La multi ani Rares Andrei! Fluturasi 2011 (131)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

haideti ca am facut o galeata de cafea cine mai doreste, cine mai pofteste ?

uff chiar ca as mai baga inca un espresso dar mi-e ca mi-o ia inima la galop dupa aseara nu stiu ce naiba cand o imbracam pe piscoata asa tare ma intepa acolo la inima, stiu ca nu e inima, ca inima nu inteapa, dar mi se punea asa de-a curmezisul si nu puteam sa ii pun pijamaua si cafea bausem numai una dimineata si de mancat mancasem... deci nu stiu de la ce o fi fost

am admirat puiti frumosi pe picasa, ca in weekend nu am paucat, sambata am fost lelea dupa cum spusei sa vedem un castel si apoi shopping si ieri la fel am fost aiurea ca a fost tare frumos afara si cald si era pacat sa stam in casa.... am fost si i-am cumparat pantofiori piscoatei sunt asa frumusei si dulci, abia astept sa ii dau sa ii poarte i-au facut la magazin poza de aia la minut , cu primii ei pantofiori si i-au lipit-o pe un afis mare care are centimetrul pe el si eu ar trebui sa il lipesc pe perete sa vedem cum creste piscoata nu mai stiu ce inaltime are, dar am sa pun metrul pe perete si apoi o pun la colt si o masor

lidia, super poza cu Diana pe balcon si casetofonul dar mai faian e aia cu tati cu laptopul e asa dulce si frumoasa, ai dreptate ca vrei sa o bagi in reclame

Catank, fiica ta are niste bolfute numa bune de papat si ochisorii aia mici rotunzi, te cuceresc dintr-o privire frumos martisor a primit cat despre soacra ta, ce tanara e.... mi-o imaginam mai babuta si cu batic dar ea e cu parul facut si vopsit si in vant se citeste pe fata ei cat e de pusa pe shotii

Irinuca mi-a placut tare saniuta, ce e aia? saniuta asa sau o cadita si i-ati dat gauri si i-ati pus ata sa o trageti ? u-mi dau seama, vorbesc serios oricum, asa zapada nu am vazut niciodata cu sanatatea cum mai stati, mai bine?

Iony ce frumos sta Sara in picioare ce a crescut, acusi face si ea anisorul drum bun in Romania !!

Mary, trebuia sa pui o poza cu tine inainte de regim si apoi una dupa , ca sa avem termen de comparatie glumesc, mi se pare ca ai mai slabit, cel putin la fata, in rest de la gat in jos , nu-mi prea aduc aminte luturasa ta e o dulce, are o privire si niste ochisori ca mura

Roxy, mare grija cu mama si varicela, sa nu-ti para rau dupa am vazut carnati buni si vinutul pai bei fara noi ? sa-ti fie rusine m-am uitat si sambata si ieri pe la magazinele H&M pe unde am fost si nu am gasit deloc marime 12-18 luni pentrupijamaluta cu strumfii, ba chiar nu mai erau deloc, decat 2-3 perechi , marimi mici , 0-2 luni sau 2-4 roaga pe cineva din Bucuresti poate se mai gasesc pe acolo, eu te-as fi ajutat cu mare placere, dar nua fost sa fie

madutza, ati petrecut bine sa inteleg daca nu ai avut chef de strans farfurii dupa ce au plecat musafirii si noi ar fi trebuit sa facem lasata secului sau cum i-o spune, ca de azi al meu barbat e in post am ce ii gati de acum numai legume azi e mai cald afara, miroase a primavara ?

Yasmi, de dimineata ai chef de dans ? pune mana si fa treaba, ce atat dans ? glumesc, si eu as lenevi si nu as face nik, as dormi, dar piscoata e in actiune ahhh mi-am adus aminte ca am vazut filmuletul cu Lucas pe scari si m-am prapadit de ras, s-a uitat si piscoata la el si chicotea

Ioana sper ca a fost bine ieri la botez si v-ati distrat pe cinste mi-a placut ce i-ai spus lui gogo despre viata, acordeoane, alea alea...


Ma duc sa imi pun niste cereale si sa pap ca m-a luat stomacul dupa atat cafea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

buna dimi

nu pot sta mult la net
da am trecut sa zic
LA MULTI ANI RARES
SA FII SANATOASA SI FERICITRA ANDREEA ALATURI DE BEBICUL TAU MINUNAT
SI SA VA BUCURE VIETILE CAT MAI MULT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

strumf asta si am de gand sa fac astazi: leneveala totala pana dupa masa cand imi ajunge familionul acasa!!! pe L l am pus in pat la culcare dar vad ca el canta
pofta mare sa ai!! am papat si eu clatite cu telemea si apoi clatite cu dulceata de visine si miere

eu sunt tot in dilema cu gradi desi Iasminuta este incantata si ii place...nu stiu...offff....de ce nu le putem avea pe toate fara sacrificii???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-am pus poze noi- nu stiu de ce- dar cu cat se apropie varsta de 1an,- ziua, ma apuca asa un chef sa pastrez in amintire tot- cum se joaca, cum se uita pe sub parul crescut soniuta- nu suprta clame, bentite..cum fac din manute, cum beau biberonul impreuna dimineata, cum..existasi ca sa patrez cat mai proaspat , ii pozez, nu? asa ca, azi iar i-am urmarit cu paparazzice a iesit- veti vedeasunt cuminti, frumosi, si sunt ai mei- ca sa fiu in aentimentul lui mandreac de azi- si sunt tare fericitasi mandra tare!!!- cra-cra-craam pus si un filmulet-il scot maine, nu stiu sa il micsorez, nici timp nu am..asa ca, dc sunteti prin zona, poate il vedeti azi- cum se joaca ei 1 minut impreuna, simai ales cum chicotesc unul la altul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Strumphy, Yasmi, Cami va multumesc din toata inima pentru urarile facute!

Maduta multumim ca ai modificat titlul!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

viss superbi gemenasii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

noi ne-am intors de la dermatolog , iar ne-a mai dat cu azot, a plans azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetelor

La multi ani, Rares! sa fi sanatos pui mic si dulce, sa aduci multe bucurii parintilor tai si sa cresti mare si cumintel


happiness ooo saracutii de ei....si tu ce-ai mai tras cu ei
eu am chemat-o pe buni, asta este.... oricum este si vaccinata ROR, saptamana trecuta. Doamne ajuta! sa nu fie nimic. sa nu ia nici mama, nici noi, nici nimeni.... eu am avut pojar la 9 luni
si iti dai seama ca mama toata saptamana o sa stea cu fetita nasilor, ca este bona ei. si parintii n-au cu cine s-o lase. azi vine mama la noi si de maine nu mai vine vreo saptamana doua, dupa ce intra in contact cu fetita. si ce sa faca , sa nu se duca? nu stiu cum se procedeaza in situatiile astea....eventual sa-si ia un parinte concediu cred
dar daca mama a intrat in contact cu ea cand nu era cu bubite, doar dupa o zi i-au iesit bubuitele.... si asa ar fi contagios?

iony a luat-o Sara la pas singurica bravo Sara, fetita mare are mama

strumphitza ce cafea buna, mi-era dor de o cafea de la tine ti-am zis sa nu mai cauti pijamale, este mai mare deranjul , serios. cred ca mai scump este drumul decat pijamalele

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

noi ne-am intors de la dermatolog , iar ne-a mai dat cu azot, a plans azi

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


poop dodolina tare!tare! sa treaca cat mai repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Am revenit si noi!

Rares Andrei, La Multi Ani! Sa cresti mare si sanatos, sa fii norocos si sa iti bucuri mereu parintii!
Andreea, va doresc sa aveti parte numai de fericire si implinire alaturi de puiul vostru!

Delia, imi pare rau ca a plans micuta. Cat mai trebuie sa urmeze tratament? Pupam de incurajare!

Yasmi, leneveala, zici? Buna treaba.
Dar eu asa as avea chef de iesit afara la gradinarit. E soare si miros de primavara. Dar ce sa faci in curte ca e zapada si unde nu e zapada, e mocirla

Strumphy, ce tare treaba cu pantofiorii si poza. Luca tot nu suporta incaltari in picioare. Nu stiu ce o sa ne facem. Ghetele de iarna le freaca la calcaie pana le da jos. Dureaza maxim 5 minute. Si au si fermoar si siret . Vreau sa-i iau ceva mai usor, sa vedem, ca o sa incepem sa mergem pe jos pe afara. Doar n-o sa-l scot in sosete cum ar vrea el

Imi fac si eu manichiura si mai citesc din urma pana se trezeste piticul.
Va pup pe toate!


Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 17+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput