Brumarei si craciunite de nov-dec 2011 (3)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

ce faceti fetele?
vad ca nu se mai scrie
nici yo nu am mai intrat, tot am avut probleme cu matei
nu papa si iar este anemic
un medic bun daca imi recomandati si mie, va rog
SARUTMANA!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleLi spune:

buna Lia, nici eu n-am mai intrat de mult pe aici, noua doc ped( Bobe N., e in zona Iancului) ne-a dat pt pofta de mancare multi vitamin si mineral de la secom, 2,5 ml pe zi si avena sativa de 2 ori pe zi dar asta cam uit sa i-l dau, trebuie cu jum de ora inainte de masa
noi acum abia am implinit 11 luni, de 3 sapt mergem in picioare si ne iese din ce in ce mai bine, nu mai cadem asa des
ne cautam tinuta pentru party de mot, facem pregatirile si abia asteptam petrecerea, sa vedem ce alegem de pe tavita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BlackCat4evR spune:

Imi amintesc zilele astea de emotiile prin care treceam toate acum un an... Exact in minutul asta se nastea fiica-mea! (era 12 si 8 minute!)

Imi amintesc cu nostalgie de noptile petrecute pe DC, de picioarele umflate care se revarsau peste incaltari, de burdihanul care capatase vointa proprie, de cele mai multe ori diferita de a mea, de arsurile stomacale care ma tineau treaza ore in sir, de vizitele orare la buda, de mormanul de perne care ma inconjura ca o cazemata... si de laptop-ul care devenise siamezul meu.

Imi amintesc de intrebarile pe care ni le puneam toate, Doamne! si acum ma umfla rasul!, de infrigurarea cu care asteptam ca micile noastre minuni sa-si faca aparitia, de teama cu care priveam "marele eveniment", de analizele medicale disecate pe forum, de retetele de mancare si ideile de amenajari interioare, de capitolele intregi scrise intr-o singura zi, de uralele si de motatele care fluturau in mai toate mesajele...

Imi amintesc mai ales de noaptea de insomnie pe care ati petrecut-o cu mine, de incurajarile voastre, de draga de Luny care suna din doua in doua ore ca sa se convinga ca suntem bine...

Si-mi amintesc apoi de clipa cand a tipat fie-mea, eliberata in sfarsit din cuibul ei de pana atunci... De clipa cand mi-a atins obrazul cu obrajorul ei ofilit, dar cald si atat de placut! De prima tentativa cu tzitzi si completa mea uluiala la contactul cu creaturica aceea atat de mica, si, inca de pe-atunci, atat de plina de personalitate!

Asa ca, dragi mamici, la capatul unui an in care nu am avut atatea degete ca sa numaram victoriile, la capatul unui an foarte plin, cu scutece si cu colici, cu mere si cu nesuferitele de legume, cu zambete si cu lacrimi de crocodil, cu primii pasi si primele vanatai, la capatul unui an uluitor, as vrea sa va multumesc pentru clipele impartasite candva, sa va doresc "La multi ani!" puilor vostri si fie ca momentele petrecute alaturi de ei sa fie multe si binecuvantate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rania_s spune:

Buna fetelor!Si eu v-am pierdut pe drum...timp in care am schimbat tara...si sau schimbat o multime de lucruri!Suntem bine...crestem mari si ne bucuram de viata!
Nu mai tin minte daca era vreo mamica de prin Uk...aici am aterizat di noi de 7 luni..:P
Va pe toate si La multi ani puiutilor ce implinesc azi un anisor!SA CRESTETI MARI SI SANATOSI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wildorchid spune:

Blackcat, si eu sunt la fel de nostalgica si zambesc amintindu-mi ce frumoase au fost clipele petrecute aici, cat de natural am trait, am vibrat si ne-am bucurat impreuna pentru fiecare fata in parte...
A trecut un an de cnd au aparut minunile noastre mici, parca a fost ieri...asa ca tuturor prichindeilor si prichindicilor din "brumarei si craciunite' va doresc tot binele din lume, LA MULTI ANI fiecaruia/fiecareia in parte, multa sanatate si sa ne cresteti mari si frumosi...
Fetelor, va pup...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza2bby spune:

Buna fetele,

vad ca unele din noi mai citim la subiect, chiar daca nu mai scriem......

Noi astea putine care am ramas haideti sa reinviem odiseea noastra.
Avem atatea de impartasit.........


Nu?

Va pup cu drag

Alina mamica de Maya Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rania_s spune:

Buna dimineata mamici!Noi ieri am implinit un anisor.suntem marisoare deja...
Voi ce mai faceti?Sunt brumarei sau craciunite care umbla?Noi facem 5 pasi si apoi ne lasam jos,nu vrem mai mult!La capitolul mancare stam tare bine,orice i dau de mancarica manca .VA pe toti mamici si bebelasi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rania_s spune:

Tot eu din nou de data aceasta cu o intrebare,,,ce scaune de masina folositi?Am avut pana acum scoica auto RECARO YOUNG PROFI PLUS,care se atasa si la carucior dar acum a crscut si vreau sa trec la grupa 1.Imi puteti recomanda ceva?care sa se si incline cand doarme pitica!
Va multumesc...se pare ca eu singura bantui pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Salut si de la noi! Sper sa mai intre lumea, imi pare rau ca s-a lasat de izbeliste odiseea asta...
Noi suntem bine, crestem si mintenas implinim anul! De umblat nu umbla decat sustinuta de manute sau sprijinita, ii roade intr-o veselie jucariile lui Miruna, spre disperarea acesteia...
Cu mancarea stam bine, mananca de toate si pofteste tot mai mult la ce avem noi in farfurie. E cumintica si vesela, doarme toata noaptea si o iubeste mult pe Miruna.
Sper sa se vada poza...https://picasaweb.google.com/117764373938215691706/PozeNoi#5780138284679814642


Dia, mami de bebeloi Miruna (15.07.2008) si bebe doi Sofia (21.11.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rania_s spune:

Buna seara fetelor!!!Nu mai scrie nimeni pe-aici???Eram asa multe si acum...
Noi suntem bine,incet incet isi da drumul la mers,avem 4 dintisori doi sus doi jos si acum ne ies inca doi,care ne chinuie tare mult!Roade tot ce prinde,mancam tare bine,nu refuza nimic!!!
La multi ani Elisa si Lukas-Gabriel!!!sa cresteti mari si sanatosi!!!

Mergi la inceput