Brumarei si craciunite de nov-dec 2011 (3)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

ziua buna fetelor.

cum faceti voi sa luati bilete prin booking ca as vrea si eu.

Rania parca fetita ta avea reflux si ii dadeai epadoren? i-a trecut dupa el?sau a avut efect doar pe perioada care i l-ai administrat?


bb -le meu nu-i asa disperat sastea in brate e disperat sa-i acorzi atentie si de asta nici nu sta singurel ,eu incerc sa-l las sa mai stea si jos dar ii schimb pozitia cand se plictiseste.


El are alt hatar e inebunit sa doarma pe burta mea ziua ,dca-l pun jos se trezeste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

Altesa pur si simplu faci comana la excursia dorita,vezi ca este si varianta in limba romana,si-ti trebuie un card valid,visa sau expres si este foarte sigur si fara nici o frica de 3 ani eu merg cu iei,preturile sunt cele mai eftine prin iei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela-p spune:

noi anul asta mergem la noi, la plaja azur, sunt 3 vile chiar pe plaja.
anul trecut am fost la bulgari, in statiunea Constantin si Elena, un hotel pe plaja,a fost f ok, eu eram dupa 4 luni de greturi si vomitat si mi-a prins bine vacanta, am inceput sa mananc, m-am odihnit.mancarea nu era asa grozava, dar gaseai ce sa mananci ok, erau 5 hoteluri cu plaja privata, sezlonguri, bar si restaurant pe plaja, mancam pe plaja pastrav .maia a racit chiar inainte sa plecam ,avea febra pe drum, a avut febra mare primele 3 zile, ea oricum mananca vreo 5 chestii si a fost dificil cu ea.
asa ca anul asta mergem la noi, vor fetele sa gaseasca copii de varsta lor care vorbesc romaneste, acolo nu au avut cu cine sa se joace

acum 5 ani am fost cu maia de 7 luni la nisipurile de aur,hotel arabella cred ca se numea,mancarea a fost ok, dar tot asa, nimic spectaculos.. maria avea 5 ani, am stat mai mult la piscina, nu am simtit ca am fost la mare, dar a fost ok, era totul aproape, cu copil mic e important sa nu te trambalezi cu de toate dupa tine.

o sa povestesc cum a fost, abia astept, mergem la sfarsitul lui iunie, cand termina scoala si gradi.



mamica fericita de 3 printese Maria Teodora 26dec 2001, Maia Andreea 28 nov 2006,Stefania Gabriela 20 nov 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rania_s spune:

Altesa!
Noi pe data de 5 aprilie facem 5 lunite.Da am avut reflux,am incetat sa-i mai dau epadoren,nu mai dam laptic afara decat atunci cand scoate aerul si foarte putin cantitativ,deci sa vazut clar ca ne-a ajutat foarte mult epadoren.Si ma declar fericita ca n-am renuntat la alaptare din cauza asta.Crestem mari avem 65cm,si 6900kg.
In rest micuta e bine,eu racita de numai sper sa nu ia de la mine,port masca stau cu inima cat un purice.
Si a mea vrea toata atentia...asta ema dedic acum ei ca va creste mare si imi va fii dor de momentele petrecute cu ea.

toate mamicile si bebelasi lor sa cresteti mari si sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana1984 spune:

Buna fetelor,
Cautand un psiholog pt parinti, am aflat de programul Triple P al Salvati Copiii care organizeaza intalniri cu parintii, pe diverse probleme de crestere a copiilor: http://www.consiliere-parinti.ro/ce-facem-2. Eu as vrea sa ma inscriu, am sunat azi si mi-au spus ca este gratuit si trebuie sa am un interviu initial cu un psiholog de la ei, apoi sa astept sa se formeze o grupa.
Ma gandeam ca v-ar fi de folos informatiile si, cine stie, poate ne intalnim pe acolo
Un inceput de saptamana cu mult soare!



Sondaj: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=171049

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wildorchid spune:

Ce putin scriem aici si ce animatie era altadata :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela-p spune:

ce faceti de Paste?stati acasa sau plecati undeva?noi stam acasa, mai ramane sa vad ce facem de mancare cu sotul vegetarian, eu indecisa si fete fitoase la mancare...daca mai e ca azi noapte, cu trezit la o ora, maxim doua, cred ca vom manca paine cu branza si cu rosii sau pizza....

mamica fericita de 3 printese Maria Teodora 26dec 2001, Maia Andreea 28 nov 2006,Stefania Gabriela 20 nov 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana1984 spune:

Hristos a inviat! Cum ati petrecut primul Paste cu bebelul?

Noi am fost prin vizite si a mea n-a fost mai agitata decat de obicei dar cred ca sunt eu intr-o perioada de anxietate pentru ca am inceput cu insomniile si dintre cele cu maxim 3 ore dormite pe noapte. Asta in conditiile in care ziua nu pot deloc sa dorm, nici sa ma intind pt ca Lidia doarme doar in brate sau in baby wrap...



Sondaj: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=171049

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

Hristos a inviat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_78 spune:

Adevarat a inviat!
Ce mai faceti fetelor?
Noi ne pregatim de botez. Sambata o sa fim si noi crestin si speram sa fie frumos. Sa nu ploua si sa nu mai bata vantul asta.
Altesa te-ai descurcat cu booking.com?
Oana si cum te descurci cu nedormitul noptilor? Cred ca esti zombie.



Mergi la inceput