Brumarei si craciunite de nov-dec 2011 (3)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BlackCat4evR spune:

Nu se gasesc mici, dar se pot modifica, iar tu pastrezi restul de material. Al nostru e luat de la Carrefour Baneasa, de la You&Me. E o feerie translucida din aur alb cu un fluturas roz minuscul ca medalion.

Cat despre sertare, noua ne place cel cu pantofiori. facem inventarul acolo si de 20 de ori pe zi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza2bby spune:

Multumesc BlackCat, o sa cercetez ........

Maya mea nu are decat 2 dintisori jos, ar trebui sa ma ingrijorez?

fetitele voastre cati dintisori au?

Rania sa stapaniti scaunul sanatosi si sa il folositi cu placere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BlackCat4evR spune:

Nooooooooo, cum sa te ingrijorezi? E totul ok. Vivi are 6, dar chiar nu e nici o chestie...

si @ rania, asa facea si Vivi cand i-au iesit, nu tu febra, nu tu diaree, doar tzitileala pana la exasperare, matzaiala, si tzipat din senin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rania_s spune:

Noi avem 4 dintisori si acum ies inca 2,au spart gingia amandoi.
Of saracuta de ea mi-e mila cand o vad asa...intinde numai manutele si se cere in brate,musca tot ce prinde.Fetile voastre vorbesc?Vanessa zice mama,tata,cand vrea sa imi atraga atentia tipa hey,in rest vorbeste in limba ei,dar turuie intruna.
Multimin alinuta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza2bby spune:

Maya zice foarte clar " ham " care inseamna evident cutzu, dar si ursului ( de plus) tot ham ii spune
mama......cand e suparata zice ceva mamamamam
tata ....no way
cand vede un leu sau o pisica ( in carticelele ei de carpa) scoate limba asa cum ar rage un leu
cand vede mancare ( a ei) zice papa si tzocaie din buze
danseaza ,ne pupa , face pa , vb la telefon......



este foarte dragalasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BlackCat4evR spune:

DA, si Vivi danseaza, e o minunatie! La fel si ea, zice mmammmammmammma daca e trista si ta-ta cand e vesela. Zice buti-buti (inseamna pi**a matii) si il stie pe bravo , pe pa si pe aoleu... In plus, face pluta pe spate in apa, ceea ce e super tare la un an!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_cc spune:

buna mamicilor,

am o fetita de 10 luni si am cateva intrebari daca ma puteti ajuta:
- cate biberoane de lapte mai mananca bebelusii vostri pe parcursul zilei? a mea mananca 1 seara la culcare si unul pe la 5-6 dimineata, cate 270 ml
- ai vostri se mai trezesc noaptea, in afara de perioada cand ies dintisorii sau doamne fereste are alta problema?
- aveti program fix de somn? sau cat doarme in timpul zilei? fetita mea are zile, destul de des, cand doarme doar 1 ora pe la pranz si atat pana seara la 9; cum sa ii fac un program mai bun de somn?
- va lasati bebelusii sa se uite la TV, la desene animate? cam cat pe zi?

va multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rania_s spune:

Am mai scris un mesaj...dar nu stiu pe unde-iBye bye,zicem si facem si noi cu manuta,in apa vrea sa mearga ca si catelul si aluneca si merge in nas,e haioasa tare!Vanessa a zis prima data TATA,spre bucuria lui tati!Vb.cu tati la telefon in fiecare zi,nu ca ar intelege tati ceva din ce zice..dar creste inima in el cand isi aude puiutul!Danseaza la muzica,e asa dulce cum da din fundulet!Cand vrea sa iasa afara sta la usa si incearca sa o deschida dar mai trebuie sa creasca sa ajunga sa o deschida,la scari a trebuit sa imi pun portite de protectie,urca treptele in 4 labe,nu sta locului deloc zici ca e la curent.
Oricum cred ca acum e etapa la toti puiuti cand incep sa ne surprinda si sa invete lucruri tot mai multe!
Wow ce tare e Vivi,auzi la ea sa faca pluta la un anisor!
Puiuti vostri ce program de mancare au?

la toti si sper sa revina mai multe fete...sa pocestim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza2bby spune:

Maya mananca asa:
la 8.00 lapte 210 ml ( Nan 2)
la 10.30-11 fructe ( de toate ) cu iaurt sau cu branzica sau cu cereale sau cereale simple
la 13.30-14 legume pasate ( ca nu avem decat 2 dintisori) cu carnitza sau galbenus sau ficat de pasare ( pestele inca nu l-am introdus ar cam fi cazul )
la 16 lapte iar
pe la 18-18.30 un iaurt simplu
si la 20.30 - 21 cand se culca iar laptic

Cam mult lapte?

Black super tare ca o duci la bazin, felicitari pentru pluta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BlackCat4evR spune:

Cu atatea dansatoare prin preajma, ne putem face trupa de balet!

Mergi la inceput