Scolari de Iulie - August 2004 * (92)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Mai ...stresul meu nu avenea decat din faptul ca Luca face f multe greseli ..si mi se parea ca trebuie sa stiu daca ce fac este in plus..extra cum vreti voi sa-i spuneti sau asa este programa..nu era normal sa stiu daca trebuie exercitii cu trecere peste ordin la clasa I..doar fiind informata corect stiu sa-mi ajustez cerintele si exigentele..ca l-am inebunit pe saracul copil!
Mani mie imi place sistemul vostru!! Este ca si cel american..sa spuna Liliana!17 grade???? Suuuper!!!!Vreau si eu in Anglia!
Monica sanatate cu carul ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Lio, hai ca e un pret bun!

La noi au venit cate 2 ture de fotografi din astia. Fiecare cu 30 de lei Maria a zis ca ea nu stie ce sa aleaga si s-a inscris la amandoua!
Noroc ca au ales doamnele invatatoare si nu au venit decat o tura si la gradi si la scoala ca ma rezolvau de 120 de lei cu patru click-uri :)))

Ca veni vorba de bani, Mariei ca sa-si dea seama de "pretul" lucrurilor i le exprim in ...salarii de ale ei.

Roxana, ai dreptate! Olivia, si tu ai dreptate!

Mani, 17C...ce frumos.
Primavara cu flori...de abia astept sa iasa ghioceii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

mai sa stiti ca ma gandesc si eu la chestia cu salariul, nu e rea. noroc cu John si cu Cristal de difuza ideea. oare 5 lei pe saptamana e un salariu rezonabil?
Kim, programa e manualul. daca-n manual sunt adunarile si scaderile alea, e ok. daca nu, is extra.
si acu' sondajul de week end:
lasati copiii la vara in tabara singurei? daca se organizeaza de scoala sau, dupa caz, va este propus de prieteni/colegi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

io zic rapid nu, k nu ma lasa inima :-)
5 lei e f rezonabil si o sa o aplic si eu. si asa ii mai dau cate 1-2 lei pt la chiosc :-)

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Roxana, da, dar depinde cine organizeaza tabara. Cei de la after-school-ul under merge acum au o cabana la munte si organizeaza tabere, l-as lasa cu ei. Nu intr-o tabara cu 100 de scoli si 10000 de copii, pentru mine inseamna haos...

Ideea cu salariul e minunata, dar eu (om de resurse umane) ma gandesc care sunt criteriile de competenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Roxana, nici nu stiu, pe de o parte as trimite-o pe de alta cred ca as pleca dupa ea (io-s aia stresata de numa'...)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

io azi as lasa-o :-))) la ce nervi ne-am tras amandoo de cateva zile, cred ca si ea m-ar vrea pe vreun varf de iglu :D imi pun sperante in weekend, in relax si nestres :-)))
Rox, da detalii despre tabara ca ne-ai facut curioase !

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

La noi chiar asta se discuta, perioada in care sa trimitem copii in tabara. Probabil va fi la Durau, in per 24-31 iunie, 750 lei. Nu stiu inca daca merge si invatatoare, cred ca da. Noi am spus da, Stefi abia asteapta, nu vreau sa ma gandesc cum voi sta saptamana aceea, dar vreau sa cred ca va fi bine.

Si Stefi face suplimentar la afterschool, nu prea stiu exact ce si cum, dar inca nu am avut plangeri de la dna ca nu se descurca, chiar dimpotriva, asa ca merg pe ideea ca totul e ok. Kim voi aveti ghinion cu dna, stiu ca ti-ai dorit foarte mult sa-l dai pe L la ea. De ce? Nu stiai si atunci ca e exigenta si lucreaza mult suplimentar?

Roberta, ai baiat mare! Bravo lui Matei.
Cristal, salar saptamanal, buna idee. Dar tu ii dai si Ioanei, ca la noi iese scandal si daca unul are o bomboana in plus.
Carmen, sa fie intr-un ceas bun! Cam pe cand va fi casa gata? Aveti drept de habitatie pana atunci? Cu dragostea, vad ca Stefi a lasat-o mai moale, nu mai povesteste asa mult de Robert.
Bunny, 17 grade! Ce frumos, abia astept sa vina si la noi primavara. Eram curioasa, la voi e obligatoriu sa inceapa scoala la 5 ani? Mi se pare asa devreme ...
Lia, multa sanatate!
Ioana, chiar ma gandeam dimineata la tine, ca stiu ca mergi pe jos si era un polei ...

Ma duc sa mai depun niste declaratii. Ce bine e cu ele online, nu mai stau la coada si va mai si citesc intre timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Roberta, la noi sistemul de salarizare e complex Deh, e facut de John

Avem remuneratie simpla de 3 lei, "banii de cumintenie" (ca la noi aia e buba mare )
Avem recompensa pentru note (1 leu de FB curat) care nu se acorda in cazul in care nu se indeplineste conditia de cumintenie
Si evident avem si reversul medaliei, amenda...:)) Care e substantiala, 10 lei. Sa simta, zice John...:)))

Oana ia salar' numai daca nu plange la gradi, ca ea e mica . Nu trebuie sa indeplineasca "norme de calitate"
Maria se cam bosumfla, si-s de acord cu ea, "nu e corect!!". Dar pe de alta parte aia mica ii da toti banii Mariei daca cea mare ii cere, pentru ea nu prea au valoare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Uitai sa zic...astia-s pe zi! nu pe saptamana...

Mergi la inceput