, daca mi-as permite as mai face unul.. nici nu stii ce sentiment am acum, stiind ca este ultimul.. incercv sa-l .. savurez.. la maxim! fara griji ca se rasfata, fara stres de niciun fel, ma bucur de fiecare partz, kk, balutza, gangurit, zambet, de tot, mai ceva ca la primul.. iti spun din experienta mea.. daca il vrei p-al doilea, eu cred ca e bine sa-l faci ori cat mai apropiat ca varsta cu primul, ori dupa vreo 4 ani!.. eu sunt intre.. Matei avea 3 ani si 9 luni cand am nascut.. si e intr-o perioada de rebeliune si incapatanare f naspa.. ideea e ca intelege pana la un punct ce vrem de la el.. sa stii ca la varstele astea, cateva luni in plus sau in minus la varsta celui mare, chiar se simt!.. se vad progrese de la zi la zi!.. daca sunt f mici amandoi, esti inca in verva si ti-ai facut mana pe primul deja, le ai pe toate proaspete in minte.. si e frumos sa creasca impreuna, sa imparta aceleasi jucarii.. mie asa mi-ar fi placut, dar asa a fost sa fie.. ptr diferenta de 4-5 ani intre ei, ai avantajul ca cel mare e mai de inteles si poti lucra cu el altfel, teoretic ar coopera mai bine, dar e doar teoretic si asta
asa ca tine doar de ceea ce-ti doresti tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Arleza, mie mi-ar fi placut sa fie si mai mica diferenta dintre copii mei, acum e de 2 ani si 10 luni. Si mie imi plac mult copiii, dar in primul rand pe al doilea l-am facut pt Vladut si abia astept sa-i vad cum se joaca impreuna. si acum mor de dragul lor cand il vad pe Vladut cum ii face jocuri Evei si Eva razand la el. Cred ca oricat prieteni ar avea un copil nu se compara cu a avea o sora/frate! De facut nu stiu daca as mai face... pe Eva o cresc cu mult stres fata de cum a fost la Vlad, la el eram f relaxata si credeam ca nimic nu i se poate intampla... asa e cand esti necoapta
Luny, frumos vorbesti tu acolo Nici eu nu stiu ce metoda de contraceptie sa aleg


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

Buna seara fetelor!
Arleza sa-i fie de bine sf.impartasanie,am citit ceva de genu ca nu trebuie sa o pupi ca-i iei impartasania,asta nu e adevarat odata ce copilul a inghitit nu mai este nici o problema ,e ceva foaarte frumos ca o obisnuiesti cu sf.impartasanie,este intradevar cam periculos in caz de regurgiteaza si varsa si impartasania,atunci trebuie sa arzi acea hainuta pe care s-a patat sau babetica,nicdecum spalat si apoi purtata.
Si noi mergem destul de des la impartasit...deoarece biserica e in curtea noastra...si cand e slujba noi merge dar nu si stam intodeauna ca devine nervos ca e infofolit :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

Mihaela felicitari pt.botez ,dumnezeu sa o binecuvinteze si sa va bucurati de bb.
Tortul cred ca a fost foarte fain,mama ce pofta mi-ai facut.....dar trebuie sa ma abtin la dulciur ca m-am ingrasat de cand am venit acasa de la maternitate:( sunt foarte suparata din cauza asta,dar ce nu fac eu pt a avea un laptic bun.....pap de toate si la mine se depun foarte usor mai greu le dau :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

Black mie nu mi-a venit inca cm, acum rad un pic deoarece aseara m-am trezit de-odata si m-am dus fuga la baie eram transpirata din cauza sobei...era la maxim de ferbinte,intr-un suflet m-am dus la baie crezand ca mi-a venit cm. :)
La prima sarcina stiu ca mi-a venit la 6 luni.Am alaptat pana la 1 an si jumatate si nu a avut bebe nici o problema cand aveam perioada cm.
Oricum acum nu stiu cand sa ma astept....tu cat ai de la nastere?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

Black mie nu mi-a venit inca cm, acum rad un pic deoarece aseara m-am trezit de-odata si m-am dus fuga la baie eram transpirata din cauza sobei...era la maxim de ferbinte,intr-un suflet m-am dus la baie crezand ca mi-a venit cm. :)
La prima sarcina stiu ca mi-a venit la 6 luni.Am alaptat pana la 1 an si jumatate si nu a avut bebe nici o problema cand aveam perioada cm.
Oricum acum nu stiu cand sa ma astept....tu cat ai de la nastere?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BlackCat4evR spune:

Multumesc, fetelor!

Prima data la 3 luni... Nici nu-mi revenisem bine dupa lohii, ca am regasit un vechi prieten! Si s-a instalat furios... Si pentru ca nu e lucru bun fara putzina panica, m-au tot agitat diversi binevoitori, ca nu mai ai lapte, ca-si schimba gustul, ca nu mai e hranitor, oricum, tot de-astea. Si eu citisem ca nu e nici o sfaraiala, doar ca poate sa fie bb mai agitat sau mai mofturos. Si cam asa a fost.

Cat despre copii, si eu simt ca abia mi-am intrat in mana.
Ar trebui sa-mi pastrez demarajul si sa fac o cifra frumusica (2, 3, +...?) , dupa care sa adopt o metoda drastica, ceva, nu stiu, legat trompe poate...

Mergi la inceput