Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Bebelusul - primele 365 zile din viata unei comori

Brumarei si craciunite de nov-dec 2011 (3)

(1 vot)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 20

alinutza2bby

106 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luialinutza2bby Adauga semn de carte la raspuns Trimite alinutza2bby un Mesaj Privat
Buna

Fetele mai e putin si Maya mea implineste un anishor........ce sa ii iau cadou ?????

As vrea ceva sa aiba amintire muuuuulti ani, si nu stiu ce.

Aveti ceva sugestii?

Merci

Alina mamica de Maya Alexandra 30.11.2011
Mergi la inceput

alinutza2bby

106 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luialinutza2bby Adauga semn de carte la raspuns Trimite alinutza2bby un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui rania_s

Buna dimineata mamici!Noi ieri am implinit un anisor.suntem marisoare deja...
Voi ce mai faceti?Sunt brumarei sau craciunite care umbla?Noi facem 5 pasi si apoi ne lasam jos,nu vrem mai mult!La capitolul mancare stam tare bine,orice i dau de mancarica manca .VA pe toti mamici si bebelasi!

VANESSA Katerina

La multi ani Vanessa !Sa te faci mare ,sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de lucruri bune

Nici noi nu mergem.. , de mancat si noi mancam de toate

Mergi la inceput

alinutza2bby

106 Mesaje
Citat:
citat din mesajul lui rania_s

Tot eu din nou de data aceasta cu o intrebare,,,ce scaune de masina folositi?Am avut pana acum scoica auto RECARO YOUNG PROFI PLUS,care se atasa si la carucior dar acum a crscut si vreau sa trec la grupa 1.Imi puteti recomanda ceva?care sa se si incline cand doarme pitica!
Va multumesc...se pare ca eu singura bantui pe aici

VANESSA Katerina

Eu....nu i-am luat scaun inca, tot o scoica am folosit pana acum, dar sunt interesata de subiect

Mergi la inceput

alinutza2bby

106 Mesaje
Citat:
citat din mesajul lui Wildorchid

Blackcat, si eu sunt la fel de nostalgica si zambesc amintindu-mi ce frumoase au fost clipele petrecute aici, cat de natural am trait, am vibrat si ne-am bucurat impreuna pentru fiecare fata in parte...
A trecut un an de cnd au aparut minunile noastre mici, parca a fost ieri...asa ca tuturor prichindeilor si prichindicilor din "brumarei si craciunite' va doresc tot binele din lume, LA MULTI ANI fiecaruia/fiecareia in parte, multa sanatate si sa ne cresteti mari si frumosi...
Fetelor, va pup...

Emma, mami fericita de Ingrid Ioana

Hai mai des pe aici
Mergi la inceput

alinutza2bby

106 Mesaje
Citat:
citat din mesajul lui dia_filipas

Salut si de la noi! Sper sa mai intre lumea, imi pare rau ca s-a lasat de izbeliste odiseea asta...
Noi suntem bine, crestem si mintenas implinim anul! De umblat nu umbla decat sustinuta de manute sau sprijinita, ii roade intr-o veselie jucariile lui Miruna, spre disperarea acesteia...
Cu mancarea stam bine, mananca de toate si pofteste tot mai mult la ce avem noi in farfurie. E cumintica si vesela, doarme toata noaptea si o iubeste mult pe Miruna.
Sper sa se vada poza...https://picasaweb.google.com/117764373938215691706/PozeNoi#5780138284679814642

Si tu,hai mai des
Mergi la inceput

alinutza2bby

106 Mesaje
Oare Abramburika , Aris , Diana , Luny ce mai fac?

Mai stie cineva ceva de ele?

Lia hai mamico si tu sa mai povestim , sper ca e bine Matei

Mergi la inceput

BlackCat4evR

437 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite BlackCat4evR un Mesaj Privat
Un cadou pentru "peste ani" ar fi un lantisor finut cu un medalion dragalas. Eu asta i-am luat Victoriei (printre altele, desigur).

In love with life.
Mergi la inceput

alinutza2bby

106 Mesaje
Citat:
citat din mesajul lui BlackCat4evR

Un cadou pentru "peste ani" ar fi un lantisor finut cu un medalion dragalas. Eu asta i-am luat Victoriei (printre altele, desigur).

In love with life.

Multumesc BlackCat

Si eu m-am gandit la asta ,dar trebuie sa-l fac pe comanda?
Sau se gasesc pentru fetite mici ( cu extensie pentru cand mai creste)
Si ma gandeam sa ii si gravez ceva pe medalion

Tu de unde ai luat?
Merci
Mergi la inceput
rania_s
rania_s

196 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite rania_s un Mesaj Privat
Buna fetelor!Ce ma bucur ca ati mai scris....
Pana la urma ne-am hotarat la un scaun grupa 1 Maxi-Cosi Axiss,sper sa fie alegerea buna!
Noi de 3 zile suntem agitate la maxim,numai la mami in brate vrea.Cred ca ne ies ceva dintisori,si noaptea se mai trezeste plangad asa dintr-o data,dar o mangai putin si apoi adoarme la loc.

VANESSA Katerina
Mergi la inceput
rania_s
rania_s

196 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite rania_s un Mesaj Privat
Nu stiu cum am reusit si am trimis mesajul anterior ..fara sa termin!La capitolul umblat incepem sa stam din ce in ce mai bine.
I place sa scoata hainutele ei din dulap si sa se imbrace...asa cum stie ea.e asa haioasa.

VANESSA Katerina
Mergi la inceput
Pag. din 20 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com