La multi ani Rares Andrei! Fluturasi 2011 (131)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Salutare!Salutare!

RARES ANDREI SA FII SANATOS, CUMINTE, SA AI MUUULT NOROC IN VIATA ALATURI DE MAMI SI TATI TAU CARE SUNT CEI MAI CEI PENTRU TINE, PENTRU SUFLETUL TAU!
LA MULTI, MULTI ANI!

andreea, ma gindeam la tine, la noi, ...astazi finuta a fost la dr Rotaru, eram sigur ca va naste, dar a chemat-o maine dimi la 6 ptr cezariana, are deja 40 de s si nimic, ..exact ca mine....40 de saptamani si nimic




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Unde am fost eu?Afara la aer cu Ioana de la 10. Unde a dormit Ioana?ghici roxy???Afara....pai era sa intru repede cu mindra in casa ?!?!

LEgat de mami tau sper si eu sa nu patiti nimic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Mamici,multam din suflet la toate ptr cuvintele frumoase la adresa pitici dar mai ales a soacrei. Implineste pe 10 august 59 de ani.E fata de fata, ....cafeluta o serveste cu babutele de prin zona, ...deci, ea nu e baba

Fug acusi la foto lui viss, nu le-am vazut inca...

ailed, ai grija de tine mami, ai spus ca te vei odihni, vrei sa vin cu batu?
strumphyfaina faza cu pantofiorii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Mamici, astazi este prima zi de post (exclud saptamana care a trecut in care nu s-a consumat carne)...sa ne ajute Doamne Doamne sa-l tinem atat cat putem!Cat mai mult timp... Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

LA MULTI ANI Rares!!!! Sa ai parte de mult noroc si sanatate in viatza!!!

sunt total lipsita de inspiratie sa fac o urare mai mare ,dar anna-nazdravana m-a sleit de puteri

l-am ratat si pe Edy de dorinutza....poate m-a scos stefy si i-a urat pe fb ....Edy sa cresti mare si nu inteleg de ce mami nu ne-a mai scris nimic de tine

Julius si pt tine un La Multi Ani !!!! ...intarziat....sper ca esti bine ...dupa raceala ta am tot cautat mesaje de la mami sa vad e mai faci

un mic si pt Andra pt degetel si pt mami ..fetele sper ca nu mai sunteti racite....citii si eu printre randuri

eu sunt epuizata rau de tot..nu stiu si chiar va invidiez ca mai puteti scrie si aici ,dar eu decand merge gombotica in picioare sunt terminata.....umbla si trage si se baga peste tot
plus dintii care nu ne dau pace noaptea....azi noapte s-a trezit urland la 2 jumate ..i-am bagat suzi-n guritza dar la nici 10 minute era urcata pe patut si ma stiga..am luata-n pat langa mine sa o potolesc ,dar nu am reusit..m-am gandit sa-i fac lapte ca parca i se auzeau forfotind intestinele si m-am gandit ca poate ii e foamne de a plans asa ...i-am facut 150ml ...l=a ras si apoi si-a revenit complet si a inceput sa vorbeasca sa, cante ,si intr-un final se tot tragea sa se dea jos din pat...asa ne-a prins 5 dimineatza....
am adormit-o intr-un final dar la 7.30 iar s-a trezit ..n-am facut si eu ca dorm pana pe la 8 si ceva..apoi m-am dus i-am facut omleta dintr-un ou si o felie de cascaval... si un ceai ...a ras totul...apoi a mai mancat si cateva lingurite de iaurt de la mine....am coborat a devastat parterul si la 11 am dus-o la nani si i-am dat 180ml lp....acum ma doare capul rau....parca imi arde o ureche pe interior....mancare nu am..nici pt noi nici pt ea.....vreau sa fiu undeava doar eu cu mine


am vazut si eu aseara puiuti frumosi pe picasa....nu ma pot aduna sa nominalizez nici comenturi nu am lasat ,dar voi stiti ca au un loc special in inima mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Catank mi-am epuizat balele pana ai venit tu cu reteta....ha ha
si cand ai venit m-ai lamurit de m-ai rupt...cantitatile ,cantitatile ma interesau....eu daca nu s-0ar fi inventat robotul de bucatarie sau altceva de framantat pai nu as fi folosit coca....zilele trecut am zis sa fac cateva gogosele lui S si am luat o reteta de pe net .coca gen cea de cozonac si am zis i sa framant si eu la mana....pai nu m=am prins cand trebuia sa ma opresc din pus faina si a iesit o coca tare si niste gogosi deloc pufoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

Catank mi-am epuizat balele pana ai venit tu cu reteta....ha ha
si cand ai venit m-ai lamurit de m-ai rupt...cantitatile ,cantitatile ma interesau....eu daca nu s-0ar fi inventat robotul de bucatarie sau altceva de framantat pai nu as fi folosit coca....zilele trecut am zis sa fac cateva gogosele lui S si am luat o reteta de pe net .coca gen cea de cozonac si am zis i sa framant si eu la mana....pai nu m=am prins cand trebuia sa ma opresc din pus faina si a iesit o coca tare si niste gogosi deloc pufoase

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)


MASINA DE PAINE FRAMANTA SUPER< COZONAC _GOGOSI GARANTATE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Buna fetele! Multumesc tuturor pt complimente!am vazut poze cu bebei frumosi (viss si iony) aveti niste copii super draguti!.Strumpy am mai pus doua poze sa vezi cum aratam inainte

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Buna mamici dragi,

In primul rand, la multi ani retroactiv sarbatoritilor de saptamana aceasta!

Eduard Gabriel de Dorinut@
Julius de dinora77
baietel de Speranta2008
Andrei de vas


siiii Rares Andrei de mandreeac


Va multumesc pentru sustinere si pentru ca ne-ati incurajat cu ce s-a intamplat la noi in familie...a fost greut, am reusit cu bine sa ingrijim copiii si mergem inainte...ce sa facem.

Offf revin ca s-a trezit bilutza si e lesinat de foame ca a dormit 3 ore, ca niciodata....

Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Orice cauza are efectul sau, orice efect are o cauza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Hello!


La multi ani, Rares!
Sa cresti mare, sanatos si norocos!
Sa iti bucuri parintii in fiecare zi!



Multumim pentru vorbele frumoase legate de pozele noastre!

Maduta, multam de raspuns!

Delia, la copanele me gandisem si eu, si m-am mai gandit la niste "degetele" eventual facute pane. Acum nu stiu ce sa pun in loc de friptura pentru cei care tin post. Nu cred ca sunt foarte multi, dar trebuie sa fac ceva.



la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput