Brumarei si craciunite de nov-dec 2011 (3)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tonia Antonia spune:

Buna ziua tuturor, ma bucur sa va recitesc.

Eu vreau doar sa scriu ca Gabriel are azi 11 luni si nici un dinte! Asteptam.
In rest, toate bune. Merge la cresa de la 9 luni, boli peste boli ca asa e in colectivitate. Acum are diaree si vomita + muci dar fara febra. Cu toate astea e vioi si mananca si doarme bine. Per ansamblu totul e bine.

Va pup pe toate si va doresc numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rania_s spune:

Buna seara mamici !
DIA_FILIPAS multumesc mult pt.link,am sa caut si eu aici ceva asemanator.....
TONIA ANTONIA multa sanatate la puiut!L-ai dus la cresa banuiesc ca nu ai avut de ales!
O duminica placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonia Antonia spune:

Multumim Rania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui rania_s

Buna seara si de la noi!Ce bine imi pare ca ne-am adunat cateva.
Alinutza am stat inb Grecia inainte,nu in Australia,oi fi scris eu ceva de Australia,ca nu mai tin minte,dar daca e caldura acolo mi-ar place si acolo.In Anglia e bine,nu ma plang dar tot imi e dor de clima din Grecia...sper sa ma obisnuiesc cu vremea rece,ca sunt o friguroasa.
Andreea multa sanatate la puisor.
Vanessa e bine,ies canini,musca tot ce prinde in cale.De desene animate nu e deloc interesata in schimb dimineata dupa ce se trezeste si o schimb pana adun putin in dormitor i pun cantecele educative si i plac foarte mult,incearca sa cante si ea dar pe limba ei.
Mie mi-a zis aici de la doctor sa incepem sa-i spalam dintisori cu perie si pasta?Voi faceti asta,ca nu stiu ce sa fac
Sa aveti un sfarsit de saptamana placut...

VANESSA Katerina


buna, si mie mi-au spus sa ii curat dintii de la primul dinte aparut...am luat doua periute de dinti, cu una se joaca ea una o am de periat, mai intai i*am lasat peria sa se joace vreo doua zile, dupa care am testat si pasta...uneori vrea, alteori nu...daca nu vrea o las in treaba ei...

simie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui rania_s

Buna seara mamici !
DIA_FILIPAS multumesc mult pt.link,am sa caut si eu aici ceva asemanator.....
TONIA ANTONIA multa sanatate la puiut!L-ai dus la cresa banuiesc ca nu ai avut de ales!
O duminica placuta!

VANESSA Katerina


gasesti periute si pasta pentru bebisori in asda, tesco, boots etc. chiar scrie pe ele de la ce luna se folosesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza2bby spune:

Citat:
citat din mesajul lui rania_s


Alinutza am stat inb Grecia inainte,nu in Australia,oi fi scris eu ceva de Australia,ca nu mai tin minte,dar daca e caldura acolo mi-ar place si acolo.In Anglia e bine,nu ma plang dar tot imi e dor de clima din Grecia...sper sa ma obisnuiesc cu vremea rece,ca sunt o friguroasa.



Sorry Rania, nu stiu de ce credeam asta......In Grecia unde ati stat?,, In insule sau pe continent?

Pup toate fetele
Sa aveti o saptamana usoara si frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marypop74 spune:

Buna ziua! Ne primiti si pe noi sa intarim randurile baieteilor?
Ce-i drept, eu am scris foarte putin pentru ca am intrat destul de tarziu pe forum si grupul era deja format...dar acum , cand pare un nou inceput pentru brumarei si craciunite sper sa ma primiti alaturi de voi.
Despre pitic, a facut 1 an pe 07.11....si pentru noi e cel mai destept si frumos copil din lume...stiti cum e cu cioara....spune mama, papa, da, baba...merge si cānta prin casa cu o cruciulita de lemn la gat pe care a si ales-o prima de pe tavita la mot, asa ca probabil vom avea un preot in familie...voi ati taiat motul?
Merge tinut de manuta dar e fricos si daca il lasam singur ramane nemiscat sau se aseaza in fund.
E pasionat dupa reclame si lasa orice activitate cand incep reclamele..poti sa ii faci orice, nici nu misca...avem insa probleme cu dormitul..se trezeste peste noapte sa manance si daca nu primeste repede nu mai adoarme si cate doua ore..e obositor pentru ca am inceput serviciul. ...
Cam atat despre noi...poate puteti sa imi spuneti si mie ce mai mananca puiutii vostrii.
La multi ani pentru brumareii care au implinit un anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BlackCat4evR spune:

Noi am rupt turta, am taiat si motul (la insistentele familionului) iar de pe tava si-a ales prima o minge, apoi un calculator si un stetoscop. Ce-o iesi om vesea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rania_s spune:

Buna seara fetelor!
NADAFLORILOR multumesc mult pentru raspuns!Am sa ma duc chiar maine in Boots sa caut!
ALINUTZA am stat in Atena inainte si era ok,dar sa ivit ocazia sa venim aici asa intr-o saptamana ne-am facut bagajele si am venit!Orcium crec ca cu criza de-acolo nu mai era mult si ne afecta si pe noi!!!
Maripop bine ai revenit,de fapt bine am revenit toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rania_s spune:

Noi azi am fost la vaccinul de un an si 2 saptamani!De fapt au fost 3 intepaturi deodata!Deocamdata pitica e bine,e activa se joaca vb in limba ei,sa vedem daca o sa aiba ceva reactii adverese,sper sa scapam de ele!
Voi care ce mai faceti?Noi i-am facut tortulet dar nu am taiat mot!

Mergi la inceput