Brumarei si craciunite de nov-dec 2011 (3)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

seara buna!

Intru si eu cu vesti mari pitica mea a mers astazi pt. prima data, chiar multi pasi! Era si ea asa de incantata .

In rest, ne pregatim si noi pe miercuri pt. ziua ei, va fi simplu, in familie. La noi nu este obiceiul cu turta sau motul, asa ca nu fac nimic in sensul asta.

rania vaccinul e pentru ROR (rujeola/oreion/rubeola)? Ca daca da, intre 7 si 10 zile de la vaccin ii pot iesi pe corp bubite ca de rujeola, dureaza o zi-doua, si e efect al vaccinului. Eu asa am patit la Miruna, si la inceput m-am speriat, noroc ca si-a dat seama pediatra ca a uitat sa-mi spuna de reactia asta. Acuma, bineinteles ca poate si vaccinurile difera, si poate nu toate dau acest efect. Sper ca nu te-am speriat, da' macar sa stii ca e posibil...

Noapte buna si linistita!


Dia, mami de bebeloi Miruna (15.07.2008) si bebe doi Sofia (21.11.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza2bby spune:

Citat:
citat din mesajul lui dia_filipas

seara buna!

Intru si eu cu vesti mari pitica mea a mers astazi pt. prima data, chiar multi pasi! Era si ea asa de incantata .

In rest, ne pregatim si noi pe miercuri pt. ziua ei, va fi simplu, in familie. La noi nu este obiceiul cu turta sau motul, asa ca nu fac nimic in sensul asta.

rania vaccinul e pentru ROR (rujeola/oreion/rubeola)? Ca daca da, intre 7 si 10 zile de la vaccin ii pot iesi pe corp bubite ca de rujeola, dureaza o zi-doua, si e efect al vaccinului. Eu asa am patit la Miruna, si la inceput m-am speriat, noroc ca si-a dat seama pediatra ca a uitat sa-mi spuna de reactia asta. Acuma, bineinteles ca poate si vaccinurile difera, si poate nu toate dau acest efect. Sper ca nu te-am speriat, da' macar sa stii ca e posibil...

Noapte buna si linistita!


Dia, mami de bebeloi Miruna (15.07.2008) si bebe doi Sofia (21.11.2011)



Felicitari Dia ,Bravo Sofia

Ce draguut.....de-abia astept sa mearga si buburuza mea
Cat despre vaccinuri......hmmmm nu stiu ce sa zic ,am citit o gramada de pareri pro si contra si inca nu m-am horatat daca ii fac ROR -ul, dar intr-adevar am auzit ca s-ar putea sa aiba reactii de care spui tu.

Asteptam o felie de tort si sa dai de baut maine

Rania

BlackCat si noi o sa rupem turta / motzul dar restrans in familie

NadaFlorilor , Mary Bine ati revenit , ma bucur sa vad ca sunt mamici care ca si mine citeau din umbra ,asteptand sa se "miste" ceva pe forum , si acum am prins cu toatele curaj si ne impartasim "chestii"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza2bby spune:

Am uitat sa zic Neatza si sa dau o

va pup ,sa aveti o zi frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza2bby spune:

Fetele, am ajuns la pagina 20 , teoretic ar trebui sa facem alt capitol.

Stiti vreuna din voi?

Daca nu: Rugam un moderator sa ne ajute


Multumim!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Alinutza mersi de urari si cafea! Vin maine cu o felie de tort, pe care o sa ma ajute Miruna sa-l ornez. A "comandat" ea un tort cu bomboane (din acelea decorative, mici) ca sa le puna ea pe tort.

Mary bine ai revenit. Apropo de mancare, Sofia mananca de toate, de ex. ieri a mancat dovlecel la cuptor umplut cu amestec de ou, branza si verdeturi. Azi o sa fie spanac cu galbenus, si maine spanac cu ficat (eu ii fac mancare cam pe 2 zile). In rest, mananca supe si ciorbe, pe care le fac pt. Miruna (in weekend am avut ciorba radauteana), tot felul de amestecuri de legume si carne (pui, peste, ficat, vita), paste cu sos de rosii, legume si carne, etc. Dimineata fructe: mere, pere, gutui, ca le avem in gradina, si in plus banana si caise confiate si rehidratate. O sa-i dau curand si kiwi. Ieri i-am dat si suc de portocala, a baut cateva guri.

Vaccinul ROR ma pune si pe mine pe ganduri, mai ales ca de cand a inceput Miruna gradinita, si Sofia a fost bolnava si e in permanenta cu muci la nas... Nu stiu, sper sa fie bine.

O zi buna va doresc!


Dia, mami de bebeloi Miruna (15.07.2008) si bebe doi Sofia (21.11.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nov.dec.2011 spune:

CAPITOL NOU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

He he, exact asta vroiam sa intreb si eu, daca exista cineva care stie sa schimbe capitole! Teoretic ne trebuie parola la userul comun. O stie cineva???


Dia, mami de bebeloi Miruna (15.07.2008) si bebe doi Sofia (21.11.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza2bby spune:

AM REUSIT SA FAC CAPITOL NOU





DECI.......HAI SA-L SCRIEM REPEDE SI PE NR 4


VA PUPEZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza2bby spune:

Citat:
citat din mesajul lui dia_filipas

He he, exact asta vroiam sa intreb si eu, daca exista cineva care stie sa schimbe capitole! Teoretic ne trebuie parola la userul comun. O stie cineva???


Dia, mami de bebeloi Miruna (15.07.2008) si bebe doi Sofia (21.11.2011)



DA, EU

Mergi la inceput