Scolari de Iulie - August 2004 * (92)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

haha misto de tot sistemul de remunerare la familia Cristal
Daria, n-am nicio idee concreta inca, as vrea sa mearga Patrick la vara dar o vad pe doamna noastra cam sensibila si nu cred ca isi ia asa ceva in carca. dar daca mai gasesc ceva colegi/prieteni vreau sa mearga. sunt tabere gramada oferte pe internet... si inca nu a venit vremea lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

si Luca ne-a intrebat daca merge in tabara..raspunsul a fost NU..pentru ne este frica de ce ar putea sa pateasca..nu am inca incredere in discernamantul lui...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

bai, 3 lei pe zi is prea multi!! am zis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Roxana, poate daca e vorba de altcineva nu de Maria
Tine cont ca sunt "bani de cumintenie" ceea ce presupune sa spuna doamna ca a fost cuminte la scoala Eu ma intalnesc zilnic cu doamna si apuc sa o intreb . De note mai putin o intreb, ca astea se vad pe caiete...
De cand am instituit sistemul a reusit sa stranga... 15 lei ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

mai 3 lei pe zi!!..too much..la magurele sunt oamenii mai bogati..de la laser lise trage!

trebuie sa fac poza desenului facut de Luca pentru mine de 1 martie (nefinalizat inca) ..mi-a scris el acolo ..pentru mama..bla,bla..si in desen este si o pancarta mare pe care scrie: PRIMARIA CU DRAG!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

KIM PRIMARIA CU DRAG!!! Coooolll!!!

Cristal, e cam mult...mmm...15 lei pe saptamana in conditii ideale... mi-e frica de viitor, daca iti cere progresiv, in liceu la ce suma ajungeti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Asta cu "Primaria cu drag" este de maaaaare inspiratie !!
Poate ca ar merita si o prima - pe linga salariu, ceva gen "de merit" !!

Alice si Andrei
"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"
www.youtube.com/watch?v=1G4isv_Fylg&ob=av2e" target="_blank">Paradise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Superdragastoasa "Primaria" voastra!

"De merit" e leul suplimentar pentru Fb. Vad ca voi nu ati pus la socoteala amenzile de 10 lei...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

azi la 5 am ajuns in urgenta cu Danu la stomatolog, ca s-a jucat cu buburuza mica si i-a dat neintentionat ea lui o karata de i-a dizlocat incisivul central de sus, ce se clatina, l-a umplut de sange, s-au speriat amandoi, au venit plangand la mine la bucatarie....abia m-am inteles cu dr la telefon, noroc ca mai era la cabinet. Si uite asa s-a ales cu incisivii centrali de sus scosi, asa ca acu e stirb bine...are vreo 4 cm lungime de gingie goala, problema ce si-o pune e cum o sa-si manance el sandviciul la scoala...sper ca pana luni i se inchide gingia cat de cat, nu?

noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Lia o sa fie bine..dar unde scrie ca trebuie sa pape solid??Da-i banana de exemplu...cateva zile la rand pana nu-l mai jeneaza..

Mergi la inceput