Brumarei si craciunite de nov-dec 2011 (3)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

salutari!
sambata am botezat dodoul mic, a fost frumos tare!! dupa botez ne-am urcat in masini si direct la Cheia ne-am oprit, unde am sarbatorit Bogdanelul pana duminica seara!
a fost frumos tare, dar scurtttt, n-am apucat sa facem toate traznaile din program, dar tot ni s-a parut tuturor cel mai tare botez ever, atipic si toata lumea implicata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Mult succes, Normanel! Tinem pumnii sa vina bebe repede

Luny, felicitari pt botez! Ma bucur ca v-a iesit bine, ai facut un botez exact cum zisesem si eu ca o sa-l fac, asta inseamna ca o sa fie un succes si la noi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonia Antonia spune:

Felicitari pentru botez Luny!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmine30 spune:

Buna fetele - in legatura cu plecarea in concediu cu bebe as vrea sa va intreb cum va ganditi sa faceti cu mancarea tinand cont ca deja incepem diversiifcarea? Cum oare sa ii gatesc mancarica pe la vreun hotel la bulgari, gerci sau turci? Eu ma gandeam la un aparat de gatit cu aburi dar cum car pe unde merg toate ingredientele pt mancare tinand cont ca o sa fie si vara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

Buna ziua,

legat de concedii, in general la hotelurile mari au oferta si pt copii. Exista borcanelele pentru urgente. Se pot comanda la restaurant legumele fierte. Eu as lua steamer si blenderul, legume fructe se gasesc oriunde ai merge cu copilul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Jasmine, unde am mers eu in fiecare an au camera cu bucatarioara unde le gatesc tot ce vreau. Dar cand nu am avut incotro am facut mancare de acasa pe care am bagat-o in borcanele pasteriorizate (ca la conserve), asta pt ca lui Vlad nu i-au placut niciodata borcanelele din comert. Plus iaurtele, piureuri de fructe care se pot face usor in orice camera daca-ti iei aparatura necesara...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

si eu am stresul ata cu mancarea si vreau sa-mi iau un aparat de gatit gen avent,nuvita sau beba baby cooking .Pareri ceva? ce ziceti care ar fi mai bun?


Nasa mea cand a fost in concediu cu baieetelul s-a limitat la fructe,iaurt,biscuiti si laptic.(avea 8 luni copilu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana1984 spune:

Si ai vostri vor numai in brate? Cum ii educam sa mai stea si singurei jos? A mea are peste 6 kg si m-a cam "rupt" de spate



Sondaj: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=171049

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

Oana..nu ai cum sa "educi" puiul acum , mai ai rabare pana incepe sa stea in fundulet sau sa misune prin casa si va avea alte preocupari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

Oana aceasi problema o aveam si noi cu luatul in brate,pana acum o saptamana,eu i-am pus un siret mai lung in patut cu jucari pe care zornaiesc,si l-eam pus colo colo el apuca de siret si face zgomot apoi dau drumul la carosel si adoarme.
Pe mine ma mai ajuta scoica,mai satu cu grija nu pot pleca din camera ca e grasun si se misca pana iese din ea.
Cat de concediu noi deja am luat bilete prin booking la bulgari,intr-o statiune foarte frumoasa si e destinata familiilor cu copii,hotelu e foarte frumos si totul all inclusiv.
Voi unde plecati la vara?

Mergi la inceput