Strugurasi de Sept-Oct2011 *40*

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

La multe lunite ,pline cu sanatate si bucurii strugurasilor:
Beatrice
Antonia
Lucas


Klau-dita - sa stapaniti sanatosi scaunul si sa incepeti cu dreptul diversificarea!

Broome - noi ,mamele suntem cele care simtim mai multa anxietate la separarea de decat simte el.(la primul).Atata timp cat nevoile lui sunt satisfacute,el se adapteaza repede la prezenta altor persoane.Micutul tau nu cred ca sufera de anxietatea de despartire care apare undeva de la 10 -12 luni...cred ca te simte pe tine trista...incearca sa-i vorbesti cat mai mult cand sunteti impreuna si vei vedea ca nu dureaza mult si va fi din nou ca inainte.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Seidana -uite ca nu ai mai fost nevoita sa o lasi numarand zilele.Ma bucur tare mult pentru voi...tineti-o tot asa!

May- sanatate lui Beatrice!Deci asta a fost motivul trezirilor din noaptea trecuta.

Jade- parerea mea e ca ar trebui sa insisti cu apa acum ca ati inceput diversificarea,poate cu lingurita va bea... in timp se va obisnui si cu canita cu cioc.

Lali-ma gandeam ca ai gasit vreo modalitate de a-l recupera cum recuperezi unele date din recycle bin. pentru micuta crestina!Si eu am folosit scutece toujours si ma declar multumita,vreau sa le mai incerc si pe cele de la DM.

Noi azi am fost la munte,a fost f frumos,am schiat mult ,deci mi-am tonificat un pic gambele si posteriorul.Azi am luat-o si pe Elisa ...a dormit tot timpul ...sotul imi zicea in seara aceasta ca si acum parca mai are bujori.Natalia ,sa stii ca m-am gandit la voi ,dar stiind ca sunteti bolnave imi imaginam ca inca nu te risti.

Va doresc o saptamana frumoasa!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Lali, azi e Sf Teodor, nu?
La multi ani scumpei Teo !!!

PS: Sa va fie de bine crestinarea ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata,

inutsa, eu la ultima tura de libero nu am fost f incantata. miroseau a pipi inainte sa faca eca in ei. groaznic...in schimb sunt facuti fff bine. nu curg, la spate au un elastic incretit destul de mult si sunt frumosi. atentie ca sunt un pic mai mici decat scutecwle de aceeasi marime de la alte branduri.
eu am fost nevoita sa cumpar pt ca se lichidase stocul de la lidl-toujours.

acum am toujours, din cele noi. sunt fff subtiri. cam ca pampers si nu miros a pipi. decat dupa ce face eca in i. nu am inteles f bine ce a zis lali..ca ar fi 2 feluri. e dimineata. tre sa ma intorc sa mai citesc o data.idea era ca eu tot la toujours raman. mi se par de departe cele mai bune.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Am citit.

lali, felicitari pt crestina micuta!!!

Scutecele sunt modificate total dar tot toujours sunt. ambalajul e identic (scrie in plus ce s a modificat la ele) si asta a si fost motivul lichidarii de stoc de acu 2 sapt. cu alte cuvinte aceeasi marca dar scutecul imbunatatit.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata.
Felicitari Lali pentru crestinarea fetei.
Azi mergem la vaccin.A facut cineva vaccinul de 6 luni? Cum e?
Noi in continuare nu mancam nimic, nimic. Am luat si piureuri din comert...............aceeasi soarta.Cred c-o sa fac o pauza ca deja e stresata.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

2 intrebari am si eu :


1. orezul trebuie sa fie brun sau brun si integral (nu mai punem la socoteala si bio)

2. Ionela parca tu ziceai de sirop de artar pt indulcit. Daca am tinut minte prost probabil ca e vb despre altfel de sirop. De care siropel e si dupa ce varsta se poate folosi. (nu am de gand sa il folosesc acum dar mi-am adus aminte si vreau sa imi notez ca uit)

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

neata!!!
Am revent si noi.
Felicitari Lali pt micuta crestina.
Bravo Sei pt kk, sper sa o tineti tot asa.

Noi am fost la Constanta unde zici ca era primavara , nu mai era pic de zapada.Iancu a fost fff cumnite, si chiar a gustat mica excursie.Am descoperit ca nu prea mai doarme in masina, decat daca chiar nu mai poate tine ochii deschisi. La botezul la care am fost(mai mult o nunta in toata regula)Iancu a dormit toata noaptea in landou intr-un birou, cu interfonul langa el.Eu mi-am petrecut toata seara stand si urmarind luminitele de la interfon.A fost fff bine pana la urma , mai putin partea cu somnul ca am plecat pe la 5 dimineata si Iancu la 7 a dat desteptarea.Apoi am plecat si noi spre casa, unde am dormit cu randul.Azi am de despachetat bagajele ca zici ca ne-am mutat nu alta.

revin imediat

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

buna dimineata si de la noi.
vorbiti de scutece, noi avem pampers premium care, a cumparat sotul un bax nr.2 din greseala si apoi am ramas la ele, mi s-au parut mai ok. acum trecem la nr.4
lali, felicitari pentru botez!
jade nici Stefan nu vrea apa/ceai. o perioada l-am lasat dar, pentru ca el bea si putin lapte, la ultimul control fontanela era usor deprimata de la deshidratare. asa ca, de atunci il tot incerc cu biberonul/lingurita peste zi si daca tot strange gingiile ii dau cu seringa de la nurofen, ca alta solutie nu am gasit.
anca m-ai pus pe lista rusinii . adevarul e ca scriu mai rar si cu pozele, nu ma mobilizez de nici o forma. dupa mesajul asta intru si pun si eu ceva poze. doar ca sunt vechi, din decembrie, ca n-am mai descarcat aparatul de atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

de sambata viitoare ne-am decis sa incepem sa ii dam papica lui Iancu, e fff haios acum cand sta la masa cu noi inghite il sec, i-am dat de curiozitate o farama de mar crud(nici macar o lingurita) si isi lingea buzele si se tot uita dupa mar daca ii mai dau.Deci am decis ca el e destul de pregatit , plus ca sta in fundulet bine fara sa se mai duca in parti.

Aseara la baita nu mai vroia sa stea culcat in sportul de baie se tot chinuia sa se ridice in fund, numai ca nu ii reusea ca aluneca pe peretii cazii si se enerva, fff haios.
Voi aveti suport de stat in fundulet in cadita, stiti daca e necesar sau daca sta singurel nu mai are nevoie de suport.Ma gandeam sa ii iau si eu cadou de 6 luni(eu sunt omul cu cadouri utile)

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput